[NL20-NL50] AK NL50 flat pre/4bet

• maxxiseek
      maxxiseek
      Brąz
      na forum od: 23.01.2010 Posty: 1 736
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($25)
      BB ($63.92)
      UTG ($109)
      UTG+1 ($60.65)
      UTG+2 ($21.25)
      MP1 ($62.54)
      MP2 ($63.95)
      CO ($90.64)
      Hero ($58.54)

Dealt to Hero A:club: K:heart:

fold, UTG+1 raises to $2, fold, fold, fold, fold, Hero calls $2, fold, BB raises to $6.75, fold, Hero raises to $16, BB calls $9.25

FLOP ($34.25) 7:heart: 3:diamond: 2:spade:

BB checks, Hero checks

TURN ($34.25) 7:heart: 3:diamond: 2:spade: K:diamond:

BB checks, Hero bets $42.54 (AI), BB folds

Hero shows A:club: K:heart:

Hero wins $32.75

Pre flatuje AK na nito-unka i dostaje sqz od gościa 19/11/2.4 z wysokim sqzem i decyduję się na 4bet/fold.Przeciwnik jest tu w stanie spasować dużo silnych par i wysokich asów. Mam blockery na AA i KK i moja linia wygląda bardzo mocno. Na flopie gdzie praktycznie każdy bet commituje gram x/f, jednak K na turnie ratuje mnie z opresji. Zdecydowałem się na push na turnie, bo wygląda dużo słabiej i częściej dostanę jakiś hero call od gorszej ręki
  • 3 odpowiedzi
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Jak dla mnie bez sensu - ja tutaj wrzucam stacka pre. Jeśli on ma wysoki SQZ to czujesz się bardzo komfortowo vs. jego SQZ range, a pamiętaj, że AK jest ręką, która chce oglądać wszystkie 5 kart, a nie tylko flopa. Masz szanse dostać tutaj call od JJ+, ale jeśli on jest myślący to będzie wiedział, że na nita mogłeś tutaj z łatwością zagrać call z AA/KK i w ogromnej większości przypadków zgarniasz dead money.

As played jeśli już zagrałeś w tak mocny sposób to nie pozostaje nic innego jak reprezentowanie AA/KK i betowanie na takim flopie. Pomyśl jak to wygląda dla niego i co on może mieć? Jeśli nie wrzucił tutaj stacka pre to na bank nie ma AA/KK, więc będzie mógł zrzucić tutaj TT-QQ a jeśli macie AK to wyrzuci je tak samo. Dlatego tutaj betuje 1/2p na Flopie (to wygląda super mocno, commitujesz się z pulą i on widzi, że zostało Ci niewiele stacka za sobą) i wrzucam resztę na Turnie.

Pozdrawiam
    • kempesKGB
      kempesKGB
      Brąz
      na forum od: 15.11.2008 Posty: 2 559
      Napisane przez yac
      a pamiętaj, że AK jest ręką, która chce oglądać wszystkie 5 kart, a nie tylko flopa.
      a jak w takim razie grasz TT+/AQ (je tez bedziesz flatowal na nita, no moze AQ nie)?
      i jeszcze jedna recz - on squeezuje vs UTG nit wiec mimo wszystko jego range powinien byc duzo silniejszy niz zwykle o ile jest w miare rozgarniety
    • mgrudzie
      mgrudzie
      Brąz
      na forum od: 22.03.2009 Posty: 3 311
      tez mam pytanie do tej reki:
      nie lepiej czekac turn i bic dopiero river ? wtedy moze QQ liczyloby na value od JJ czy cos

druga sprawa. piszesz yac zeby cbetowac flopa - cbet/fold ? jak gra mi call to any turn wrzucac stacka czy odpuscic i tylko A/K wrzucac?