[NL2-NL16] NL5 KQs

• eMkcuF
      eMkcuF
      Brąz
      na forum od: 13.03.2008 Posty: 187
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      CO:
      $8.36
      BU:
      $0.93
      SB:
      $6.03
      BB:
      $24.03
      MP2:
      $11.84
      MP3 (Hero):
      $8.32

Preflop: Hero is MP3 with K, Q.
      MP2 raises to $0.17, Hero calls $0.17, 2 folds, SB calls $0.15, BB folds.

Flop: ($0.56) 6, K, K (3 players)
      SB checks, MP2 bets $0.40, Hero calls $0.40, SB folds.

Turn: ($1.36) 7 (2 players)
      MP2 checks, Hero checks.

River: ($1.36) 8 (2 players)
      MP2 bets $0.70, Hero raises to $7.75(All-In), MP2 calls $7.05.

Final Pot: $16.86.

Na flopie nic (w/o 66) mi nie grozi, na turnie (quick check) palę głupa, że nic nie mam. 7 daje tylko drawa do backdoor str8 więc nic mi raczej nie grozi narazie. Na river uzupełnia się backdoor (mało prawdopodobne). Bije mnie KK, AK, fulle Kx, 66, 77, 88. Shove river żeby wyciągnąć value z JJ, QQ, AA. Może jakieś A6s by się też skusiło na tych stawkach.
      Pytanie, czy na river bije mnie aż tyle układów, że lepiej tylko callowac?
      Nie betowałem turna żeby nie wyrzucic pocketow ktore by callowaly flopa.
  • 6 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      niech zgadne
      slowplay, you pay ?

dodrawowal na river do 888KK czy 6789T/45678 ?
    • eMkcuF
      eMkcuF
      Brąz
      Wez mi nie przypominaj... :/
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Czemu check turn?
    • eMkcuF
      eMkcuF
      Brąz
      Przekombinowałem, chciałem żeby mi wypłacił pocket parke, którą by zrzucił po moim call flop/bet turn. Jakby trzymał gorszego króla to na river i tak idą stacki, z pocketem na river mógłby betowac. W sumie było multum kart na river, które mogłyby mi pomóc (tzn dac mu pare jak nic nie mial) żeby cokolwiek zapłacił nie wierząc w mojego króla.

Może prościej: jeśli nic nie miał, to turna spasuje a praktycznie żaden river mu nie pomoże więc moge poczekac bo i tak sie na turnie nie splaci, jeśli cos mial (ie pocketa) to sie splaci jak uwierzy, ze nie mam króla. Jak mial fulla to i tak jestem w dupie.
      Chyba nie możemy w kazdej ręce zakładac, że gosciu trafi tego 2-outera? :rage:
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Ty patrzysz na to ze swojej perspektywy czyli:

"On cbetuje dowolnego asa, czyli na turnie ma A2+ jeśli na river spadnie 2 - to dostanę więcej $ od A2, jeśli spadnie 3 - dostanę $ od A3, jeśli..." = wszystkie karty Tobie pomagają - super!

Ale spójrz na to z jego strony:

"Mam A2 i mam 6 outów" = ~12% kart mu pomoże, a i tak nie zawsze się wypłaci.

Ja nie czekam na turnie z kilku powodów. Przede wszystkim value!

Rywal może np. trzymać AA którego sam nie chce betować, ale też nie zamierza pasować. Podobnie może mieć słabego króla z którym zagra c/c river albo niski bet który nie pozwoli Tobie wrzucić AI na riverze.

Dlatego ja preferuję betować od razu i nie przejmować się tym że spasuje, najwyraźniej miał JTo które i tak folduje river. Jednak w przypadku gdy coś trzyma to w ten sposób otrzymam więcej $ niż checkując.

Argument że: "żadna karta mi nie przeszkadza", jakoś do mnie nie trafia. Jeśli jesteś pewny że check da więcej value od betowania, wtedy slowplay jest uzasadniony ale samym tym że board jest suchy nie jest argumentem.

Nawet jeśli check i bet mają ten sam EV, to wolę betować i nie pokazać mu swoich kart ponieważ to tiltuje rywali kiedy po raz drugi masz nutsa i go wyrzucasz z rozdania. Całkiem możliwe że za trzecim razem (gdy znowu będziesz miał nutsa!) zrobi jakąś głupotę.

Tak jak zagrane, to Twój overbet river mi się nie podoba ponieważ krzyczysz że masz mocnego tripsa i... w ten sposób tracisz value od słabszych tripsów.

Ja gram bet turn 1.1$, bet river 3/4 pota.
    • mariuszl2
      mariuszl2
      Brąz
      na forum od: 22.12.2009 Posty: 623
      Ja sobie nabije posta, a chcialem tylko napisac ze judge zrobil bardzo ladna analize, ktora otworzyla mi oczy dlaczego czesto przegrywam w takich spotach :facepalm: