[NL2-NL16] 55 Nl10

• Paproszek90
      Paproszek90
      Brąz
      na forum od: 02.09.2009 Posty: 475
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($4.20)
      BB ($13.67)
      UTG ($9.05)
      UTG+1 ($3.45)
      UTG+2 ($15.26)
      Hero ($10.83)
      MP2 ($13.55)
      CO ($13.57)
      BTN ($1.13)

Dealt to Hero 5:spade: 5:diamond:

fold, fold, fold, Hero calls $0.10, fold, fold, fold, SB calls $0.05, BB checks

FLOP ($0.30) 6:heart: 6:club: 5:heart:

SB checks, BB bets $0.30, Hero calls $0.30, SB folds

TURN ($0.90) 6:heart: 6:club: 5:heart: K:heart:

BB bets $0.90, Hero calls $0.90

RIVER ($2.70) 6:heart: 6:club: 5:heart: K:heart: J:club:

BB bets $2.10, Hero raises to $6.10, BB raises to $12.37 (AI), Hero calls $3.43 (AI)

Tutaj b. ciekawe w sumie, przynajmniej dla mnie rozdanie. Dostaję fulla już z flopa. Wiedząc że jest to monster postanawiam grać call gdy był bet, a raise gdy koleś będzie czekać, jako iż pozycja mi na to pozwala. Przypuszczałem że koleś trzyma jakiegoś FD ew tego seta. KK od razu wykluczam bo myślę że by raisował prf. Czy dobrze zrobiłem? Pytam ogólnie o grę, bo chyba mi się to dzisiaj przyśni w nocy :facepalm:
  • 11 odpowiedzi
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      tutaj jako pierwszy masz easy open reise ,wtedy mozesz na 95% wykluczyc takie rece jak K6 czy J6 ,65 które cie biją.
      Wszystko zaczeło sie od pr i tu jest najwiekszy błąd,postflop imo jest ok
    • Paproszek90
      Paproszek90
      Brąz
      Napisane przez dorotaprywgola
      tutaj jako pierwszy masz easy open reise ,wtedy mozesz na 95% wykluczyc takie rece jak K6 czy J6 ,65 które cie biją.
      Wszystko zaczeło sie od pr i tu jest najwiekszy błąd,postflop imo jest ok
      No właśnie tak samo pomyślałem, że ten limp call był złym posunięciem. Gdybym miał późniejszą pozycję podbiłbym na pewno, ale na tym mp niestety i wyszło jak wyszło :rage:
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      na forum od: 01.05.2010 Posty: 481
      grasz na n10, na tym limicie zacząłem znaczniej poszerzać swój zakres open raise pre flop, Tobie również to polecam, często takim betem zgarniesz odrazu blindy, a ręce typu pocket pair podbijam z każdej pozycji ! Dlaczego ten Open Raise jest tutaj tak ważny ? podbijasz do 0,4 dostajesz call, i masz już blisko 1 $ w puli, czyli o wiele łatwiej Ci później wyciągnąć stacka od przeciwinika. Zresztą pewnie dostaniesz od oceniających ręce zalety Open Raisowania.
    • Paproszek90
      Paproszek90
      Brąz
      No ja dopiero przedwczoraj przesiadłem się na nl10 i to od razu z nl2, bo nl5 fr na evereście praktycznie nie istnieje i może dlatego nie nabrałem jeszcze jakiś właściwych nawyków :f_frown: . Tak czy inaczej napewno zapamiętam żeby podbijać pp z każdej pozycji :f_grin:
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Open limp jest bardzo słabym i czytelnym zagraniem. As played grałbym raise na flopie, ponieważ pula jest bardzo niska i najlepiej zacząć budować ją teraz, a poza tym nasz raise może sprawdzić tutaj duży raise zarówno drawów, jak i overpairs. Jeżeli przeciwnik ma tylko overpair, to przy wysokiej karcie czy uzupełnionym flush draw może się już nam nie wypłacić. No i poza tym przez ten zlimpowany preflop masz bardzo niską pulę. Anyway tak czy siak dążymy do gry na stacki.

Pozdrawiam.
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      na forum od: 24.07.2010 Posty: 646
      Siemka Paproszek :f_grin:

Wiesz, że gram na nl2 ever
      Wiesz jaka wariancja (wariacja) tam jest. Wczoraj (niedziela) -5 bi vs donk's :f_cry: i to ino AA KK QQ, bo nawet AK w weekend jeśli ktoś przebije to wolę call' nąć niż pchać stack. Jakby nie to to by było conajmniej - 10 bi :f_eek:

Z reguły staram się grać dość rozsądnie, ale na wczesnej już 66 mur beton podbite w poniedziałek :f_grin:
    • Paproszek90
      Paproszek90
      Brąz
      Cześć cześć :f_grin:

Hehe no pewnie, że wiem :f_grin:
      No właśnie te weekendy na evereście :rage: . Ja w sobotę zaliczyłem wtopę -2.5 BI :f_cry: :f_p: . A właśnie będziesz starać się grać nl5 na everku ? Bo ubogo w stoliki fr niestety :evil:
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      na forum od: 24.07.2010 Posty: 646
      nl5 + nl2
      nl5 ile bedzie :f_rolleyes:
      choc zastanawiam sie nad przejsciem na party poker (z referencją pstrategy)
      albo nawet sh sie poucze moze
      zobaczy sie :f_grin:
    • kroszo
      kroszo
      Brąz
      na forum od: 27.06.2009 Posty: 328
      hahahahaha to reka przeciwko mnie :D

pisalem Ci na czacie ze zwaliles limpujac :D
    • Paproszek90
      Paproszek90
      Brąz
      @kroszo

Tak było :P
      Naprawdę myślałem że trzymasz jakiegoś FD,a tu psikus :facepalm:
    • kroszo
      kroszo
      Brąz
      na forum od: 27.06.2009 Posty: 328
      gdybys podbil preflop od razu dalbym fold a tak masz psikusa :)