[NL2-NL16] Nl2 TT

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Zacznę może od pytania:
      Czy jest to właściwa linia na takiego gracza? Czy jednak niezależnie od tego jest to fold?

Jest rano dosiadam się do stolika, moją uwagę od razu przykuwa czat, gdzie jeden koleś wyzywa drugiego od kretynów, sovieckich idiotów itd.
      Pomimo że dosiadłem się na BU i rozważałem wpłacenie BB w zamian za całkiem fajną pozycję, o tyle po czacie... postanowiłem poczekać. W między czasie sprawdziłem historię o co ten gość tak wyzywa UTG2...
      Ręka mniej więcej szła tak... Pre flop mocny rise, utg call, flop utg donk betuje i tak gra wszystkie streay by na końcu pokazać 69o, na flopie trafił 6 hero i initial riser zepchnięty do defensywy pokazał AQo... oczywiście nie trafił nic...

W między czasie UTG2 od momentu gdy ja dosiadłem się do stołu rozegrał astronomiczną ilość rąk nim doszedł do mnie blind... praktycznie callował każdy rise, a potem donkbetował pule, a jeśli nie miał pozycji to 3-betował byle by tylko być na wierzchu, a na koniec pokazać bleff.

Na jego nieszczęście disiadłem się ja... Szeryf i Kapitan tego statku :facepalm:

A historia wyglądała mniej więcej tak...
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $1.00
      SB:
      $1.27
      BB (Hero):
      $2.09
      UTG1:
      $1.52
      UTG2:
      $5.03
      MP1:
      $1.87
      MP2:
      $2.06
      MP3:
      $1.58
      CO:
      $2.35

Preflop: Hero is BB with T, T.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.24, 5 folds, SB calls $0.23, Hero calls $0.22.

Flop: ($0.72) 2, 2, 7 (3 players)
      SB checks, Hero checks, UTG2 bets $0.30, SB folds, Hero calls $0.30.

Turn: ($1.32) 7 (2 players)
      Hero checks, UTG2 bets $0.62, Hero calls $0.62.

River: ($2.56) 6 (2 players)
      Hero checks, UTG2 checks.

Final Pot: $2.56.

Results follow:

UTG2 shows two pairs, sevens and twos(Kh Js).
      Hero shows two pairs, tens and sevens(Td Th).

Hero wins with two pairs, tens and sevens(Td Th).

Ważna uwaga, gdyby po flopie SB się nie odczepił to mie już by nie było w tym rozdaniu na pewno.
      Postanowiłem zagrać WA/WB... do AI na river pewnie bym się złożył. Zdaję sobie sprawę że board totalnie niekorzystny, ale jeśli on grał praktycznie wszytko? to każdy board jest niekorzystny... Zawsze mam opcję odejścia od stolika?

Tak czy siak resztę rąk czekałem na AA, nie dostałem, zagrałem z nim jeszcze jedną rękę, w której złożył się do cbet'a, chyba wiedział że z szeryfem MW nie ma żartów :facepalm:
  • 5 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Jeżeli masz info, że koleś jest overagro to Twoje rozegranie jest optymalne. Od takich ciągniesz value calldownem. Ewentualnie na turnie grałbym push z uwagi na jego gaybety, ale spokojnie możesz mu dać blefować. Jeśli miał JJ+, 7x, 2x to traktuje to jako coolera. I takich właśnie przeciwników powinieneś szukać i grać na nich top swojego range.

btw. nigdy nie dopłacaj blindów.
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Napisane przez siweq86
      Jeżeli masz info, że koleś jest overagro to Twoje rozegranie jest optymalne. Od takich ciągniesz value calldownem. Ewentualnie na turnie grałbym push z uwagi na jego gaybety, ale spokojnie możesz mu dać blefować. Jeśli miał JJ+, 7x, 2x to traktuje to jako coolera. I takich właśnie przeciwników powinieneś szukać i grać na nich top swojego range.

btw. nigdy nie dopłacaj blindów.
      Prawie ( choć prawie robi wielką różnicę ) nie dopłacam. Zawsze grałem tak że czekałem na BB. Ale znalazłem jeden spot który bardzo mi się spodobał. Jeśli dołaczysz do gry w okolicy BB/SB i zostani9esz przeniesiony na pozycję dokładnie CO, opłaca się wpłacić BB. WHY? pozycja... tylko i wyłącznie, w 99% przypadków wszyscy zagrają check ( oczywiście to tak z obserwacji ) i bardzo rzadko się zdarza aby na NL2 ktoś był na tyle ogarniety aby zagrać rise ( ja np. automagicznie mając takiego limpera gram rise nawet z 72o, wiem jestem psyho :facepalm: ) i widzisz flop praktycznie za free, a masz jedną przewagę... BU często zagra fold, masz best pozycje, i nie zawsze ( choć często ) gównianą rękę. SB chętnie wtedy dokłada do BB a BB gra check.
      IMO warto, ale tylko jeśli dopłacasz z CO, każda inna pozycja jest -EV, i wtedy czekam grzecznie na swojego blinda.
      CO jest jesdyną pozycją gdzie dołożę się do puli, nie wiedząc jaka jest moja ręka...
      Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie każdy się ze mną zgodzi, ale uważam że dokładanie z tej i tylko z tej pozycji nie jest strasznym błędem.

Co do samej ręki... Dzięki :) bo właśnie po to ją umieściłem. Z jednej strony fajnie bo wygrałem nie małego pota, a z drugiej, mając takie informacje jakie miałem, czy było to prawidłowe zagranie?
      Osobiście bałem się betować, board był naprawdę scary, a ten koleś mógł trzymać wszystko... x2, x7... any 2.... przyznam w prost po prostu bałem się betować turna i river bo tak naprawdę nie wiedziałem czy znów bleffuje czy tym zrazem jego bet są dla value.... co gorsza on też pewnie tego nie wiedział, bo zakładam że on uważał że K high było ok do betowania for value :facepalm:

Wiem że takich graczy się szuka przy stole, dlatego zostałem jeszcze 2 orbity, ale gra się bardzo trudno, bo choć są to gracze bardzo dochodowi, to niestety ich wadą jest wysoka wariancja.... które osobiście nie lubie ( choć patrząc na to rozdanie stoi to lekko w sprzeczności ), ale to jest jak z SH czy HU. Nie lubię grać SH, i nie lubię HU, ale kiedy stolik się rozlatuje, to gram AH i gram HU ( aktualnie lepiej mi idzie HU niż SH :facepalm: ).
    • Urbi23
      Urbi23
      Brąz
      na forum od: 13.02.2007 Posty: 16 013
      Przeniesione
    • Zygfryd80
      Zygfryd80
      Brąz
      na forum od: 31.05.2009 Posty: 737
      Moim zdaniem linia optymalna. Nawet taki donk na raise pewnie by się zrzucił. Jego linia trochę wyglądał jak niski pocket. Raise na turnie wykluczone. Na river na pusha nie wiem co bym zrobił. Co do wpłacania z CO ja również nie uważam, że to nie błąd. Co do rozlatujących się stolików unikaj ich, ewentualnie jeżeli trafisz tam mega donka nad którym masz ewidentną przewagę skila, ale heads up to raczej nie umiesz grać, więc raczej odpuszczaj.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      hello!

raise flop wg mnie, for protection przede wszystkim, bo kazdy J+ Cie tu zabija + wiele , a tak taki gracz przecenie tu wiele razy 7X i sie zestackuje, tak samo 88 czy 99, a nie raz pewnie FD. Dla mnie to jest broke na flopie...

A jesli on bym mocno aggro postflop i wiesz, ze on by raiseowal tu donkbet, to gralbym donkbet/broke flop, bo na akcje od SB + fisha masz ez fold, a na akcje fisha masz call :) .