[NL100+] AK flat riverplay NL400

• Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $4(BB) Replayer
      SB ($136)
      BB ($245)
      UTG ($412)
      UTG+1 ($400)
      Hero ($407)
      BTN ($79.10)

Dealt to Hero K:spade: A:diamond:

UTG raises to $14 , fold, Hero calls $14, fold, SB calls $12, fold

FLOP ($46) 4:spade: A:heart: 6:club:

SB bets $16, UTG calls $16, Hero calls $16

TURN ($94) 4:spade: A:heart: 6:club: K:club:

SB checks,, UTG bets $56, Hero calls $56, SB calls $56

RIVER ($262) 4:spade: A:heart: 6:club: K:club: Q:diamond:

SB bets $50.68 (AI), UTG... (a) ships, (b) calls), Hero...?!

SB = unknown = raczej fish
      UTG = 21/16/3,6 AF, AFq = 46/39/21

Pre jest kontrowersyjny, mozna 3betowac, ale SB i BB to sa spoty na stole i chcemy, by dolaczyli. Na dodatek short za mna czesto wrzuci jakies fajne rzeczy na preflopie, wiec ja tutaj preferuje call.

Flop jest ciekawy i w sumie wybralem te rozdanie, bo sie odnosi do pewnego spota, w ktorym AutystycznyAndrzej chcial raisowac swoj set na dosc suchym boardzie na malego donk-beta. Sytuacja jest podobna tutaj.

Patrzac na stacki, to mi sie nigdzie nie spieszy, bo drawow jest malo, UTG tutaj rzadko kiedy ma 75, a jak ja raisuje, to sie czesto izoluje od lepszych rak, chyba ze UTG nie umie foldowac.

Ale czemu on mialby myslec, ze raisuje cos gorszego od Ax na fisha, w momencie kiedy on dobrze ma tutaj Ax prawie zawsze. Flop wiec jest call.

Na turnie polepszam tylko absolutna sile mojej reki, relatywnie wszystko wyglada tak samo jak poprzednio. Nie ma wiec po co szalec, tym bardziej ze raise na turnie wygladalby jeszcze mocniejszy. Moim zdaniem UTG tez gra caly swoj range tak. KK moim zdaniem moze miec, ale ja blokuje kombinacje, wiec sie nie obawiam tej reki zbytnio.

Najciekawszy spot to river: Jezeli fish pushuje i Reg tylko calluje, to mam easy shipa, ale co robic, jezeli Reg nam tutaj shipuje swoj stack w twarz? Jestem ciekaw, co sadzicie.
  • 6 odpowiedzi
    • MaNTissS
      MaNTissS
      Brąz
      na forum od: 04.10.2008 Posty: 1 033
      call, bo mamy potoddsy prawie 2:1 (o ile sie nie pomylilem),czyli potrzebujemy nieco ponad 33% equity. A dając mu zakres (44,AA,66,KK,AQ) - AQ, bo wsuwa nie obstawiając nas na AK, mamy 42% eq.
      Oczywiście można tu dywagować, że można zabrać jakies kombinacje z AQ i AA, bo fisz często ma A, ale to juz malo scisle obliczenia beda.

p.s omg liczyc nie' umiem ;D
    • Teges
      Teges
      Black
      na forum od: 22.01.2009 Posty: 1 381
      Ciężki spot, bo z jednej strony reg dając ai, rzadko kiedy blefuje na riv, ale z kolei jeśli jest dobrym regiem, to na turn mając seta 44,66 powinien dać większy bet, licząc, ze jak Ty + fisz sprawdzicie, bedzie mógł nie overbetując dać ai, a tak zostaje mu w stacku 326$ przy puli 262, gdyby bet dał ok 68-70 miałby pot size bet na riv, ale teraz pytanie, czy to az taki ogranięty reg :) .
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676

Flop jest ciekawy i w sumie wybralem te rozdanie, bo sie odnosi do pewnego spota, w ktorym AutystycznyAndrzej chcial raisowac swoj set na dosc suchym boardzie na malego donk-beta. Sytuacja jest podobna tutaj.
      Ta sytuacja nie jest podobna z wielu względów głównie chodzi o to że w tamtym spocie hero miał akcję PRZED regsem. Tutaj regs mówi: "nie mam air" - czyli ma KK-TT, AT+, Axs i Ty o tym wiesz czyli gdy grasz raise to tylko dla value z rękoma typu mocny Ax. Ponadto zakres regsa jest już mocno ograniczony do rąk z showdown value. Na dodatek vs fisz zawsze uda Ci się wrzucić AI do rivera jeśli ma rękę + nie ma żadnych action killerów.

Na flopie call jest okje.
      Na turnie też.
      Na river w każdym przypadku jest shove ponieważ rywal może vbetować np. AQ a czasami nawet raisować AI żeby wyrzucić nas z AQ-AJ trzymając AT żeby sobie wyizolować fisza.

Tak czy siak rywal shovując i tak będzie miał wystarczająco wiele gorszych rąk.

Hand 0: 55.556% 44.44% 11.11% 8 2.00 { KK+, 66, 44, AQs+, AQo+ }
      Hand 1: 44.444% 33.33% 11.11% 6 2.00 { AdKs }
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      ...
      Pamietaj tez, ze identycznego spota ci prawie nigdy nie znajde, ale spot jednak jest w wiekszosci podobny. Tutaj tez nie chodzi o to, by byc AI z fishem, z 88 tez o to nie chodzilo, bo nawet jak on by gral check turn, to bys mogl latwo betowac turn + shipowac river. Gramy w koncu w NL, nie w fixa :)

A co do Rega: Ja wiem, ze donking-range fisha tutaj jest super szeroki i nawet jak nic nie repuje na flopie, to pokusilbym sie czesto o raise z mala PP, ktora na range fisha jest napewno do przodu. Wtedy rega bym powstawil jednak w dosc trudna sytuacje i ja sadze, ze wtedy wlasnie wyrzuce rece typu AQ, conajmniej jednak AJ/AT czesciej niz nie.

Patrzac na river, to powinnismy troche pomyslec o tym, na jak dobrego mozemy ocenic rega, a jak on nas postrzega. Osobiscie najlepsi gracze tutaj nie shipuja AQ we mnie, bo z czym gorszym mam sprawdzic? AQ nie moze byc czescia ich value range tylko z racji, ze maja teraz 2pair, bo relatywna sila ich reki sie nie zmienila. Nie musza z tym napewno juz protektowac, bo nie maja jak, a w dniu dzisiejszym juz nikt nie folduje i tak niczego, wiec FE to on na moje SD-hands i tak nie ma.

Patrzac na moj range, to ja tutaj rzadko sie znajde z A4 i A6, moze nie raz z A4s, ale z A6 juz napewno nie. To by wiec byla jedyna reka, na ktora on z AQ moglby shipowac. To sa jednak tylko dwie kombinacje i bardzo dobry reg wie, ze ja chyba folduje to, bo nie widze sensu callowania AI na takim boardzie. Przez to, ze AQ jest duza czescia mojego range tutaj, to tez nie widze, by on raptem zamienil AJ/AT w blef grajac mocnym perceived range, gdyz moj range zawiera napewno wszystkie sety.

Dla mnie wiec sytuacja na b. dobrego rega sie prezentuje tak:

Board: 4s Ah 6c Kc Qd
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 16.667% 00.00% 16.67% 0 2.00 { AdKs }
      Hand 1: 83.333% 66.67% 16.67% 8 2.00 { AcAs, KK, 66, 44, AKs, AKo

I tutaj jestem daleko od moich 33% equity, ktore mi potrzeba na call.

Mam jeszcze pare kwestii do tej reki, ale moze najpierw podyskutujmy tutaj nad tym, co by wyscie shipowali tutaj i czy powinienm modyfikowac range przeciwnika.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez Ninjai
      Pamietaj tez, ze identycznego spota ci prawie nigdy nie znajde, ale spot jednak jest w wiekszosci podobny.
      SB bets $16, reg calls $16, Hero raises $50

SB bets $16, Hero raises $50, reg ???

To są dla mnie dwie różne sytuacje.

Tutaj tez nie chodzi o to, by byc AI z fishem, z 88 tez o to nie chodzilo, bo nawet jak on by gral check turn, to bys mogl latwo betowac turn + shipowac river. Gramy w koncu w NL, nie w fixa :)
      SB: $112.82

Flop: ($9.00) 8 :spade: 4 :heart: T :club: (3 players)
      SB bets $4.00, Hero calls $4, BTN folds

Turn: ($17.00) Q :club: (3 players)
      SB checks, Hero bets ???

Według mnie tutaj trudno wrzucić AI ponieważ SB ma 100$+ w stacku czyli musiałbyś dwa razy lekko overbetować żeby wrzucić AI.

Co do reszty ręki się nie wypowiadam, bo według mnie regs może shovować AQ river. Kwestia gustu. ;) Według mnie on może mieć czasami nawet gorsze ręce od AQ.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Chodzilo w tej rece z 88 tez o to, by wyciagnac max. od Rega, ktory byl na BTN. Reg na raise tutaj moze easy foldowac swoje OP i nawet jak raz peeluje, to folduje np. na turnie, bo wie, ze ty zawsze masz grubo.

Zatem ty mozesz easy betowac turn i river na fisha i rega i wtedy reg nie bedzie mogl latwo foldowac OP, bo ty mozesz spokojnie vbetowac any Tx.

Anyway, wracajac do tej reki, to jak mowisz, ze on moze tam miec AQ, to czemu ty bys tam shipowal AQ i czemu nawet (i jakie) inne rece?