[NL2-NL16] Nl2 Ak#5

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Preflop... standard.
      Flop: Nie za mały ten bet, czy 2/3 pota jest ok?
      Turn: Jeśli miał FD to kolejnego beta nie sprawdzi, ale gdyby mu dać szanse na blef.
      River: Zastanawiałem się ile postawić... sprawdzi mnie tu tylko lepsza ręka czyli 55 i słabsza 66, reszta zagra fold. z any A mam splita.
      Uznałem że AI nie ma sensu bo jeśli trzyma A to niepotrzebnie zapłacimy tylko rake, 66 wydało mi się mało prawdopodobne bo pewnie do mojego check/rise zagrał by AI na turnie...
      Oczywiście do AI na river gram call.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP3:
      $1.47
      CO:
      $3.75
      BU:
      $0.82
      SB:
      $5.49
      BB:
      $3.00
      UTG1:
      $3.52
      UTG2 (Hero):
      $2.19
      MP1:
      $2.89
      MP2:
      $2.59

Preflop: Hero is UTG2 with A, K.
      UTG1 folds, Hero raises to $0.08, MP1 calls $0.08, 6 folds, 5 folds, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) 6, A, A (2 players)
      Hero bets $0.12, MP1 calls $0.12.

Turn: ($0.43) 5 (2 players)
      Hero checks, MP1 bets $0.20, Hero raises to $0.40, MP1 calls $0.20.

River: ($1.23) 5 (2 players)
      Hero bets $0.60, MP1 calls $0.60.

Final Pot: $2.43.

Results follow:

MP1 shows a full-house, aces full of fives(Kh Ac).
      Hero shows a full-house, aces full of fives(Ad Kd).

MP1 wins with a full-house, aces full of fives(Kh Ac).
      Hero wins with a full-house, aces full of fives(Ad Kd).
  • 4 odpowiedzi
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      PF standard, na flopie mogłeś +1bb, ale tak też nie jest źle.

Na turnie natomiast to mogę powiedzieć tylko: wtf? Po pierwsze ludzie na NL2 uwielbiają sprawdzać każdego Asa PF i nie znają czegoś takiego jak oddsy. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że wyrzucasz tutaj FD? Ja tutaj gram bardzo standardowy dla mnie 2nd barell for value od wielu słabszych Asów i od FD, który również czasami sprawdzi na tych limitach. Jeśli już decydujesz się na ch/r to co to za miniraise? 0,8$-1$ jest tutaj ok. Generalnie jestem jednak tutaj za bet/broke.

Na river najczęściej masz splita. Ja najchętniej gram tutaj ch/c i pozwalam zabetować jakimś totalnym bluffom. Value w betowaniu tutaj za bardzo nie widzę.
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      mnie się nie dop konca podoba zagranie check/raise na turn bo IMO na nl2 grać "prostego pokera". gdyby zagrał check behind pula na river jest malutka. Ja grałbym bet/bet/bet
      As played bo jego bet turn raise stanowczo za niski, który ogranicza ci pulę ja na turnie grałbym raise za mmin 0,6
    • Zygfryd80
      Zygfryd80
      Brąz
      na forum od: 31.05.2009 Posty: 737
      Na flopie mogłeś dać 0,14$. Sprawdzi cię Ax, draw, nieraz jakaś wyższa para typu 99 co nie wierzy w twojego A. Na turnie ewidentnie bet 2/3 pota dla value przeciw Ax i drawom, które na tym limicie podejrzewam, że dalej spokojnie sprawdzą. No na river to check/call optymalny.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Napisane przez Zygfryd80
      Na flopie mogłeś dać 0,14$. Sprawdzi cię Ax, draw, nieraz jakaś wyższa para typu 99 co nie wierzy w twojego A. Na turnie ewidentnie bet 2/3 pota dla value przeciw Ax i drawom, które na tym limicie podejrzewam, że dalej spokojnie sprawdzą. No na river to check/call optymalny.
      Hello!

Juz mialem napisac ze sie zgadzam itp itd... ale zaobaczylem c/r turn i sobie mysle WOOOOT?! Bet/bet/bet, a nie c/r turn! Przeciez on FD nie wyrzuca, nie mowiac juz o tym, ze kazdy, doslownie kazdy AX Ci sie tu wyplaca!

Mocniej flop, bo po 3/4 mozesz nawet, turn z 70% puli.