[NL100+] Nl100 - Kk

• ablazer
      ablazer
      Brąz
      na forum od: 13.08.2008 Posty: 2 086
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.5/$1 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU:
      $110.15
      SB:
      $101.50
      BB:
      $100.00
      UTG1:
      $278.65
      UTG2:
      $102.00
      MP1 (Hero):
      $100.00
      MP2:
      $100.00
      MP3:
      $128.40
      CO:
      $89.00

Preflop: Hero is MP1 with K, K.
      2 folds, Hero raises to $4.00, 5 folds, BB raises to $12.50, Hero calls $8.50.

Flop: ($25.5) 4, Q, 5 (2 players)
      BB bets $15.00, Hero calls $15.00.

Turn: ($55.5) J (2 players)
      BB bets $25.50, Hero calls $25.50.

River: ($106.5) 7 (2 players)
      BB bets $47.00, Hero folds, BB gets uncalled bet back.

Final Pot: $106.5.

Pięknie spaliłem kasę, ale jak analizuję sobie rękę to nie wiem jak mam ją lepiej zagrać.

Przeciwnik po 2,9k, mamy tam jakąś historię, trochę się reraisoewlaiśmy etc. Gość gra 13/9 AF=2,2 F to cbet 55% F to 3bet 50%. Cbet w 3betowanych 99%. Contbet turn 69%. WTSD=26, W$SD=54. Open z early 12%

Nie 4betuje ponieważ boję się wyizolować na asy, z wczesnej mógłby zrzucić AK ponieważ on wie, że ja wiem, że on jest z utg i to respektuje. Spada przyjemny flop, który w mojej opinii on zawsze cbetuje. Z trefli on ma jeden możliwy układ AKs. więc nie boję się o outy. Turn gość kontynuuje, teraz chyba już powinienem grać reraise/stackoff i chyba tu położyłem. Zdecydował na call i call na każdym nietreflowym stole.
      Co myślicie?
  • 4 odpowiedzi
    • yac
      yac
      Trener
      Trener
      na forum od: 21.12.2008 Posty: 8 260
      Cześć

Jeśli macie jakąś agresywną historię to ja byłbym tutaj za wrzutem pre. Musisz się tutaj zastanowić co on myśli o Tobie. Czy jesteś tu w stanie wrzucić stacka z AK, albo JJ? Jeśli on uważa, że tak, to gram tutaj shove i po kłopocie.

As played Turn to ostatnio okazja, żeby grać all in. Sprawdzi Ciebie tutaj AK (2OC + fd), AQ z asem w treflach. Ten shove na Turnie jest zarówno dla protekcji Twojego układu, jak i do zmuszenia przeciwnika do popełnienia błędu. On tutaj może często overcallować w momencie, kiedy poczuje się scommitowany i callnie z niezbyt dobrymi oddsami do drawa. Fold na River jest raczej oczywisty i on tutaj ma A/K w treflach i nie masz szans być z przodu.

Pozdrawiam
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      Napisane przez yac
      Cześć

Jeśli macie jakąś agresywną historię to ja byłbym tutaj za wrzutem pre. Musisz się tutaj zastanowić co on myśli o Tobie. Czy jesteś tu w stanie wrzucić stacka z AK, albo JJ? Jeśli on uważa, że tak, to gram tutaj shove i po kłopocie.

As played Turn to ostatnio okazja, żeby grać all in. Sprawdzi Ciebie tutaj AK (2OC + fd), AQ z asem w treflach. Ten shove na Turnie jest zarówno dla protekcji Twojego układu, jak i do zmuszenia przeciwnika do popełnienia błędu. On tutaj może często overcallować w momencie, kiedy poczuje się scommitowany i callnie z niezbyt dobrymi oddsami do drawa. Fold na River jest raczej oczywisty i on tutaj ma A/K w treflach i nie masz szans być z przodu.

Pozdrawiam
      Szczerze mówiąc jak na gościa który ma 2,9k rąk historia nie wydaję mi się mega agresywna. Lightowaliśmy się na pewno parę razy, ale nie jest to typ przeciwnika z którym się ścieram co jakiś czas. A mając pozycję chciałem pograć troszkę tricky. Zgadzam się, że na turn mam reraise. Co jednak myślisz o call turn i call river na non :club: ? Bo dla mnie w tym momencie w 3betowanej szczerze mówiąc ten plan jest totalnie z d.. A tak chciałem grać, w zasadzie na river byłbym jakieś blefy, AQ, busted drawy, biją mnie asy,damy, walety. Czy taka gra miałaby sens?
    • Fafarafa
      Fafarafa
      Brąz
      na forum od: 30.03.2009 Posty: 1 039
      Przede wszystkim brakuje mi u Ciebie jednej rzeczy. Flatujesz 3beta i nie masz żadnego planu na dalsze rozegranie.

Flop nie jest wcale taki przyjemny jak piszesz. Jeśli on jest bardzo tight to nie masz od niego praktycznie żadnego value od gorszych rąk (rzadko ma AQ, które jednak często zrzuci, zawsze zestackuje się praktycznie tylko z AcKc/AA/QQ które stanowią duży % jego range). Do tego na turn jest sporo kart których nie chcesz zobaczyć (każdy trefl i w zasadzie wszystkie broadways).

Gdybyś miał Kc to imo linia dobra (zakładając shove turn), ale w takim wypadku bym gral raczej raise flop i crying call do shove'a (ew. fold podparty jakimiś solidnymi readami/tellsami)

W sumie całkiem sick spot.
    • ablazer
      ablazer
      Brąz
      F to 3bet 50% + Open z early = 12%. Wiem, że pozycja przeciwnik itp. ale zakładam, że gra 6% rąk dalej. Czyli AQ+ JJ+. Co z tych rąk gra cbet/call?

Raczej nie AQ u niego. On wie, że ja tu nie będę miał zbyt wielu rąk, więc uważam, że na reraise odpuszcza. AK w trefle..możliwe, cała reszta oprócz bijących mnie asów,QQ, KK zrzuca na pewno. A on cbetuje zawsze taki board, albo prawie zawsze. Reraise/call na flopie jest dla mnie najgorszą opcją z możliwych.