[NL2-NL16] AKo nl10 z historia

• sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      Everest No-Limit Hold'em, $0.10 BB (6 handed) - Everest Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP ($6.07)
      CO ($6.66)
      Button ($16.03)
      SB ($9.85)
      Hero (BB) ($10)
      UTG ($10.43)

Preflop: Hero is BB with A, K
      UTG bets $0.35, MP calls $0.35, 3 folds, Hero raises to $1.45, UTG calls $1.10, 1 fold

Flop: ($3.30) A, 10, 4 (2 players)
      Hero checks, UTG bets $1.90, Hero raises to $8.55 (All-In), UTG calls $6.65

Turn: ($20.40) 6 (2 players, 1 all-in)

River: ($20.40) 5 (2 players, 1 all-in)

Total pot $20.40 [b]Rake]/b] $1.36

a moze raczej powinienem wpisac - z dynamika ?

bo sytuacja wyglada tak, ze ten gracz to raczej weak tight - 17/10, niska agresja
      ale bardzo czesto on mnie raisowal na scary boardach
      i bardzo czesto ja go raisowalem

nie wspomne o tym, ze mimo braku pozycji 3betowalem go bardzo czesto z blindow, bo bardzo czesto callowal i gral fit/fold flop

dodatkowo mialem na niego notke, ze sam betuje/floatuje trafione top pary, obojetnie czy z kickerem czy bez

ostatnia kwestia - mialem mocny card run na tym stole i po 80 wspolnych handach moj hud wskazywal cos w stylu 37/32 z wysokim 3betem i sporym AF

a teraz hand - standard 3bet pre - flipuje na jego open raise range UTG, ale dalej buduje wizerunek przy stole, a po drugie nie chce grac tego bez inicjatywy
      oczywiscie gram 3bet/fold

dostaje call, range to pockety i AJ+ imo

i teraz cala zabawa - zabetuje - zrzuci wszystko przy tak oczywistym flopie jak A high, procz AJ+
      zaczekam to:
      a) moze sie zvalueownowac z AJ/AQ
      b) moze zabetowac z gorszym

w jego range nie widze w ogole FD na tym flopie (bo musialby callowac 3bet z KQ/KJ/QJ) wiec czekam

moj plan na reke to check/shove - poniewaz check/call nie dostane drugiego beta od KK- jesli nie trafi seta , a nie chce dac mu drawowac nawet do tych 2 outow, po shove dostaje call od AJ+, TT, 44

ALE
      mysle, ze z tak niska agresja on nie betuje seta, poniewaz powinien sie domyslac, ze nie wyciagnie tak value od JJ-KK ktore moglem 3betowac a ktore nie trafily najlepiej, a przeciez AK taki agro donk jak ja zawsze cbetuje

czekam, dostaje spory bet, sety wykluczam bo betowanie ich jest bez sensu, zostaje gorszy lub taki sam As ktory nie zrzuci do shove - wiec pósz
  • 6 odpowiedzi
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Nie rozumiem czemu odpuszczasz monstery po trafieniu i przechodzisz na passive mode. Tutaj powinieneś grać cbet/broke, a nie check/shove. Tak jak napisałeś, rywal ma niską agresję, więc spokojnie może przeczekać AJ-AQ, a sprawdzi Twój bet. Z kolei decydujesz się na linię, która może wyrzucić z rozdania check/shove. Naprawdę nie liczyłbym, że sprawdzi to z AJ-AQ chyba że mieliście wcześniej historię gdzie nie udał Ci się jakiś blef, a on obserwuje grę w co wątpie. Flushdrawów raczej nie ma w range, ale może spokojnie przeczekać gushota i też trafi.

Prośba, podawaj próbkę rąk.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      raz:
      -on tam nie ma gutshotow w range

dwa:
      -on tam nie ma fd w range

NIGDY PRZENIGDY dopoki nie bylbym 3bet monkey to taki murek nie otwiera a potem calluje zadnych KQ/KJ/QJ z UTG NIGDY !

trzy:
      -po to opisalem handa, moj caly tok myslowy, plan na rozegranie reki, to od czego ciagne value, nasza dynamike rozgrywki itd zebys nie pisal "nie rozumiem czemu nie betujesz monstera" - jakbym chcial grac abc bet bet bet to bym nie wklejal tego handa do oceny - tutaj zagralem check dla value od blefow, gorszych rak i spazzow
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Co do gutshotów to chodzi mi ofkorz o QK, ale jako, że nie piszesz ani o próbce ani o 3becie to po prostu nie wiem czy można mu to dać w range.

Fajnie, że opisałeś całe rozdanie, ale sorry, ten opis po prostu moim zdaniem, nie ma sensu :f_ugly: Masz reada, że przeciwnik jest pasywny, zabetuje Ax przez tylko jednego strita, a decydujesz się na check/shove, który jasno mówi, że masz monstera. Przecież dużo rozsądniejszym zagraniem jest bet/bet/bet.
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      decyduje sie na check/shove bo nic procz Ax mnie z jego strony nie callnie na tym flopie po becie
      a dynamika miedzy nami - sporo blefow, floatow i raisow na tym stole pozwala mi przypuszczac, ze wiecej value wyciagne jak on zablefuje i wyrzuce go shovem z rozdania
      jego range sie polaryzuje - albo ma handa, ktorego chce shovowac na mnie i i tak sie wyplace do rivera jesli jestem bity na flopie
      albo ma air ktorego i tak nie zabetuje wiecej, a nie chce przegrac na jakies runner runner dwie pary

do tego moj range tez sie polaryzuje do nuts/QQ-KK/air i robie mu malego mindfucka + z moja agresja moge spazzowac anytwo

co do probki to 200-300h, 3bet 2%
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Ja gram po prostu bet/call, może i wygląda to na ABC a "ABC jest ble i nie mądre i blablabla", ale dla mnie bet jest standardem ponieważ betuje tutaj np. KQ czy blefy i z historii wynika że masz z nim dynamikę + że potrafi blefować, to chcę dać mu szansę np. zagrać shove z KQ.

Jeśli wiem że on potrafi floatować wtedy gram cbet i c/r AI turn w ten sposób daje mu zabetować z GS czy jakimiś losowymi floatami. Twój check na flopie wygląda na KK-JJ ewentualnie Tx albo słabego asa prawie zawsze mówi: "nie folduje na jednego beta".

Po tym jak grasz check/call mówisz mu że masz rękę a grając c/r że masz monstera.

Standardem dla mnie jest wykorzystywanie hero callowania rywala i albo gram 3 niskie barrele (żeby miał miejsce na blef), albo cbet i c/r AI turn (cbet taki żeby pozostało 1.5-1.8 pota na turn = żeby miał fold equity).
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      tu chodzilo mi glownie o dynamike, pare rozdan wczesniej zaspszowalem donka z underpara bo uznalem ze jego linia nie ma sensu (i wygralem), tutaj korzystalem z tego image

po tym jak onbetuje flop ma tam Ax i sety, jesli ma sety to i tak do rivera wrzuce stacka w 3bet pocie samemu cbetujac i mam coolera, jesli ma Ax to on moze je zrzucic do 2nd barela skoro np z AQ (ktore pokazal) wie, ze rzadko bije moje 3betowane Ax'y, ktore 2nd barreluje

uznalem, ze skoro jestem w takim spocie to chce ciagnac value od jego Ax bo on i tak tego nie sfolduje do shove, a na turnie czy riverze do 2nd/3rd barela moze sobie zadac to pytanie "co wlasciwie bije" i strace value