[NL2-NL16] AKnl 2

• deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $1.31
      MP2:
      $1.00
      MP3:
      $2.05
      CO:
      $4.12
      BU:
      $0.28
      SB (Hero):
      $1.91

Preflop: Hero is SB with K, A.
      2 folds, CO raises to $0.07, BU folds, Hero raises to $0.23, BB folds, CO calls $0.16.

Flop: ($0.48) 6, 2, 8 (2 players)
      Hero checks, CO checks.

Turn: ($0.48) 9 (2 players)
      Hero bets $0.22, CO calls $0.22.

River: ($0.92) 6 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.66, Hero folds, CO gets uncalled bet back.

50/35/1.2 115hand
      read calls on BB 88 - 99x/ donkbet/c - c/c shove turn
      3betpot - AK calls shove on T55
      55 CHB 2* - CALLS RIVER - SHOWDOWN VALUE

PRF: Tutaj 3b mojego handa wiem ze on mnie sprawdzi prawie zawsze i tu sie pojawia problem, bo flopa trafiam raz na 3razy wiec jak dochodowo mam grac AK vs taki agro donk co mnie sprawdzi z ATC?

F: dokładnie to o czym mówiłem, on mnie tutaj sprawdzi z any two overcards i PP, wiec mam flipa, nie odpowiada mi to wiec decyduje się na c/c jeden raz.

T: Stawiam go teraz na jakieś PP, moze Ahigh turn dobra karta dla mnie do semibluffu, dostaje insta call.

R: mam only A high wiec postanawiam grac c/f i dostaje od niego bet za 2/3 nie ma pojecia czy bluffuje, nie znam go az tak dobrze

I co zawsze tak mam grać jak nie trafiam z AK, to nasuwa się prosty wniosek, mniejszy 3bet bo i tak rzadko trafie lub nawet call bo wtedy jak trafie Axx or Kxx to on może crazy bluffowac.
  • 1 odpowiedź
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Możesz cbetować ale nie musisz. Zależy od rywala. Jeśli cbetujesz to albo mierzysz w wyrzucenie np. KQ albo chcesz barrelować na dobrych turnach żeby np. wyrzucić go z PP.

Jeśli bym cbetował, to po to żeby stackować się na takim turnie ponieważ będziesz miał fold equity od jakiś 55-33/77 może nawet TT. A przeciwko pozostałym kartom często masz overcardy + FD.

Tak jak zagrane flop, to jeśli betuje turn to mocno! Chcesz wyrzucić jego słabe pary i musisz dać mu odpowiednią cenę. Przy takim sizingu może Ciebie sprawdzić ze wszystkim.

Tak jak zagrane to zazwyczaj gram check river. Gdy dostajesz beta jest to zastanawiające ponieważ:

99+ zazwyczaj betuje flop.
      9x/6x rzadko ma, podobnie flusha.
      Słabe pary nie betują rivera.

Czyli sądzę że bardzo często ma gorsze od Ciebie A-high z . Ale tak naprawdę c/f też jest okej i poczekanie na lepszy spot.