[NL2-NL16] A9o NL10

• siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      PartyGaming - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (MP): $10.46
      CO: $14.54
      BTN: $10.02
      SB: $4.54
      BB: $14.09
      UTG: $10.53

SB posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has 9:spade: A:diamond:

fold, Hero raises to $0.40, fold, fold, fold, BB calls $0.30

Flop: ($0.85, 2 players) A:club: 8:club: 6:diamond:
      BB checks, Hero bets $0.60, BB calls $0.60

Turn: ($2.05, 2 players) 7:spade:
      BB checks, Hero bets $1.50, BB raises to $3.30, Hero calls $1.80

River: ($8.65, 2 players) T:heart:
      BB bets $6.20, Hero calls $6.16 and is all-in

BB:
      26/22
      AFq 45
      foldtocbet 2/2
      hands 50

Chciałem wyizolować fisha na SB, ale podłączył się jednak BB. Jak grać turn, chyba jednak checkback i river na jego bet push??
  • 7 odpowiedzi
    • eMkcuF
      eMkcuF
      Brąz
      na forum od: 13.03.2008 Posty: 187
      Czemu check na turnie? Gdybyś zagral na turnie check, pula na river wynosiła by tylko 2$, ciężko byłoby wtedy wyciągnąc od niego stack w przypadku trafienia. Imo dobrze zagrane.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      ponieważ mam słabą toppair z dobrze ukrytym drawem, a nie chce bet/foldować ani grać na stacki. Co słabszego sprawdzi mnie na turnie. Musiałbym liczyć, że rywal coldcalluje A2-A5 i gra calldown ze słabą toppair, a jest bardzo dużo 2pairs czy też setów (mniej prawdopodobne). Poza tym mogę wyindukować blef na river lub bet od słabszego asa.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie chcę mi się znowu odpowiadać: "bet turn dla value", więc inaczej:

Z czym rywal calluje flop?
      Z czym rywal c/ruje turn?
      Z czym rywal blefuje river vs check turn?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      Jego calling range widzę na: mocne Ax, które nie chcą 3betować, pockety.
      Po call na flopie obstawiam go na AT-AQ, olbrzymia ilość kombinacji 2 pairs, sety, więc nie wiem zbytnio gdzie mam value w turnie. Musiałby mieć jakieś A2-A5 (bardzo wątpliwe) albo flushdraw żeby mój bet miał być for value, a stanowi to zdecydowanie mniejszą część jego range. Więc nie sprawdzi mnie prawie żadna gorsza ręka, a mam średnią rękę z drawem, którego będę musiał zrzucić na normalny raise z uwagi na brak oddsów.
      Turn ch/r powinien grać z setami, stritem, 2pairs i jako, że to miniraise i mam pozycję to wydaje mi się, że spokojnie mogę callować.
      River, nie obstawiałem go na blef tylko na madehand 2pairs+, które raczej nie zakładało że złapałem strita na riverze.

Nie mam póki co readów o przeciwniku więc nie widzę sensu dawanie mu w range blefów.

Wydaje mi się, że to co napisałem ma sens :f_ugly: sorry jeśli nie ma
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Trudno mi określić jego zakres na flopie, bo to jest bardzo indywidualna sprawa jeden ma AT-AK, inny tylko PP ktoś jeszcze inny Axs.

Jak dla mnie standardem jest Axs + AT+ + PP + wysokie karty i czasami SC.

Vs ten zakres na flopie masz beta ze względu na value + zebranie $ z puli.

Zostaniesz sprawdzony przez Ax, jakieś FD, 99-JJ.

Poza tym mogę wyindukować blef na river lub bet od słabszego asa.
      To według mnie jest błędem! Ponieważ zakładasz że on betuje np. z TT albo A3s na river, według mnie jeśli nie sprawdzi beta na turnie, to spasuje na river. W ten sposób: "indukuje blef", bardzo często... nie będziesz blefowany a vbetowany przez lepsze asy i Twoje equity na river kiedy będziesz callować będzie wynosiło 0%.

Na turnie bym betował ponieważ spójrz na jego zakres z flopa, przecież większość jego rąk nie może c/rować. Może faktycznie spasować jakieś słabe asy (IMO sprawdzi), albo JJ-99 a sprawdzi z AT+ ale rzadko kiedy dostaniesz c/r, bo od czego?

88, 66 raisuje flop (jako std)
      A8, A6 podobnie

Czyli obawiasz się o slowplay, 77, A7 które stanowią mały % zakresu. Czyli najczęściej zobaczysz fold albo call na turnie a c/r będzie stanowił naprawdę mały % jego akcji.

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 60.187% 59.25% 00.94% 1486 23.50 { A2s+, KcQc, KcJc, KcTc, QcJc, QcTc, JcTc, Tc9c, 87s, 76s, ATo+ }
      Hand 1: 39.813% 38.88% 00.94% 975 23.50 { Ad9s }

Takie masz equity vs jego (według mnie) realny zakres, plus dostajesz fold equity od jakiś losowych kart. Oczywiście nie wygląda to super, ale ze względu na fold equity masz na dzień dobry EV+ zagranie + masz inicjatywę na river i gdy trafisz możesz dorzucić resztę stacka, a jeśli spadnie zła karta to weźmiesz check behind i dostaniesz darmowy showdown.

Problem z check behind jest taki że na river będziesz miał zgadywankę:

- co zrobić na blank river na 80% pot bet?
      - co zrobić na river na bet?
      - co zrobić na ...

Na dodatek double barrelując wyrabiam image, ponieważ on trzymając TT "znowu" musi pasować i po chwili myśli o mnie że jestem zbyt agresywny i zacznie robić jakieś głupoty.
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      oki dzięki, w sumie to chyba oczywiste, ale rozumiem, że turn mam grać bet/broke, a nie bet/call z uwagi na feq?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      sorry że męczę, ale trochę przerobiłem Twój range:

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 77,802% 77,612% 0,381% 22,007% 88, 66, ATs+, A8s-A6s, T9s, 87s, 76s, 54s, ATo+
      Gracz 2: 22,198% 22,007% 0,381% 77,612% A9o

Czy nie uważasz, że linia check/call-check/miniraise z flushdrawem czy z A2-A5 do niego nie pasuje, że za mało danych na to? Czy dawanie mu w range po check/miniraise flushdrawów na turnie nie jest overplayem i czy dlatego nie lepszy jest bet/call niż bet/broke?