[NL2-NL16] Ak Nl2

• korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      MP3:
      $2.31
      CO:
      $5.45
      BU:
      $2.00
      SB:
      $2.06
      BB:
      $1.81
      MP1:
      $1.97
      MP2 (Hero):
      $2.14

Preflop: Hero is MP2 with K, A.
      MP1 folds, Hero raises to $0.08, 3 folds, SB raises to $0.24, 2 folds, Hero folds, SB gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.1.

Czy fold nie jest zbyt weak ? Bo oglądałem filmki z gry na NL2 i AK na tym limicie to raczej jest mało dochodowe.
  • 2 odpowiedzi
    • boxer82
      boxer82
      Brąz
      na forum od: 04.02.2009 Posty: 4 476
      na tym limicie możesz zrzucać swoje AK. Przeciwnik jest unkiem który poprawnie 3-betuje z Sb, przez co musisz mu dac kredyt zaufania.
      masz 3 drogi na to rozdanie:
      :diamond: grsz 4-bet do ok 0,72: Co zrobisz gdy cię przebije? Zagranie 4-bet/fold jest bardzo słabe a z AK nie chcemy się stackować. Zamieniasz swoja rekę w bluff i równie dobrze mogłeś tak zagrać z każdą inną ręką. czy gdybyś miał np9,3 offsiut zastanawaiłąbyś się co masz zrobić? Myslę że zagrałbyś fold.
      :diamond: grasz 4-bet za 0,72 i zostajesz sprawdzony:
      Wiadomo że jak trafisz to grasz na stacki, ale co zrobisz jak nie trafisz (na trafienie masz chyba ok 32% szans czyli raz trafisz a 2 razy nie)? Wtedy mozesz zagrać c-beta, który jest równoznaczny ze stackowaniem (jesteś skomitowany z pulą) lub zagrać check/fold, tylko czy po to grałem na PF 4-bet żeby teraz grać check/fold? chyba nie.
      takl więc moim zdaniem zagranie 4-bet odpada
      :heart: 2 opcja --> grasz call
      opcja ta nie jest najgorsza bv grasz z pozycją więc masz mozliwość kontrolowania rozdania. Jednocześnie nie wyrzucasz z rozdania słabszych ukłaów które 3-betowały( np JJ, QQ, AQ), a które moga ci sie wypałcić. jednak aby zagrać call potrzebna jest umiejętność gry po flopie w 3-betowanych pulach. Ja osobiście nie pcham się w takie rozdanie bo umiejętności mi na to nie pozwalają.
      Na tych limitach nie polecane jest granie call z AK, (podobnie jak z KK czy AA) i ja się tego trzymam
      :diamond: Pozostaje opcja fold, która uważam że jest najlepsza, ponieważ ogranicza twoje straty przeciwko mocniejszym a nawet słabszym pocketom w przypadku jak nie trafisz na flopie., a mysle że nie raz będziesz miał okazję aby wyciągnąc stacki od przeciwników
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Hello!

Tutaj osobiscie gralbym call preflop, bo nasze AK jest wystarczajaco mocne do tego, ale z faktu, ze grasz niski limit i jestes poczatkujacym graczem, mozesz to foldowac i nie jest to weak, tylko raczej bedzie to poki co standardem dla Ciebie. Czyli zagrales rozdanie poprawnie :) .