[NL100+] AQ nl100 rush

• 7OKER
      7OKER
      Brąz
      na forum od: 18.04.2009 Posty: 1 524
      Staty przeciwnika 584h 13/10 SB steal 45% fold to resteal ? (dziwne, ale mam 0 takich rozdań) agresja post flop 2.9 /flop 49%/ turn 29%/32% river
      fold to 3bet 67%, 4bet range 3.4%

Call pre, standardowo gram 3bet, ale jakoś postanowiłem spróbować bronić od czasu do czasu z mocnymi rękami biernie blidnów, polaryzując bardziej calling range.

Flop marzenie, gram lekko gejowaty reise bo dużo rąk i tak gra call, np Qx i ręcę typu j9itp
      Turn muszę betować, sizing 2/3 raczej ok.

R gram call bo pot odds to 31% on gra push imo z KQ, KJ, KT, AK, K9, czasem może się odważyć blef z rękami które straciły shodown value, value typu JT, spanikowane AA, czasem QQ które uznaje że mam niezbyt często K skoro spadł koleny. TT JJ grało by raczej albo do jakiś 45 na flopie albo turn bet, ew check push turn. Two pair type hands raczej trochę więcej agresji by chronić się przed Qx, chociaż pewnie ie zawsze.
      Nie wiem czy push R range jest ok, proszę o pomoc w tej kwestii.

R crying call

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $1(BB) Replayer
      SB ($273)
      Hero ($103)
      UTG ($158)
      UTG+1 ($100)
      UTG+2 ($37.15)
      MP1 ($100)
      MP2 ($114)
      CO ($77.35)
      BTN ($101)

Dealt to Hero Q:spade: A:diamond:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold, SB raises to $3, Hero calls $2

FLOP ($6) J:club: T:heart: K:spade:

SB bets $6, Hero raises to $15, SB calls $9

TURN ($36) J:club: T:heart: K:spade: 8:spade:

SB checks, Hero bets $21, SB calls $21

RIVER ($78) J:club: T:heart: K:spade: 8:spade: K:diamond:

SB bets $234 (AI), Hero calls $64.40 (AI)

SB shows XX

Hero shows Q:spade: A:diamond:

XX wins $203
  • 1 odpowiedź
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Prefetuję rise pre ze względu na wypracowywanie image'u i przyzwyczajanie przeciwników do bombardowania ich 3-betami. Przeciwnik wygląda na regularsa i chcemy go tutaj zacząć przyciskać i wywierać presję, aby przeprowadzić prósbę sił. czy będzie się odwijał luźniej 4-betami, czy zacznie się adaptować, czy może jest zbyt strachliwy żeby się adaptować.

As played nie podoba mi się sizing Flop. Ty tutaj risując nigdy nie blefujesz, dlatego też spokojnie przebijam do 20$ bo tutaj się polaryzuje tylko na Top2 oraz sety (jak mi ktoś risuje tutaj nawet na bw to wyrzucam bottom two pair często, bo na takich boardach rzadko kto kiedy blefuje). Sety zapłacą nawet za rise 20$ tudzież same przebijąć all-in. Robiąc rise do 20$ zachęcasz go bardziej do wrzutu stacka już na Flopie niż do callowania pod FH jeśli ma seta (co jest dla mnie dziwne, bo ja tutaj nigdy nie gram call z TOP2 ani setem, board jest zbyt niebezpieczny, a parujący się board zbyt oczywisty). Dlatego też sizing trzeba podnieść

Turn to moim zdaniem znowu słaby bet. W momencie kiedy on sprawdził flopa zawsze ma coś mocnego i najczęściej będzie to TOP2 albo właśnie set - więc uderzam tutaj za 25$. On wtedy widzi, że się commitujesz i zostało Ci 50-55$ w stacku co jest super mocne i może zrobić shove z gorszą ręką wiedząc, że na Riverze i tak nie będzie mógł foldować, a będzie dla niego tragedia jak wyskoczy tutaj A/Q, których nie chce oglądać.

Na Riverze zostaje Ci 64% stacka i dla mnie to będzie tutaj sick fold. On nigdy nie gra tutaj blefu w momencie, kiedy Ty zagrałeś rise na TAKIM boardzie. To jest FH all the time, może zrobione z TOP2 a może z seta - ale czy to ważne?

Pozdrawiam