[NL2-NL16] KK Nl5

• sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      Full Tilt - $0.05 NL RUSH - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

MP: $4.17
      MP+1: $5.60
      LP: $5.51
      CO: $4.71
      BTN: $4.98
      SB: $5.87
      Hero (BB): $6.85
      UTG: $3.96
      UTG+1: $1.63

SB posts SB $0.02, Hero posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has K:club: K:diamond:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, BTN raises to $0.15, fold, Hero raises to $0.50, BTN calls $0.35

Flop: ($1.02, 2 players) 2:heart: Q:heart: 9:spade:
      Hero bets $0.60, BTN raises to $1.20, Hero calls $0.60

Turn: ($3.42, 2 players) 8:club:
      Hero checks, BTN bets $3.28 and is all-in, Hero calls $3.28

River: ($9.98, 2 players) 7:club:

Przeciwnik raczej unk - 9/9 po 11 rękach.

Na flopie dostaję od przeciwnika błyskawiczny minraise, który traktuję jako próbę wyrzucenia mnie z rozdania. W jego range'u nie widzę zbyt wielu drawów, dlatego decyduję się na call, aczkolwiek z przekonaniem, że tego rozdania już nie opuszczę. I mam dwa pytania: po pierwsze, nie zrzucamy króli na takim stole w 3betowanej puli nawet na unka, prawda? Po drugie, wydaje mi się, że powinienem chyba 3betować flopa i grać na stacki już wtedy, ale wyrzucam wtedy ręce, z którymi on tu blefuje, więc chciałbym wiedzieć, co jest lepsze.

Czy PokerTracker Converter nie odlicza z puli rake'u na bieżąco? Bo tutaj na flopie na pewno była pula 0.9x, a nie ponad 1$ i już któryś raz nie zgadza mi się wielkość puli.
  • 1 odpowiedź
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hello!

Czyli jak widac nie odlicza :)
      Jesli na flopie z jakiegos powodu uwazasz, ze on blefuje, to call bedzie OK, a na turnie c/AI. Jednak, jesli nie masz info, to moze to byc broke flop, bo zauwaz, ze granie dla nieco innej sytuacji dla 3betowanej puli niz 'klasyczna'. Gracie BB vs BU, co powoduje ze on tu czesto szerzej otwiera + szerzej calluje Twoj 3bet, bo w jego oczach on nie zawsze oznacza duza sile. Stad zestackowanie sie na flopie QX to dla mnie standard w tej sytuacji.