[NL2-NL16] TT nl10

• sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      Everest No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Button ($10.09)
      SB ($16.02)
      BB ($13.68)
      Hero (UTG) ($25.90)
      MP ($9.70)

Preflop: Hero is UTG with 10, 10
      Hero bets $0.35, 1 fold, Button calls $0.35, SB calls $0.30, 1 fold

Flop: ($1.15) 3, 5, 4 (3 players)
      SB checks, Hero bets $0.70, Button raises to $1.60, 1 fold, Hero calls $0.90

Turn: ($4.35) 8 (2 players)
      Hero checks, Button bets $8.14 (All-In), Hero calls $8.14

River: ($20.63) K (2 players, 1 all-in)

Total pot $20.63 | Rake $1

ten sam stol co z AK (AKo nl10 z historia) tylko pare handow pozniej, wizerunek mam jaki mam - dziki card run i po 80-kilku handach mam 37/32 ze sporym 3betem i AF

standardowo otwieram TT, dostaje call od weak tight na sb ktorego obstawiam na pocketa i od agro donka na bb, ktorego obstawiam na anytwo

flop spada spoko, po czekach gram cbet, nie chce widziec broadwayow na turnie, a druga kwestia, ze agro donk z bb scalluje mi wszystko i bedzie mnie raisowal w pot (praktycznie shove) na kazdej overkarcie ktora spadnie na turn - mam malo rak na niego, ale raz robil to z air (bo mialem made hand i sprawdzilem), a raz robil to z faktycznie flopnieta para (overcards na flopie) i stracilem z top para z flopa - wyciagam value nim zrobi sie sytuacja WA/WB

po becie dostaje neiwiele ponad minraise od weak tighta (17/6) na sb, bb folduje
      gosc ma wysokie AF, nie widzialem go wczesniej czek/raisujacego

jego range to wg mnie - overpary i overcardy - seta mysle ze by nie raisowal bo jest ekstremalnie malo rak na ktorych ja bede drawowal na tym boardzie, ewentualnie 22 lub 66, ale z tych i tak mnie nie wyrzuci minraisem, wiec mysle ze w jego perceived range najczesciej nie trafilem tego flopa i mam overcardy ktore on chce zrzucic

pewnie, jest opcja, ze zagra tak z setem, dlatego nie raisuje tylko gram call/reevaluate turn
      inna kwestia, ze ciagne value od blefow - bo pot bedzie za duzy zeby zagral normalny bet na turnie z air wiec spokojnie kradne pule na kazdym T,J,Q,K,A jesli on zaczeka

na turnie spada blank, nie uzupelnia zadnych drawow, nie tworzy zadnych drawow

i dostaje po okolo 15 sekundach overbet shove od niego
      super suchy board i overbet shove na blanku ?
      nie daje mu kredytu na reke, z made hand zagralby nawet nie bet pot, ale bet 2/3 bo i tak do rivera spokojnie zdarzy sie zestakowac
      obstawiam go na air/niska overpare 66-77-99

snap call
  • 6 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Szczerze, tak długi opis, że ciężko go ogarnąć. W standardzie grałbym albo bet/broke flop albo bet/fold. Nie lubię przechodzić na wa/wb bez pozycji, więc nie calluje. Flop nie jest ekstremalnie suchy, poza tym w rozdaniu jest dwóch przeciwników. To, że nie ma potencjalnych flushdrawów nie oznacza, że dla niego to jest bezpieczny flop, bo skoro otwierasz 37% rąk to jeśli ma mózg to wie, że mogłeś otwierać konektory i załapać oesd. Dlatego też bez readów co oznacza jego wysoka agresja jestem za bet/fold.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      chyba zle sie skonwertowalo/zapisalo

z tego co pamietam bylem na CO, weak tight na sb, donk na bb

flop 2x check, ja bet, on raise
      turn on overbet shove, ja call

reka jest rozegrana niestandardowo wiec i moj tok myslenia wrzucilem, a ze dlugi - duzo mysle jak gram, bo to cale automatyczne abc mnie nie rozwija ;)
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      to polecam poprawić samą rękę, bo ocena sędziego nic Ci nie da. Wg ręki grasz oop, a wg Ciebie grałeś ip, a to jest olbrzymia różnica :f_biggrin:
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      w sumie malo istotne

bardziej mnie interesuje moj sposob rozumowania - rozegralbym tego spota tak samo IP jak i oop, bo gralem kartami i analiza reki, a nie pozycja
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Zazwyczaj fold flop, ponieważ określasz rywala jak "weak tight" i nie masz pojęcia co u niego oznacza c/r flop w 3way paskudny boardzie. Niskie PP trafiły bardzo mocno i jeśli nawet ma np:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 50.000% 48.84% 01.16% 5544 132.00 { JJ-22 }
      Hand 1: 50.000% 48.84% 01.16% 5544 132.00 { TT }

Dopiero kiedy liczysz że on tak gra z AK czy czymś podobnym masz profit, a przecież nie masz żadnych przesłanek żeby: "weak tight" grał tak nawet z 88... Według mnie on może mieć coś w stylu:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 50.758% 49.96% 00.79% 8310 132.00 { JJ-99, 66-22, AKs, A2s, 76s, 65s, 54s, AKo }
      Hand 1: 49.242% 48.45% 00.79% 8058 132.00 { TT }

I jest to jeszcze zbyt luźny bez readów.

Odpuściłbym i poczekał na ready/lepsze spoty. Nie wszyscy zwrócą uwagę na Twój image, a tym bardziej nie spodziewam się żeby "weak tight" c/rował z niczym mając za sobą aggrodonka.

Nawet jeśli jesteś ahead, to nie aż tak bardzo do przodu + nie masz readów + wiele kart psuje Tobie rękę (2/6/J+).
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      masz racje AA
      chyba ksiazki typu easy game vol 2 i rozne inne dziwne linie gry sa zbyt tricky na moj poziom i moje stawki

tylko tez nie chce grac jak automat, bet/fold TPTK, ch/r set, itd
      moge poswiecic winrate i miec duzo wieksza wariancje jesli sie bede uczyl pokera, a juz teraz lapie sie na tym, ze potrafie zagrac hero call z bluff catcherem kiedy linia villaina nie ma totalnie sensu (i wygrac vs busted draw albo underpair) albo sfoldowac potencjalnie mocna reke, w chwili kiedy linia villaina wskazuje na tricky play z monsterem

dzieki za ocene, btw pokazal 77, do bet pot albo bet 2/3 pot na turnie bym sie zlozyl, ale jego overbet shove na totalnym blanku uznalem za blef i zagralem hero call