[NL2-NL16] NL5 rush AKs

• andrzejL
      andrzejL
      Brąz
      na forum od: 10.02.2010 Posty: 267
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      CO (Hero):
      $5.07
      BU:
      $2.81
      SB:
      $5.00
      BB:
      $2.61
      UTG1:
      $5.24
      UTG2:
      $1.67
      MP1:
      $2.07
      MP2:
      $9.95
      MP3:
      $5.52

Preflop: Hero is CO with K, A.
      3 folds, MP2 raises to $0.10, MP3 folds, Hero raises to $0.37, 3 folds, MP2 calls $0.27.

Flop: ($0.81) 7, J, 8 (2 players)
      MP2 bets $0.76, Hero calls $0.76.

Turn: ($2.33) 3 (2 players)
      MP2 checks, Hero bets $1.65, MP2 raises to $3.30, Hero calls $1.65.

River: ($8.93) 6 (2 players)
      MP2 checks, Hero checks.

Final Pot: $8.93.

Przeciwnik unk.

Witam, pf uderzam w pot. Trafiam drawa do nutsowego flusha, a przeciwnik donkuje prawie w pota. Tak mocny donk bet wygląda mi raczej na próbę ukradnięcia pota, decyduje się na call ponieważ mam spore szanse na złapanie koloru, poza tym często przeciwnik odpuści na turn jeżeli faktycznie nic nie ma.

Turn właściwie nie zmienia sytuacji, natomiast przeciwnik gra check. Decyduję się na dość mocny bet ponieważ myślę że mam teraz spore fold equity od air, ewentualnie jakiejś pocket pary z którą przeciwnik chciał mnie wyrzucić z rozdania. Po zatym dalej mam szanse na kolor.
      Dostaje check/mini raise i raczej oznaczać to może już tylko monstera. Przeciwnik dał mi jednak dobre oddsy, muszę dołożyć tylko 1.65 do puli 7.28, a jeżeli trafie swój układ przeciwnik raczej na pewno dołoży resztę swojego efektywnego stacka.

Czy mój tok myślenia był tutaj poprawny? Pozdrawiam
  • 1 odpowiedź
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 132
      Hello!

Nizej preflop -> 3x jego raise wystarcza :) Klasyczny 3bet IP.

Na flopie jesli uwazasz, ze on czesto ma air, to graj raise/broke ( raise/fold z Twoja reka sie nie da zagrac :) ), bo nie masz made hand, stad cieszy Cie wygranie puli juz w tym momencie! Jesli on bedzie sie chcial stackowac, jestes na tyle mocny z tym drawem, aby tu pchac stacka.