[NL2-NL16] Nl10 Kk

• Devilne
      Devilne
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 356
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($8.97)
      BB ($4)
      UTG ($9.62)
      UTG+1 ($11.02)
      UTG+2 ($9.70)
      MP1 ($22.36)
      Hero ($12.99)
      MP3 ($22.03)
      CO ($17.07)
      BTN ($3.10)

Dealt to Hero K:club: K:diamond:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.35, MP3 calls $0.35, CO raises to $1, fold, fold, fold, Hero calls $0.65, fold

FLOP ($2.50) J:spade: J:diamond: 8:spade:

Hero checks, CO bets $1.50, Hero calls $1.50

TURN ($5.50) J:spade: J:diamond: 8:spade: 3:heart:

Hero checks, CO bets $2, Hero calls $2

RIVER ($9.50) J:spade: J:diamond: 8:spade: 3:heart: Q:club:

Hero checks, CO checks

vpip 36
      pfr 11
      3bet 8
      cbet 100
      2nd barell 100
      af 2.5
      wtsd 13
      hands 36

Pre flop postawiłem tylko sprawdzić, nawet będąc OOP. Nie chciałem się izolować tylko na AA/KK, ale też wyciągnąć value od AQ, AK, JJ czy QQ.
      Na river przy blanku chciałem grać valuebeta, ale Q pokrzyżowała mi plany. Wolałem zagrać check/call ewentualnego rozsądnego zakładu, niż samemu betować i się commitować.
  • 5 odpowiedzi
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      na forum od: 01.05.2010 Posty: 481
      wg mnie generalny błąd popełniasz callując jego 3-bet, 4-bet z Twojej strony byłby najlepszym rozwiązaniem, nie izolujesz sie na ręce jakie wypisałeś, równie dobrze może to luźniej sprawdzić ewentualnie przecenić jakąś ręke typu JJ,TT,QQ i wrzucić stacka. Jego statystyki świadczą, że nie jest dobrym graczem, mimo, że jest ich nie wiele.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Nl10 to nie jest jeszcze limit na taki kombinacje, szczególnie gdy jesteś oop, dlatego rozwiązałbym to standardowo na preflopie. Poza tym o jakiej izolacji na na KK+ tutaj mowa skoro nie masz miarodajnej próbki rąk, a jeżeli chciałbyś się nimi sugerować, to 3-bet jest akurat dość wysoki. Dlatego też twój call jest tutaj kompletną pomyłką, ponieważ nie mając inicjatywy i pozycji nad przeciwnikiem, nie masz żadnej kontroli na do rozdaniem.

Pozdrawiam.
    • Devilne
      Devilne
      Brąz
      na forum od: 20.09.2009 Posty: 356
      imho, jednak nawet na nl10 gracze z KK rzadko się stackuja Pre flop (NL10 teraźniejsze, a sprzed 3 lat, kiedy były robione tabelki to już zupełnie inna gra). Milion razy się nadziewałem tylko na AA, a odwrotnie to rzadkość. Na nl10 ludzie jednak mimo wszystko boją się 3betów, nie mówiąc o 4betach (przynajmniej tu gdzie gram) - chyba, że koleś jest totalnym debilem grającym 60/40 bo i takich też można spotkać.
      Serio, w jakim utopijnym świecie wy żyjecie, że sądzicie, że koleś mi się tu spłaci po moim 4becie z rękami gorszymi od KK? - to już nie te czasy.

Jego 3-betem nie ma się co sugerować, ale vpip i różnice między vpip a pfr ma już dość wysokie. Widać dużo calluje, ale podbijać pre flop już nie podbija dużo - 11% to jest taki standard w sumie.
    • rzmcnt
      rzmcnt
      Brąz
      na forum od: 17.11.2009 Posty: 356
      no właśnie, też się tak zastanawiam - przy jego 8% 3beta nie lepiej callować tego preflopa? (mało rąk, ale załóżmy że podobna sytuacja ma miejsce z gościem na którego mamy już 500 handów)
      potem flop i turn zagrałbym podobnie a na riverze jeszcze podbił żeby wyciągnąć z życia jak najwięcej
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Patrzenie na statystykę 3-bet po 36 rozdaniach jest mega kosmicznym błędem. Zakładając jednak, że przy dużej próbce on ma taki 3-bet to jak na statystkę 3-bet to 8% to jest mimo wszystko dość szeroki zakres, więc tym bardziej easy.