[NL2-NL16] AA nl5

• MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BB:
      $2.00
      UTG1 (Hero):
      $5.20
      UTG2:
      $8.18
      MP1:
      $6.73
      MP2:
      $6.75
      MP3:
      $3.81
      CO:
      $2.00
      BU:
      $2.66
      SB:
      $13.71

Preflop: Hero is UTG1 with A, A.
      Hero raises to $0.20, 2 folds, MP2 raises to $0.35, 5 folds, Hero raises to $0.80, MP2 calls $0.45.

Flop: ($1.67) A, 9, A (2 players)
      Hero checks, MP2 bets $0.56, Hero calls $0.56.

Turn: ($2.79) 2 (2 players)
      Hero checks, MP2 checks.

River: ($2.79) 9 (2 players)
      Hero bets $1.35, MP2 calls $1.35.

Final Pot: $5.49.

Results follow:

Hero shows four of a kind, aces(Ac Ah).
      MP2 shows two pairs, aces and queens(Qh Qd).

Hero wins with four of a kind, aces(Ac Ah).

Zastanawiałem się jak tutaj zagrać najlepiej for value

na turnie zasadniczo chyba mogłem zabetować 1/2 puli i potem na riverze rozwinąć sytuację, ale zastanawiałem się co mogłoby mnie tutaj sprawdzic na turnie ;>

dzięki z góry za ocenę i pozdrawiam
  • 3 odpowiedzi
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      No właśnie taki sie zastanawiając to niewielu oppo będzie Cię tutaj sprawdzało na T nawet z wysokimi pocketami.

Thorek pewnie zaleci bet na turnie.Rusher powie,że jest OK, a ja myśle,że trzeba było to foldować PF i nie bawić się w takie trudne spoty :D
    • piotrj
      piotrj
      Brąz
      na forum od: 31.03.2008 Posty: 1 171
      Preflop powinieneś wyżej 4-betować, spokojnie dociągając do ~ 1,2$.
      Trafiasz flopa marzenie i odwieczne pytanie jak wyciągnąć max value i nie wyrzucić przeciwnika z rozdania.

Na tych limitach najprostsza linia jest najczęściej najlepszą -> nie ma innej opcji jak bet/bet/bet imo.

Tak jak piszesz nie masz żadnych statystyk więc nie wiesz czy np. przeciwnik jest skory do blefów/floatowania (choć on pewnie nie wie, że floatuje) po przeczekaniu przez Ciebie turna. Nie znasz jego agresji, nie masz readów. Jak dla mnie właśnie w ten sposób ograniczasz sobie value.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Napisane przez kalamasz
      No właśnie taki sie zastanawiając to niewielu oppo będzie Cię tutaj sprawdzało na T nawet z wysokimi pocketami.

Thorek pewnie zaleci bet na turnie.Rusher powie,że jest OK, a ja myśle,że trzeba było to foldować PF i nie bawić się w takie trudne spoty :D
      Hey!

Rotfl ;P A wlasnie ze nie! :D Ja sie tu rozwine :P

Bo ja napisze ze na tym limicie to preflop mocniejszy 4bet :D Spokojnie moze byc 1,10$ przed flopem, bo na tych limitach 4betujemy tylko value range, wiec mozemy to robic x3 :)

Na flopie po jego callu na 4bet obstawiam go na QQ/KK, czasami na JJ. AX nie moze miec z wiadomych podowdow :P Co w takim razie? To juz zalezy doslownie od tego co widzielismy... jesli on byl lekko aggro, to mozna probowac check flop i zobaczyc co zrobi. Bet/x flop ciezko tu widze, bo mamy FEq na te jego pary, chyba ze on z nimi sprawdza, ale to trzeba wiedziec -> wtedy gram bet flop, check turn ( for value ), a na river po dlugim zastanowieniu.... laduje kolejnego beta :) .

Jednak bez info readow, to chcemy miec maxymalnie malo FEq, wiec c/x flop i c/x turn jest OK. C/c flop i bet turn, tutaj jest kiepski. W jego oczach to moze byc na prawde mocna reka.