[NL2-NL16] TT nl2

• teampoland
      teampoland
      Brąz
      na forum od: 28.03.2010 Posty: 542
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $2.02
      MP3:
      $2.54
      CO:
      $2.10
      BU:
      $1.91
      SB:
      $2.58
      BB (Hero):
      $2.00
      UTG1:
      $2.01
      UTG2:
      $2.02
      MP1:
      $3.21

Preflop: Hero is BB with T, T.
      6 folds, BU raises to $0.08, SB folds, Hero raises to $0.26, BU calls $0.18.

Flop: ($0.53) 5, K, 9 (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.38, Hero raises to $0.82, BU raises to $1.65, Hero folds, BU gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.35.

nasz wilajn to 37/14/2.8, steal 32, fold23bet 25, bet vs missed cbet ip 76 (13razy na 17) po 220 rekach. Stosunkowo niskie af, czesto betuje na moj check, dlatego gram tu check/raise/fold. Czy jest do dopuszczalne? dzieki
  • 24 odpowiedzi
    • leonidas12
      leonidas12
      Brąz
      na forum od: 06.10.2009 Posty: 854
      preflop jak dla mnie raise do 0,24$ i cbet/fold na flopie. Preflop jesteś agresorem wobec jednego przeciwnika i z tego względu na flopie kontynuujesz agresje cbetem
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      Napisane przez leonidas12
      preflop jak dla mnie raise do 0,24$
      nie, jestem oop
      Napisane przez leonidas12
      Preflop jesteś agresorem wobec jednego przeciwnika i z tego względu na flopie kontynuujesz agresje cbetem
      nie, grajac nl2abctagonit jestem agresorem w bardzo duzej wiekszosci rozdan w ktorych biore udzial. Twoja implikacja nakazuje myslec ze prawidlowa gra takiego gracza to cbet flop 100%, co jest sporym leakiem.
    • leonidas12
      leonidas12
      Brąz
      ja bym tutaj zagrał cbet/fold poniewaz w wielu przypadkach wyrzuce gościa z rozdania poniewaz gościu kradł blindy z BU i ma słabszą ręke od naszej.
      Ja to tak rozumuje ale nie mówie ze prawidłowo myśle Proszę o komentarz
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      to zupelnie nie rozumiem, zakladasz ze koles ma gorsza reke i chcesz go z rozdania wyrzucac?
    • leonidas12
      leonidas12
      Brąz
      nie chce aby tanio obejrzał następną kartę i np dobrał do koloru
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      to chyba nie w 3betowanej puli, poza tym napisalem ze koles ma 76% bet vs missed cbet flop czyli gdzie ty go tu widzisz pasywnie drawujacego?
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      b. prosze o komentarz trenera, dzieki
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      na forum od: 13.05.2010 Posty: 1 314
      Grałbym tutaj cbet/fold flop. Villain może mieć tego K i nie ma co się pchać z TT.
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      jak masz KK to grasz raise/fold pf bo vilain moze miec asy?
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      Napisane przez teampoland
      jak masz KK to grasz raise/fold pf bo vilain moze miec asy?
      Jak mam KK+ to się stackuje pf. :facepalm:
      Ale TT to nie Asy czy Króle. Poza tym nie możesz wykluczyć pary K u villaina.
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      :facepalm: czlowieku, ja nie jestem wrozka ze mam zgadywac jakie on ma karty. W pokerze myslimy range'ami, a ty swoja wypowiedzia "bo moze miec krola" sprawiasz wrazenie jakbys w pokera zaczal grac wczoraj.

Jak mam KK+ to się stackuje pf.

:facepalm: czytaj ze zrozumieniem, przeciez w twojej logice on "moze miec" asy, ktorych nie mozesz wykluczyc
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      Synek ja nie piszę tutaj tak sobie z nudów albo żeby Tobie na złość zrobić ok?
      Ja tylko napisałem jak ja bym na Twoim miejscu zagrał bo mam prawo się wypowiedzieć.
      Jeżeli masz pocketa TT to na flopieK-high lepiej jest wg mnie cbetować flop i składać się na raise.
      Proste
    • Scoti1986
      Scoti1986
      Brąz
      na forum od: 26.10.2007 Posty: 1 025
      Napisane przez teampoland
      :facepalm: czlowieku, ja nie jestem wrozka ze mam zgadywac jakie on ma karty. W pokerze myslimy range'ami, a ty swoja wypowiedzia "bo moze miec krola" sprawiasz wrazenie jakbys w pokera zaczal grac wczoraj.

Jak mam KK+ to się stackuje pf.

:facepalm: czytaj ze zrozumieniem, przeciez w twojej logice on "moze miec" asy, ktorych nie mozesz wykluczyc
      Ty sprawiasz wrażenie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.
      Co chcesz osiągnąć swoim zagraniem? Zrzucić lepsze ręce? Jakie? Na tym limicie każdy Kx Cie sprawdzi a jak już chcesz wyrzucić kogoś z rozdania to lepszym rozwiązaniem jest cbet, bo jest poprostu dużo tańszy.
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      Napisane przez Scoti1986

Ty sprawiasz wrażenie jakbyś wszystkie rozumy pozjadał.
      Co chcesz osiągnąć swoim zagraniem? Zrzucić lepsze ręce? Jakie? Na tym limicie każdy Kx Cie sprawdzi a jak już chcesz wyrzucić kogoś z rozdania to lepszym rozwiązaniem jest cbet, bo jest poprostu dużo tańszy.
      wiadomo, ze na unka cbet/fold jest megastandardem, ale ja nie gram na unka. piaty raz pisze ze ma 76% bet vs missed cbet flop, dlatego gram tu check flop for value, bo on postawi beta prawie ze wszystkim. Ponadto, duzo bardziej niz poprawna linia interesuje mnie dlaczego ta linia jest poprawna i odpowiedzi typu "bo moze miec krola" sa dla mnie do wyrzucenia do kosza, no bo prosze was ... :rolleyes:
    • micjan81
      micjan81
      Brąz
      Nawet jakby miał 82% bet vs missed cbet flop to nie możesz wykluczyć u niego Kx. :facepalm:
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      Taka linia ma jedna poważna wadę.Grając check/raise F to w 3betowanej jesteś już skomitowany.Imo jeżeli chcesz to tak rozegrać to jest to raise/broke.
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      cbet/fold i tyle jedyna poprawna opcja z TT na takim stole i na limicie nl2.Poza tym tu nie chodzi o to jak czesto on betuje flop kiedy ty czekasz bo masz 3 betowana pule.Musisz okreslic jaki on ma range na call do 3 beta pr, JJ+,AQs+ ewentualnie mozna mu jakies AJs,KQ,KJs dodac z racji tego ze to nl2,to masz tylko equity około 35% wiec nie ma co szalec.

p.s jak sie tak dalej bedziesz mądrzył ze swoim poglądami to nigdy z tego nl2 nie wyjdziesz :facepalm:
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      Nawet jakby miał 82% bet vs missed cbet flop to nie możesz wykluczyć u niego Kx.

ja nigdy, w zadnej sytuacji w zyciu nie moge u niego wykluczyc KX, bo uwaga uwaga : nie-jestem-wrozka

cbet/fold i tyle jedyna poprawna opcja z TT na takim stole i na limicie nl2.

cudownie! po raz 150ty pytam: dlaczego??

p.s jak sie tak dalej bedziesz mądrzył ze swoim poglądami to nigdy z tego nl2 nie wyjdziesz

poki co to dostalem tutaj odpowiedzi od kilku random userow, nie-trenerow i absolutnie nikt nie napisal rzetelnie, dlaczego tu grac X a nie Y. Ja nie bronie jakos bardzo swojej lini, tylko przedstawiam kontrargumenty na wasze pseudotlumaczenia, ze cbet/fold, bo tak, bo moze miec króla.... Co do wychodzenia z nl2 to jestem dosyc close i w takich spotach oczywiscie gram na random unka cbet/fold. Napisalem jednak w pierwszym poscie: "czy ta linia jest dopuszczalna?" a nie czy jedyna sluszna

edit : co do edycji poprzedniego posta: wilajn 42% steal z bu, 25% fold23bet, zatem on tu nas calluje z 30,5% zasiegu, to to jest z 3 razy szerzej niz ty piszesz
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      przecież to jest nl2 on tu moze miec wszystko ,te statystyki tu nie za wiele pomogą.
      Co do pseudo tłumaczeń,to postaw sie na jego miejscu jezeli ty grasz cbet z kazdym Kx cie sprawdzi,rzadko kiedy przebije chociaz i tak moze zrobic.Reise tu mi by bardziej pasował do set,2 pair ewentualnie flushdraw ,ale to już zalezy od jego agresji.

Twoja linia jest dlatego bez sensu bo tracisz wiecej kasy jezeli on gra tak jak tu a stackowanie sie z TT przy overkarcie jest imo lipne.

p.s A ty uwazasz ze jezeli jakis "random user" ci odpowiada to nie moze w zaden spsob to byc rzetelna odpowiedz?Scoti ci odpowiadał a fiszakiem zadnym raczej nie jest.Ktos ci normalnie próbuje odpowiedziec a ty sie zachwoujesz jakbys wszystko wiedział :rolleyes:
    • 1
    • 2