[NL20-NL50] AQs nl50

• mik1984
      mik1984
      Brąz
      na forum od: 16.11.2008 Posty: 6 195
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $65,3
      Hero:
      $143,85

0,25/0,5 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.87 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:heart: , Q:heart:
      2 folds, Hero raises to $1,50, 2 folds, BB raises to $5,00, Hero calls $3,50.

Flop: ($10,25) A:diamond: , K:spade: , K:diamond: (2 players)
      BB bets $5,5, Hero calls $5,50.

Gość mial dosyć neutralny 3bet, 6%, na razie raise BB vs steal mial 33%, ale to mala próbka. Gość jest zdolny do lekkiego 3betu w tym spocie i na pewno ma je w range, ale też nie ma ich w range za dużo i będą to ręce, których nie chce sprawdzać OOP i raczej będą to grywalne ręce i nie trash.
        Tutaj skrobię flop i to jest oczywiste, raise nie ma sensu.

Turn: ($21,25) 9:heart: (2 players)
      BB checks, Hero checks.

Nie gram vbeta, bo villan jest agresywny i może mi sprzedać c/r z drawem, na który nie wyglądam dobrze, również slabe Ax i QQ-TT i tak dadzą mi tylko jedną ulicę value.

River: ($21,25) 2:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $14, BB raises to $34,00, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Na river jest busted draw. Nie sądzę, że villan się odkleja od Ax czy QQ-TT, ale również nie sądzę, ze villan zamieni te ręce w blef. Również nie sądzę, że villan jest tu zdolny do czystego blefu. Pula jest duża pieniężnie i raczej nie podejrzewam bez konkretnych readów rega z nl50 o stone cold bluff w tak dużej puli.

Final Pot: $49,25
  • 2 odpowiedzi
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Preflop OK, ale 6% to generalnie maly 3bet.

Na flopie callowanie z takimi stackami to jedyna opcja.

Na turnie mysle, ze betowanie jest najlepsze. Wyciagasz value z gorszych Ax, PP, z ktorymi przeciwnik pot controluje tego turna. Mysle, ze gdyby gosc mial Kx to zdecydowanie podbijalby tego turna, wiec nie musisz sie obawiac tego, ze dostaniesz check/raisa.

Nie gram vbeta, bo villan jest agresywny i może mi sprzedać c/r z drawem, na który nie wyglądam dobrze,

Jezeli ma flush draw to masz jakies 80% na wygranie tego rozdania. Wiec jezeli myslisz, ze check/raisuje Cie z draw to bet/calluj.

ównież slabe Ax i QQ-TT i tak dadzą mi tylko jedną ulicę value.

Przeciwnik moze bez problemu zagrac cbet check/call check/call ze slabym Ax stawiajac Cie na floacie lub .
    • mik1984
      mik1984
      Brąz
      na forum od: 16.11.2008 Posty: 6 195
      Napisane przez ZZZet

ównież slabe Ax i QQ-TT i tak dadzą mi tylko jedną ulicę value.

Przeciwnik moze bez problemu zagrac cbet check/call check/call ze slabym Ax stawiajac Cie na floacie lub .
      No nie wiem, villan ma maly WTS, a wiadomo, że tendencja jest taka na tym limicie, że im większa kasa, tym bardziej results oriented są gracze i tym bardziej weak grają. Dlatego wątpię w 2x value od zdecydowanej większości gorszych rąk.

Nie sądzę również, że jego check musi oznaczać, że nie ma K. Może jego logika jest taka, że jak coś mam, to zabetuję w końcu for value turn lub river, a darmowy SD wezmę z rękami z którymi i tak bym nie sprawdzal kolejnego beta, a może zamienię coś w blef. A ręce, które by sprawdzily 3x bet i tak nie odkleją się na c/r.