[NL2-NL16] JJ nl5

• sparek
      sparek
      Brąz
      na forum od: 19.11.2009 Posty: 107
      Full Tilt - $0.05 NL RUSH - Holdem - 9 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $3.11
      BB: $2.00
      UTG: $0.66
      UTG+1: $5.24
      Hero (MP): $5.80
      MP+1: $5.47
      LP: $5.37
      CO: $8.07
      BTN: $24.38

SB posts SB $0.02, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.07) Hero has J:club: J:spade:

fold, UTG+1 raises to $0.20, Hero calls $0.20, fold, fold, fold, BTN calls $0.20, fold, fold

Flop: ($0.67, 3 players) 5:club: 7:club: 3:diamond:
      UTG+1 bets $0.45, Hero calls $0.45, BTN calls $0.45

Turn: ($2.02, 3 players) 2:heart:
      UTG+1 bets $1.20, Hero calls $1.20, fold

River: ($4.42, 2 players) J:heart:
      UTG+1 checks, Hero bets $2.00, UTG+1 calls $2.00

Przeciwnik na utg+1: 7/5 po 285 handach, af 1.5.
      Przeciwnik na buttonie raczej unk 56/33 po 9 rękach.

Nie wiem, jak to rozegrać najlepiej. W range'u tego gracza na utg+1 widzę overpary, z których większość mnie bije, ewentualnie set 7, niższych par, które mogły tu trafić seta z takimi statystykami raczej nie otwiera z wczesnych pozycji. Grać raise/fold na flopie? Po moim callu na flopie i jego kolejnym becie na turnie mam ciężką sytuację, bo niewiele rąk tutaj bije. River mnie akurat uratował tym razem, ale chciałbym wiedzieć, jak z takim graczem rozgrywać tego typu ręce.
      I czy w tym konkretnym rozdaniu powinienem grać niski bet na river, czy wsadzać resztę stacka?
  • 3 odpowiedzi
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      Ja gram check/fold na flopie. Zauważ ze przeciwnik ma staty7/5 i jest to średnia wartość dla wszystkich pozycji. W tym rozdaniu nasz przeciwnik gra własnie bez pozycji dlatego myślę że z jego zakresu "bijesz: tylko AK ( w sumie i takl nie do końca bo sa to 2 over karty w stosunku do twoich JJ).
      Na preflopie zdecydowałeś się grac pod seta sprawdzając ze swoją parą J, dlatego powinineś się tego trzymać, tym bardziej że przeciwnik jest NIT-em który bardzo rzadko blefuje
    • Ja81
      Ja81
      Brąz
      na forum od: 08.08.2008 Posty: 803
      napisz jakieś staty z post flop to będzie można więcej powiedzieć.

na podstawie tego co piszesz to tak:

PF: jeżeli on otwiera 5% średnio, to z UTG pewnie jakieś: 1010+, AQs+, w tym przypadku 3betem izolujesz się na zakres który Cię bije, a z rąk króre Cię dominują zrzucisz może QQ i to bardzo może - więc call jest ok.

Flop: nie mam pojęcia czy on tu stawia cbet bez made hand przy tej agresji, ale nawet zakładając, że tak to średnio możesz tu grać call z uwagi na BU, który przy swoim zakresie spokojnie może mieć draws. Czyli imo zostaje reise/fold --> co lepsze tu by się przydały staty z post flopa żebyśmy wiedzieli czy on jest w stanie złożyć over parę???

Turn: (skoro już na nim jesteś w tej ręce choć jak wyżej imo nie powinieneś tam być) on ma AF 1,5, on tu nigdy nie gra SB z 2 over na 2 przeciwników, on tu broni made hand przed 3, a z jego made hands bijesz tylko 1010 - więc to jest fold turn.

A river: o happy day :D ale ja tu gram w jego ai czyli jakieś 3/4 puli, jak ma over parę to i tak zapłaci, a jak jakimś cudem AK, AQ to i tak zrzuci
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 129
      Hello!

Ja tu spokojnie JJ bez seta folduje na flopie, bo ten gosc cbetuje niski drawowaty stol w 2 przeciwnikow, a wiec cos raczej ma, a jedyne co on otwieral i Ty bijesz na flopie to TT z jego made. Jak dla mnie to jest ez fold flop na tych limitach. Bedziesz tu wychodzil na + callujac kazdego pocketa i grajac pod seta, bo on sie z overparami zestackuje.