[NL2-NL16] AQs NL10

• piotrj
      piotrj
      Brąz
      na forum od: 31.03.2008 Posty: 1 171
      Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.10 BB (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

saw flop

BB ($10.70)
      UTG ($27.19)
      UTG+1 ($10.77)
      MP1 ($10)
      MP2 ($18.97)
      CO ($23.26)
      Hero (Button) ($10.74)
      SB ($22.18)

Preflop: Hero is Button with A:diamond: , Q:diamond:
      2 folds, MP1 bets $0.35, 2 folds, Hero calls $0.35, 2 folds

Flop: ($0.85) 6:spade: , 7:heart: , Q:heart: (2 players)
      MP1 bets $0.70, Hero raises to $2.10, MP1 calls $1.40

Turn: ($5.05) 8:spade: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $2.80, MP1 raises to $7.55 (All-In), Hero calls $4.75

River: ($20.15) 5:club: (2 players, 1 all-in)

Total pot: $20.15 | Rake: $1.34

MP1 22/9/1.7/22 271h

W tym rozdaniu trochę się pogubiłem...Zawsze mam problemy z rogrywaniem AQ po raisie :(
      Pierwsze pytanie już na pf czy powinienem 3betować? Wybrałem call mając całkiem niezłe equity vs jego range. Na flopie z FD trafiam TPTK. Praktycznie nie mając outów wolę to raisować, próbując zgarnąć pulę już w tym miejscu. Call z jego strony co najmniej dziwny...Po checku na T powinienem grać check behind? I składać się na jego raise? Jakoś nie widzę rąk, z którymi on tu wrzuca stacka i które bijemy...
  • 13 odpowiedzi
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      na forum od: 01.05.2010 Posty: 481
      .
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      ja bym grał tu Call na F i na jego Check na Turnie grałbym Bet/Fold

wg. mnie raisując Flop nie wyciągasz Value z drawów czy słabszych Dam i sprawdzą Cię jedynie mocniejsze ręce, no chyba że jest dontkowaty. Jego Check/Raise Turn wygląda naprawdę mocno

a 3-betuje jak coś wiem o nim jeśli jest luźny i ma Fold to 3 bet w granicach 80%
      i FCbet w miare możliwy, Jednak zagrywa z miarę wczesnej pozycji, także nie widze w ogóle tego 3-beta

jak się myle to sory, ja się ciągle ucze.
    • piotrj
      piotrj
      Brąz
      Napisane przez bakssss86
      jak się myle to sory, ja się ciągle ucze.
      Jak my wszyscy. Dzięki za opinię.
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      imo ja starałbym sie bardziej wykorzystac pozycje.Na flopie gram tutaj call ,nie masz inicjatywy z pr z tptk staram sie nie budowac duzej puli.Na turnie spada kiepska karta która moze skompletowac strita gram check behind ,river niszczy akcje gram ch/f wewntualnie call na niski bet.
      Linia ch/r na flopie z tptk wydaje mi sie byc nienajgorsza ale na turnie przy tej karcie,kiedy przejełes inicjatywe masz check behind bo 8 nie jest blankiem i gram kontrole puli.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hello!

Tak pomijajac limity, jak gracie tu 76s albo 66 ( seta )?

+ ile ten gosc cbetuje, bo chyba mamy taka statystyke po prawie 300 hands. Strasznie malo stat podajecie.

+ czy tutaj 3betujemy AQs for value, czy jako bluff? :) <- pytanie za 100pkt.
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      67, 77 rozgrywamy dokładnie jak villain, standradowo C-bet , przeciwnik nas raisuje, dlatego chcemy by kontynował agresję stąd zagranie check/ raise wydaje się logiczne

AQ 3-betem gramy jako bluff, zrzucamy wszystkie gorsze ręce, a jedynie mocniejsze nas albo przebiją albo ewentualnie scallują, oczywiscie w tej sytuacji.
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      napewno nie 3 betuje jako blef,choc jezeli on zagra pusha to masz raczej fold i wtedy zamieniamy reke w blef.
      Takie pytanie jest cieżkie bo nie wiem co on trzyma ,mysle ze kazda słabsza reke tu rzuci a 2pary,sety albo 4 betowal albo wlasnie grał call i stackoff na turnie,wiec tak myslac bardziej skłanaim sie ze gramy 3 bet semi blef.
      Aczkolwiek ja bym tu nie 3 betowal flopa ,ez call i czekam na turn.
    • bakssss86
      bakssss86
      Brąz
      czemu check Turn? moim zdaniem gramy pod valuee chcemy uzyskać call od rąk typu AJ,AT, KJ i innych które zahaczyły sie o flop, po drugie nie wiemy jak zareaguje villain jesli tylko scallujemy Flopa, jesli zaczeka ja bym grał bet, a co jeśli odpali Second Barrel ?
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      czekam na turn w sensie co przeciwnik zagra na turnie.Jesli zaczeka mozna floatowac a na 2barrel grałbym call.Z tptk myśle ze fold jest zbyt weak a reise izolujemy sie na lepsze ręce.Kontrola puli jest tez bardzo ważnaz taka ręką.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Napisane przez rusher88
      Hello!

Tak pomijajac limity, jak gracie tu 76s albo 66 ( seta )?

+ ile ten gosc cbetuje, bo chyba mamy taka statystyke po prawie 300 hands. Strasznie malo stat podajecie.

+ czy tutaj 3betujemy AQs for value, czy jako bluff? :) <- pytanie za 100pkt.
      Ale jak gramy 76s, albo 66 na miejscu Hero :P

chodzilo mi o 3bet preflop z AQ :) .
    • piotrj
      piotrj
      Brąz
      76s, 66 gramy tak samo

3bet preflop na tego zawodnika to for bluff. A skoro for bluff to po co 3betować gdy mamy spore equity vs jego range. Am I right?

rusher, co na T wobec jego raisu?
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Skoro autor nie podaje informacji jak przeciwnik zachowuje się w obliczu 3betów to założę, że 3betując AQ gralibyśmy to jako bluff, bo vs range, który sprawdza nasz 3bet jesteśmy z tyłu (Patrząc na VP$IP przeciwnika być może to założenie jest błędne). Dlatego też skoro AQs bardzo dobrze gra postflop i bije Opening range przeciwnka z tej pozycji call jest znacznie lepszym rozwiązaniem. 3betować jako bluff w tym spocie lepiej z ręką, z którą nigdy nie sprawdzisz.

Z 66 na pewno gram tak samo na tych limitach. Podobnie gram z 4 :heart: 5 :heart: i innymi mocnymi drawami. Z racji, że przeciwnik nie wygląda tutaj na mistrza i jest w stanie moim zdaniem grać dalej z Qx, może z FD to z 76s pewnie też bym tak zagrał, ale już dużo mniej chętnie bo nie widzę w tym aż tyle value.

Co do rozegrania Hero z AQs to skoro tutaj raisujesz to musisz zakładać, że sprawdzają Cie słabsze ręce takie jak właśnie FD, słabsze Qx. Jeśli tak jest to raise jest spoko, ułatwia grę na tych limitach, pozwala balansować range (co akurat na Nl10 ma najmniejsze znaczenie). Nie mniej raise też trochę Cię izoluje i pomimo drawowatego boardu call też jest opcją. Utrzymuje stosunkowo małą pulę w sytuacji, gdy mamy średnią rękę, ale wymaga też większych umiejętności gry postflop aby nie dać się zbyt często valuebetować przecinikowi.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Napisane przez panq1990
      Skoro autor nie podaje informacji jak przeciwnik zachowuje się w obliczu 3betów to założę, że 3betując AQ gralibyśmy to jako bluff, bo vs range, który sprawdza nasz 3bet jesteśmy z tyłu (Patrząc na VP$IP przeciwnika być może to założenie jest błędne). Dlatego też skoro AQs bardzo dobrze gra postflop i bije Opening range przeciwnka z tej pozycji call jest znacznie lepszym rozwiązaniem. 3betować jako bluff w tym spocie lepiej z ręką, z którą nigdy nie sprawdzisz.

Z 66 na pewno gram tak samo na tych limitach. Podobnie gram z 4 :heart: 5 :heart: i innymi mocnymi drawami. Z racji, że przeciwnik nie wygląda tutaj na mistrza i jest w stanie moim zdaniem grać dalej z Qx, może z FD to z 76s pewnie też bym tak zagrał, ale już dużo mniej chętnie bo nie widzę w tym aż tyle value.

Co do rozegrania Hero z AQs to skoro tutaj raisujesz to musisz zakładać, że sprawdzają Cie słabsze ręce takie jak właśnie FD, słabsze Qx. Jeśli tak jest to raise jest spoko, ułatwia grę na tych limitach, pozwala balansować range (co akurat na Nl10 ma najmniejsze znaczenie). Nie mniej raise też trochę Cię izoluje i pomimo drawowatego boardu call też jest opcją. Utrzymuje stosunkowo małą pulę w sytuacji, gdy mamy średnią rękę, ale wymaga też większych umiejętności gry postflop aby nie dać się zbyt często valuebetować przecinikowi.
      Nice one.

Mowiac szczerze, to 3bet wg mnie robimy jako bluff, bo vpip moze ma spore, ale pfr nie, a jesli folduje cokolwiek, to sie izolujemy :) .

Jesli chodzi o call, to pasuje miec jakis gameplan...

66+,AJs+,KQs,QJs,AJo+,KQo

To jest 9% range, tylko teraz pytanie czy on caly otwiera z MP i on tak wyglada... Pozwole sobie zalozyc, ze on niskich pocketow raczej nie podbija, tak samo slabsze brodwaye i AX raczej limpuje. Czyli na dobra sprawe na tym stole bije nasz 66, 77, QQ ( srednio prawdopodobne ) i jakies KK+, natomiast zestackowac powinnismy tutaj KQ i QJ...

Board: 6s 7h Qh
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 61.500% 51.72% 09.78% 15617 2953.50 { QQ+, 77-66, AQs, KQs, QJs, AQo, KQo }
      Hand 1: 38.500% 28.72% 09.78% 8672 2953.50 { AdQd }

Dajac tu jakies drawy:

Board: 6s 7h Qh
      Dead:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 60.292% 51.11% 09.18% 16446 2953.50 { QQ+, 77-66, AhKh, AQs, AhJh, KQs, QJs, AQo, KQo }
      Hand 1: 39.708% 30.53% 09.18% 9823 2953.50 { AdQd }

Raise jest kiepski :) Wychodzi na to, ze pomijajac balansowanie range, co robimy na tych limitach, powinnismy grac call flop i uwazac na kolejne karty. W jego range nie ma wiele FD, ale calldown przez 3 streety przy jego AF 1,7 tez odpada ( zaznaczam ).