[NL2-NL16] NL 10 44 - max value

• 4hand
      4hand
      Brąz
      na forum od: 26.04.2009 Posty: 217
      hej, jak z tego typu akcji wyciągać max value?
      Gram dość luźno i zakładam, że dostaje luźne 3bety - dlatego postanowiłem dołożyć...

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $10.15
      SB:
      $6.80
      BB:
      $9.90
      MP2:
      $10.30
      MP3 (Hero):
      $11.67
      CO:
      $10.30

Preflop: Hero is MP3 with 4, 4.
      MP2 folds, Hero raises to $0.30, CO folds, BU raises to $1.00, 2 folds, Hero calls $0.70.

Flop: ($2.15) A, 5, 4 (2 players)
      Hero bets $1.02, BU raises to $2.45, [COLOR=red]Hero ??
  • 8 odpowiedzi
    • Supernite
      Supernite
      Brąz
      na forum od: 28.02.2009 Posty: 1 532
      Gram dość luźno i zakładam, że dostaje luźne 3bety - dlatego postanowiłem dołożyć...

Nie ma to duzego znaczenia, kiedy trzymasz 44 na rece. Bo AK oraz np. 87 maja na twoja reke podobne equity. Roznica bedzie dopiero jezeli bedzie 3betowal jakies A2/A3/A4/22/33 - ale to juz naprawde bardzo bardzo loose zakres i naprawde watpie, zeby cie 3betowal z takimi rekami.

Dlatego call moze nie jest jakis bardzo zly, ale na pewno marginalny i raczej to folduje.

Ale jak juz znalazles sie na flopie to po pierwsze - nie ty jestes agresorem, wiec nie wiem po co robisz donkbeta. Gram tutaj check/raise - on podbijal preflop, wiec bardzo czesto bedzie tutaj gral c-beta, rowniez dla blefu, ktory chcemy wyindukowac.

Po raise (twoim gdybys gral ch/r czy tez jego, tak jak zagrales) nie ma sensu slowplayowac, bo board jest bardzo mokry i po prostu ide z nim na stacki.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Po pierwsze uzasadnij dlaczego call na PF?
      Po drugie dlaczego donkbetujesz?
    • 4hand
      4hand
      Brąz
      Call na PF, dlatego że mając loose image zakładam, że będę dostawał luźne 3bety - widzę, że niektórzy się irytują na moją agresywną grę - 44 wydają mi się ok -tym bardziej, że nie boję się grać po flopie.
      Donk bet jest dla mnie słabszym zagraniem, niż check rise - dlatego stawiam pierwszy zakład, licząc na call a w najlepszym wypadku rerise i stackowanie się.

AutystycznyAndrzej jakbyś to rozegrał?

Supernite dzięki za odpowiedź.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Mnie się preflop bardzo nie podoba.

Masz 44 które w 1/8 przypadków trafi seta który nie zostaniesz spłacony jeśli rywal faktycznie 3betuje Ciebie luźniej. W pozostałych 7/8 masz nic nie wartą underpair z dwoma outami. Ponadto jesteś bez pozycji, ja to po prostu folduje i staram się wykorzystać image kiedy będę miał ~nutsy.

Na flopie grałbym po prostu check żeby zagrać niski raise. Donkbetuje tylko wtedy, gdy wiem że rywal będzie raisował z KQ. Gracze zazwyczaj cbetują zbyt light, a nie masz pewności że raisuje donbkety.

Gram check i w ten sposób daje mu możliwość postawienia cbeta z nietrafionymi układami. Potem gram niski raise dla value od Ax i żeby dać mu jeszcze miejsce na zrobienie np. rebluffa z KQ.

Tak jak zagrałeś, to gram donkbet/3bet ponieważ callując i tak zazwyczaj mówisz: "mam co najmniej Ax" i rywal nie będzie blefował ze śmieciami chyba że masz ready.
    • 4hand
      4hand
      Brąz
      Ok, dzięki - a jeszcze taka sprawa, czy granie kiedykolwie donk beta bez pozycji ma sens? Szczególnie, gdy dołożymy do raisowanej ręki przeciwnika?

:f_cool:
    • jerry2008
      jerry2008
      Brąz
      na forum od: 14.02.2008 Posty: 1 861
      wszystko zależy na kogo z jaką ręką ? Ja z reguły staram sie grac z pozycja ewentualne granie bez pozycji jest spowodowane mega donkiem na stole (chociaż i tu wole go 3-betowac) albo graczem na którego mam duzo readów ,że gubi sie do donk betów. Ale to są nie liczne sytuacje wszystko zalezy od twojego image na stole i jak często jesteś wstanie ograć przeciwnika bez pozycji.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Donkbet = bet bez inicjatywy, czyli rywal podbija na PF i nie dajemy mu zrobić cbeta, wtedy donkbetujemy. Czyli zawsze jest to bez pozycji i callując na PF.

Nie ma reguły kiedy donkbet > od np. c/r albo innego zagrania. Mamy do wyboru: fold, check, bet i musimy pomyśleć która opcja jest najlepsza.

Tutaj na flopie oczywiście nie ma powodu do grania open fold.

Jeśli donkbetujemy to prawdopodobnie:

- dostaniemy stacka od AK itp.
      - dostaniemy call od KK-TT które zazwyczaj spasują na turnie
      - KQ i inne nietrafione układy nie wiadomo jak się zachowają, większość graczy, według mnie, spasuje je

Jeśli zagramy check to:

- od AK itp. dostaniemy stacka
      - dostaniemy 1x value od KK-TT
      - KQ itp. zrobią cbet jako blef

Czyli grając check dostaniemy więcej profitu od KQ, donkbet będzie super jeśli rywal zagra blef z KQ.

Natomiast weźmy board 8:h7:h5 trzy osoby w puli my na SB, BB - jakiś pasywny fisz co callował, BTN - TAG który stealował.

BTN sporo stealuje, a tego boardu nie będzie cbetował bez ręki w trzyosobowej puli dlatego gdy zagramy check bardzo często zobaczymy:

Hero check, BB check, BTN check

BB zaczeka licząc na cbet (?) albo ogólnie, bo nie lubi betować np. drawów/A8/TT a BTN zaczeka większość zakresu, chyba że ma overpair/dwie pary/FD/OESD/... coś mocnego co stanowi mały % jego zakresu z BTN.

Czyli gdy my trzymamy 77 na takim boardzie donkbet jest lepszym pomysłem niż check ponieważ od razu ciągniemy value od fisza na BB który swoich rąk nie będzie betował, jeśli BTN by cbetował, to i tak nie spasuje na naszego donkbeta - ponieważ ma rękę.

Dzięki temu unikniemy sytuacji że wszyscy checkują a na turnie pojawia się jakaś karta zabijająca akcję (a tych jest masa). Ponadto donkbetując od razu budujemy pulę i na river uda nam się wrzucić stacka co przy graniu np. c/r jest bardzo wątpliwe (ponieważ BTN w 70% zagra check).

Donkbet/fold też czasami jest dobry jako blef albo ze średnimi rękoma, ale to zależy przede wszystkim od:

- ilości graczy
      - boardu
      - gracza który podbijał na PF
    • 4hand
      4hand
      Brąz
      Dzięki za bardzo ciekawą odpowiedź, z pewnością się przyda.

Pzdr