[NL2-NL16] 33 Nl2

• korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (5 handed)
      Known players:
      BU:
      $0.94
      SB:
      $1.33
      BB:
      $2.77
      MP3:
      $1.88
      CO (Hero):
      $2.00

Preflop: Hero is CO with 3, 3.
      MP3 calls $0.02, Hero calls $0.02, BU folds, SB raises to $0.08, 2 folds, Hero calls $0.06.

Flop: ($0.2) 4, 6, 3 (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10.

Turn: ($0.4) J (2 players)
      SB bets $0.20, Hero raises to $0.48, SB calls $0.28.

River: ($1.36) 2 (2 players)
      SB raises to $0.67, Hero calls $0.67.

Final Pot: $2.7.

Results follow:

Hero shows three of a kind, threes(3h 3s).

SB shows a pair of queens(Qs Qh).

Hero wins with three of a kind, threes(3h 3s).
  • 3 odpowiedzi
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Limp z CO był bardzo słabym zagraniem. As played nie podoba mi się call flop. Po twoim raise do gry chętnych będzie mnóstwo overpairs, a na turnie może spaść mnóstwo kart, które zabiją ci akcję. Gdy spadnie 2x, 5x, 7x przeciwnik może już nie być chętny do gry przy tak scary boardzie. To samo gdy mają niskie overpair i spadnie overcard. Dlatego ja tutaj preferuję raise flop. Raise turn już prawidłowo, ale nie podoba mi się wysokość podbicia. Postflop przebijamy 3x bet przeciwnika. Zdecydowanie zbyt pasywnie rozegrałeś to rozdanie.

Pozdrawiam.
    • korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Wszystko ok ale jak zagrałbym z CO raise to dostałbym re raise to mam grać fold czy call?
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Według zasady call20 - zazwyczaj jednak fold.