[NL20-NL50] 99 Nl25

• SnikerS89
      SnikerS89
      Brąz
      na forum od: 19.08.2008 Posty: 968
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      Hero ($86.24)
      BB ($20.37)
      UTG ($25)
      UTG+1 ($14.13)
      CO ($15.20)
      BTN ($48.94)

Dealt to Hero 9:heart: 9:spade:

fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.75, BB calls $0.50

FLOP ($1.50) 9:club: J:club: 6:heart:

Hero bets $1, BB calls $1

TURN ($3.50) 9:club: J:club: 6:heart: 4:spade:

Hero bets $3, BB calls $3

RIVER ($9.50) 9:club: J:club: 6:heart: 4:spade: Q:club:

Hero checks, BB checks

Tylko 12 rąk, więc statystyki na wiele nie pomogą, ale gościu zapowiadał się słabo - 33/0

No ale tu w sumie mam pytanie nie o konkretne rozdanie, tylko podobne sytuacje, które często się trafiają, mam dobrą rękę, ale na riverze uzupełniają się oba drawy, jak najlepiej rozegrać river? Zdecydowałem się na check/call, ale wydaje mi się, że nie jest to optymalne, bo tracę value od ewentualnego waleta. Lepszy byłby (block)bet/fold? Pewnie dużo zależy jeszcze od rywala, więc np. check/call na agresywnego, a bet/fold na pasywnego?
  • 1 odpowiedź
    • ZZZet
      ZZZet
      Brąz
      na forum od: 28.04.2009 Posty: 1 618
      Wiekszy bet na flopie. Turn bet jest OK.

Zdecydowałem się na check/call, ale wydaje mi się, że nie jest to optymalne, bo tracę value od ewentualnego waleta. Lepszy byłby (block)bet/fold? Pewnie dużo zależy jeszcze od rywala, więc np. check/call na agresywnego, a bet/fold na pasywnego?

Na riverze po prostu bet/folduj za pol pota. Wycaigniesz w ten sposob value z Jx, QT. Po tym jak tym jak dostaniesz raisa jest oczywiste, ze przeciwnik ma i mozesz po prostu spasowac.

Checkowanie rivera jest kiepskie, bo gosc po prostu przecheckuje swoje showdown value (Jx i QT), a zvaluetownuje Cie ze swoimi nutsami (T8 i ).