[NL20-NL50] AA nl25 @

• czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Full Tilt - $0.25 NL (6 max) - Holdem - 5 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (BB): $25.35
      UTG: $43.66 40/33/3/50/9/100 vp/pf/af/afq/3bet/f3bet 30h
      CO: $40.79
      BTN: $29.78
      SB: $26.93

SB posts SB $0.10, Hero posts BB $0.25

Pre Flop: ($0.35) Hero has A:club: A:heart:

UTG raises to $1.25, fold, fold, fold, Hero raises to $3.50, UTG calls $2.25

3bet mniejszy mający na celu skłonienie go do call z zdominowanymi handami plus i tak przy tej wielkości bez problemu wrzucam stack pf.

Flop: ($7.10, 2 players) K:diamond: 3:heart: J:diamond:
      Hero bets $4.35, UTG calls $4.35

Turn: ($15.80, 2 players) Q:spade:
      Hero checks, UTG bets $2.75, Hero calls $2.75

:rage: Jak to grać wydaje mi sie że w tym momencie nie bije już prawie nic. jego call range na pf ustalał bym na AK/TT-QQ/KQ moze czasami jakies niskie pp czy QJs/KJs...

I teraz grając bet nic gorszego chyba nie sprawdzi jedynie AK ale na to mam 2blokery więc bardzo mało prawdopodobne tym bardziej że mógł by to wrzucać na pf. Dlatego zdecydowałem sie na ch i zobaczyc co on zrobi w zamiarze miałem ch/f na normalny bet i ch/c na własnie taki jakiś dziwny.

River: ($21.30, 2 players) 8:heart:
      Hero checks, UTG bets $5.75, Hero calls $5.75
  • 5 odpowiedzi
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      na forum od: 29.04.2007 Posty: 8 015
      Na preflopie popelniasz blad robiac tak maly 3bet. Grasz oop i chcesz budowac pule. Tak mu dajesz lepsze oddsy pod suckoutowanie ciebie. Ja tutaj podbijam 3x+1bb za to, ze jestem oop.

Na postflopie betuje 5.5 na tym super drawowatym flopie. Jezeli on cos ma, to i tak to sprawdzi, a ty tutaj zawsze masz mocny range wiec nie musisz w ogole patrzyc na balansowanie twoich betow tutaj.

Turn dla mnie jest czesto nawet c/f, bo AK byloby naprawde glupie, zeby betowac, AQ tak samo. Owszem na ten maly bet foldowac nie mozemy, ale na riverze imo on zawsze wciaga nas w valuetown i nawet za te oddsy mozna foldowac. Spodziewam sie, ze pokazal ci 2pary?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      czemu zakładacie, że rywal nie ma AK?
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Napisane przez siweq86
      czemu zakładacie, że rywal nie ma AK?
      Nie mowimy, ze tego nie ma, ale jezeli ty tutaj masz AK, to z jakiej racji betujesz?
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      mówiąc "ty" masz na myśli hero czy villiana?? :)

Ciężko stwierdzić czy gościu myśli, ale z jednej strony te bety nie pasują do AK, a z drugiej czemu miałby betować za 1/4-1/6 puli z QJ?? Gdyby to był znany nam przeciwnik, który wiedziałby, że tylko tak wyciągnie value to ok, ale jak dla mnie te bety to może być wszystko, nawet semibluff z FD na turnie, a na riverze jakiś missed FD lub właśnie AK?

Nie znam tych limitów, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żebyśmy raz na 5 nie byli z przodu na river.
    • Ninjai
      Ninjai
      Black
      Napisane przez siweq86
      mówiąc "ty" masz na myśli hero czy villiana?? :)

Ciężko stwierdzić czy gościu myśli, ale z jednej strony te bety nie pasują do AK, a z drugiej czemu miałby betować za 1/4-1/6 puli z QJ?? Gdyby to był znany nam przeciwnik, który wiedziałby, że tylko tak wyciągnie value to ok, ale jak dla mnie te bety to może być wszystko, nawet semibluff z FD na turnie, a na riverze jakiś missed FD lub właśnie AK?

Nie znam tych limitów, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żebyśmy raz na 5 nie byli z przodu na river.
      Pisze ty, bo pisalem do ciebie (!).

Co do rivera, ciezko powiedziec, czy tak jest czy nie. Nie wiemy, jak szeroko on na sprawdza na preflopie, nie wiemy, czy on kiedykolwiek umie blefowac river a na dodatek jezeli dajemy mu waski range, to on nie ma wiele rak, z ktorymi moglby tutaj blefowac.

Board: Kd 3h Jd Qs 8h
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 26.000% 24.00% 02.00% 6 0.50 { AcAh }
      Hand 1: 74.000% 72.00% 02.00% 18 0.50 { JJ+, AKs, KQs, AKo, KQo }

Jak widzisz to jest super close i de facto nie wiemy, czy on umie blefowac, czy jego range nie jest wezszy, czy AK nie gra check na riverze. Nie mowie, ze call jest duzym bledem, lecz z doswiadczenia mowie, ze czesciej niz nie zobaczymy tutaj lepsza reke w stosunku do oddsow.

Majac reada, ze on calluje szeroko i umie blefowac, to pomijajac fakt, czy on kiedykolwiek takimi malymi betami blefuje, predzej callujemy.