[NL2-NL16] 88 Nl2

• Jacur
      Jacur
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 14
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $2.28
      SB:
      $6.08
      BB:
      $5.00
      MP2:
      $3.34
      MP3:
      $2.24
      CO (Hero):
      $2.00

Preflop: Hero is CO with 8, 8.
      Hero posts deadblind, MP2 raises to $0.10, MP3 folds, Hero calls $0.08, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.23) 5, 8, K (2 players)
      MP2 bets $0.12, Hero calls $0.12.

Turn: ($0.47) T (2 players)
      MP2 bets $0.60, Hero raises to $1.78, MP2 calls $1.18.

River: ($4.03) 9 (2 players)

Final Pot: $4.03.

Witam, prosze o ocene reki. Jest to moja pierwsza reka wrzucona na forum jednak z pewnością bedzie ich więcej ponieważ nie jestem zadowolony z mojej gry i często nie wiem jaką podjąć decyzje i oczywiście chcę to zmienić!

Co do samej sytuacji pierwszy oczywisty blad z mojej strony to wniesienie deadblinda czesto to robie i musze sie tego oduczyc gdyz na wielu filmikach bylo mowione zeby tego nie robic. No i sam call preflop jest chyba dosyc marginalny nie mam oddsow zeby to callowac pod seta.

Flop: Jednak zagralem call i trafiam seta na mega dobrym dla mnie flopie gdyz nie ma tu ani fd ani sd dlatego po cbecie przeciwnika zdecydowalem sie jedynie na call gdyz malo kart jest mi tutaj w stanie zagrozic (a kilka moze pomoc) oraz spodziewam sie ze w tym momencie mam najlepsza reke. W dodatku nie chcialem grac raise poniewaz moglem go wyrzucic z jakis nie wiem moze slabego krola albo gdyby mial AQ AJ cos takiego i cbetowal nietrafiony flop reprezentujac tego krola.

Turn: Spada niby blank nic nie wnoszacy, nic nie kompletujacy a przeciwnik tu overbetuje pule i w tym momencie nie wiem o co chodzi czy on tak gra zeby wyciagnac value (na KT raczej na pewno go nie obstawiam) czy chce mnie wystraszyc i zgarnac pule nie wiem. W kazdym razie gram raise i wrzucam stacka.

Jest to pierwsze rozdanie na stoliku nie mialem zadnych statystyk wiec przeciwnik dla mnie to unk. Co sądzicie? Bo nie wiem czy moj tok rozumowania byl dobry czy moze calkiem nie tak.
  • 3 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Rozegrałeś to bardzo dobrze poza wspomnianym deadblindem. Żeby callować pod seta potrzebujesz żeby przeciwnik miał w stacku 20-krotność pierwotnego podbicia, chociaż na NL2 spokojnie możesz lekko naginać zasadę. W tym wypadku wszystko się zgadza. Callujesz, trafiasz seta, na flopie nie masz przed czym się bronić więc call wystarczy. Na turnie również spokojnie możesz callować skoro przeciwnik jest taki skory do betowania, a nie ma drawów na boardzie, ale raise też nie jest zły.

Jeśli miał wyższego seta albo QJ to cooler.
    • Jacur
      Jacur
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 14
      Ok, dzięki za opinie :)
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop: masz oddsy do seta, masz 4bb do dorzucenia żeby wygrać 100bb, na dodatek masz pozycję więc wszystko działa na Twoja korzyść.
      Flop: można slowplayować, nie trzeba. Faktycznie board jest w miarę okej do slowplayowania:

- nie ma setów
      - nie ma action killerów

Dlatego możesz zagrać call i zestackować rywala na turnie. Można też po prostu zagrać raise i liczyć na to że rywal sobie pomyśli: "na tym boardzie on by z setem slowplayował, dlatego sprawdzę" i dostać $ od gorszych rąk (ja spasuje, to miał A9o które i tak odpuści na 90% turnów).

Jeśli calluje flop, to raisuje turn ponieważ pojawia się draw od którego chcę wyciągnąć max value. Unk na NL2 jest słaby i nie będzie potrafił spasować K9o na turnie, dlatego shove jak najbardziej jest ok.