[NL2-NL16] AA Nl10

• hdr13
      hdr13
      Brąz
      na forum od: 16.08.2007 Posty: 120
      Known players: (for a description of vp$ip, pfr, ats, folded bb, af, wts, wsd or hands click here)       
      BB:
      $9,78
      UTG:
      $5,12
      Hero:
      $2,69

0/0 No-Limit Hold'em (10 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Texas Grabem 1.9 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP2 with A:spade: , A:diamond:
      UTG calls $0,10, 3 folds, Hero raises to $0,10, 4 folds, BB calls $0,10, UTG calls $0,10.

Flop: ($0,40) A:heart: , A:club: , Q:diamond: (3 players)
      BB checks, UTG checks, Hero bets $0,10, BB calls $0,10, UTG folds.

Turn: ($0,60) T:spade: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0,10, BB calls $0,10.

River: ($0,80) 5:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $2,29, Hero raises to $2,39 (All-In), BB folds.

Final Pot: $3,19

Wysokość beta na pre-flopie: czy za mała?
      Po flopie wiedziałem, że to wezmę, więc chciałem jak najwięcej wyciągnąć od przeciwników, czekał aż komuś coś dojdzie. Powinienem to inaczej rozegrać?
      Pozdrawiam!
  • 16 odpowiedzi
    • axeld333
      axeld333
      Brąz
      na forum od: 17.05.2007 Posty: 463
      UTG calls $0,10, 3 folds, Hero raises to $0,10, 4 folds, BB calls $0,10, UTG calls $0,10.

Cos mi tu nie pasuje.
      Dlaczego tam pisze "hero raises to 10"? przeciez ty zrobiles call.
      Cos ten converter chyba namieszal...

W sumie dobrze wyszedles na tym rozdaniu, ale call z AA na pf jest bardzo ryzykowny.
    • simoo
      simoo
      Brąz
      na forum od: 18.08.2006 Posty: 6 672
      Trudno ocenić - coś jest nie tak z tym handem. ;) Pozdrawiam :)
    • hdr13
      hdr13
      Brąz
      Podbiłem do 0.20, nie wiem czemu ten texas grab'em tak dziwnie to zapisał...
      szkoda, że nikomu nic nie doszło... jak to czasem się wszystko odwraca :)
    • 098799
      098799
      Brąz
      na forum od: 23.07.2007 Posty: 1 245
      Te minbety chyba niepotrzebne - przynajmniej ja bym ich nie zagrał. Dwadzieścia centów Cię nie zbawi, a szybko checkując po wyskoczeniu flopa sugerujesz, że się totalnie w tej sytuacji nie znalazłeś. Tak samo postępujesz aż do rivera i siup, może któryś chłopak by kiedyś wypalił większego beta (jeśli ma coś choć trochę porządnego).

Oczywiście w preflopie powinno być $0,5 zgodnie z zasadą 4BB + 1BB/limper. Takie życie, nie chcemy pozowolić słabym drawom zobaczyć flopa, przynajmniej nie tanio.
    • flogum
      flogum
      Brąz
      na forum od: 07.07.2007 Posty: 181
      A ja powiem tak: Żeby wyciągnąć dużo z takiej ręki to trzeba dużo betować i wysoko. Wiadomo, że jak ktoś gra passiw i nagle wypali z betem wielkości potu na flopie to wszyscy od razu spasują. Dlatego trzeba grać agresywnie cały czas. Jeżeli gram TAG i często robie cbeta to w takiej sytuacji jak walne bet pot to przeciwnik nie wie czy coś złapałem czy to właśnie bluff więc jest jakieś prawdopodobieństwo, że prędzej sprawdzi. Później od turna już łatwiej. Można dać jakiegoś mniejszego beta i ściemnić, że się przestraszyło jak cię callnął. Często betując normalnie możesz zgarnąć mniej $ ale jak ma lipne karty to i tak nie zgarniesz więcej a ten jeden raz co pomyśli, że blefujesz i tak ci zwróci się z nawiązką za te wszystkie razy. Takie jest moje zdanie. Nie wiem czy ja to składnie napisałem bo jakiś śpiący jestem :( Dla mnie od razu jest podejrzane jak ktoś betuje normalnie a nagle fish betami zaczyna mi rzucać. Trzeba by cały czas tak betować żeby to nie było później podejrzane a tego komentować już chyba nie trzeba :P

Pozdrawiam
    • 098799
      098799
      Brąz
      na forum od: 23.07.2007 Posty: 1 245
      Ok, cbet jest fajny, ale jak się betowało w preflopie a nie tak jak tutaj...

Poza tym czy na NL10 ludzie naprawdę zwracają uwagę na styl gry innych? IMHO tutaj to działa bardziej na zasadzie "jeśli betuje to coś ma". Tak gra przeważająca większość.
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      Ta ręka jest zagrana bardzo niedobrze i jest to konsekwencją tego mini-rasie PF, który uniemożliwił granie jej optymalnie w dalszej fazie. Betujesz PF z AA ponieważ - po pierwsze: nie chcesz grać z całym stołem tylko 1-2 graczami (przy tylu graczach twoje AA ma ogromne szanse na zgarnięcie pota, przy każdym kolejnym graczu spadają one drastycznie) i po drugie: żeby jak najbardziej odizolować przypadkowość rąk u oponentów, żeby przez przypadek kolo z T4 na BB nie złapał na flopie dwóch par, czy tripla jak wpadnie 44 albo TT i po trzecie: żeby zbudować pota.

Ileż to razy się zdażało, że ktoś na BB z T4 kliknął check bo nikt nie raisnął PF i nagle złapał Full House, bo zobaczył na flopie T T 4. I co wtedy robić, pot jakieś 3-4BB i jest BEZ SZANS na zbudowanie, chyba że ktoś też przez przypadek ma T albo inne tałatajstwo z którym będzie chciał zbierać. Jednak z znacznej ilości wypadków nie ma możliwości zabrania przeciwnikom jakiś wielkich sum, ponieważ nikt nie będzie się ładował w pule 3-4BB, gdy włożył do niej 1BB, żeby dobierać do jakiś dziwnych układów. I oczywiście nawet po niewielkim becie 2BB wszyscy klikają fold i naszego bohatera z Full House tylko szlag trafia, że trafił takiego monstera, a nikt mu nie zapłacił.

To samo właśnie zrobiłeś z AA, betnąłeś 2BB i masz karetę na puli 4BB!!!! Masakra. I co teraz zrobić? Jak wyciągnąć kasę? Teraz to już naprawdę musisz trafić na agrodonka, który niczego nie wywęszy i będzie się chciał spierać o te 4BB, albo na kogoś kto coś faktycznie w miarę ustrzelił, czyli w tym wypadku pocketa, który złapie Full House. Popatrz się co zrobił UTG, foldnął przy becie 1BB został tylko BB który stwierdził że sobie "poinwestuje", ale tylko do river, gdzie nagle wypaliłeś jak świnia w ananasy z all-inem, więc stwierdził, że pewnie masz A i on ma Cię daleko w głębokim poważaniu.

Granie mega monsterów jest łatwe wtedy gdy masz image przy stole, gdy robisz cont-bet bluff taki sam jak bet w przypadku pomyślnego flopa. Gdy przeciwnicy dochodzą do momentu, kiedy będą twoje cont-bety sprawdzać tylko po to, żeby zobaczyć, co zrobisz na turnie, bo może akurat nic nie masz a ich pocket jest górą. Wtedy grasz tak, jakby nigdy nic się nie stało, jakby ten flop ci nie podszedł. Ileż to razy zabrałem stacki kolesiom tylko dlatego, że łapiąc seta AAA na flopie zagrałem normalnego cb i po call zagrałem check OOP i dostałem mega beta od kolesia z 66. To tylko jeden ze sposobów, ale do tego jest potrzebny image i nieco sprytu przy stole, nieco rozeznania, co lubią robić twoi oponenci i jak grają w takich a nie innych sytuacjach i do nich właśnie się dostosowuje taktykę w przypadku trafienia monstera.

Tu masz przykład jak się gra quads, gdy masz image przy stole:

Seat 1: luky.stef ($10.27)
      Seat 2: lamobylette ($8.36)
      Seat 3: r0ckm4n_ ($9.41)
      Seat 4: Fizoloff ($9.85)
      Seat 5: hangete ($14.96)
      Seat 6: Olivier3939 ($3.24)
      luky.stef posts the small blind of $0.05
      lamobylette posts the big blind of $0.10
      The button is in seat #6
      *** HOLE CARDS ***
      Dealt to Fizoloff 9:heart: 9:spade:
      r0ckm4n_ folds
      Fizoloff raises to $0.45 - NORMALNY RAISE PF, JAK Z AA AK ETC.
      hangete calls $0.45
      Olivier3939 folds
      luky.stef calls $0.40
      lamobylette calls $0.35
      *** FLOP *** 9:diamond: 9:club: J:spade:
      luky.stef checks
      lamobylette checks
      Fizoloff bets $1.15 - BEZ KOMBINOWANIA CONT-BET W 75% POTA Z ZAZNACZENIEM, ŻE FLOP MI NIE SPASIŁ, BO ZAZWYCZAJ BETOWAŁEM PARĘ CENTÓW WIĘCEJ
      hangete calls $1.15
      luky.stef folds
      lamobylette folds
      *** TURN *** 9:diamond: 9:club: J:spade: J:heart:
      Fizoloff bets $2.60 - PRZECZEKANIE DO NIEMAL KOŃCA CZASU, ŻEBY PRZECIWNIK SOBIE MYŚLAŁ, ŻE MAM NIE LADA PROBLEM
      hangete raises to $5.50
      Fizoloff raises to $8.25 and is all-in - I EGZEKUCJA :)
      hangete calls $2.75
      *** SHOW DOWN ***
      Fizoloff shows 9:heart: 9:spade:
      hangete shows 6:heart: A:heart:
      *** RIVER *** 9:diamond: 9:club: J:spade: J:heart: 6:spade:
      *** SUMMARY ***
      Fizoloff collects $19.57

Original od 098799
      Poza tym czy na NL10 ludzie naprawdę zwracają uwagę na styl gry innych? IMHO tutaj to działa bardziej na zasadzie "jeśli betuje to coś ma". Tak gra przeważająca większość.
      Właśnie na tych stawkach już po którym razie stosowania cb goście przestają wierzyć, że coś masz, bo "cały czas betuje! To jest niemożliwe, żeby łapał non stop na flopie!" I będą Cię callować z każdym shitem. Bo gracze na NL10 charakteryzują się wysokim poziomem zazdrości oraz węszenia bluffa :) Gdy tylko coś mają, to zaraz szukają pretekstu, żeby stwierdzić, że bluffujesz, bo ciężko im się z ręką rozstać :)

Pozdro
    • flogum
      flogum
      Brąz
      na forum od: 07.07.2007 Posty: 181
      Chodziło mi dokładnie o to co napisał Fizoloff ale napisałem to krótko bo w życiu nie chciało by mi się tyle stukać w klawiaturę :P

Pozdrawiam :)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Fizoloff kocha swoją pracę, więc stuka ile może - mam rację Fizoloff? :D Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Original od simoo
      Fizoloff kocha swoją pracę, więc stuka ile może - mam rację Fizoloff? :D

Pozdrawiam
      Oj, literówka u admina nie wygląda ładnie :P :P :P :P

A tak BTW to dlatego on jest modem ;)
    • simoo
      simoo
      Brąz
      Jakie literówki? :D Pozdrawiam
    • macromia
      macromia
      Brąz
      na forum od: 04.02.2007 Posty: 1 619
      Teraz wygląda bardzo ładnie :P :P :P
    • Mimz
      Mimz
      Brąz
      na forum od: 05.08.2007 Posty: 464
      Fizoloff nic dodaj nic ujac :)
      przez slow play i mini bety/raisy sie tylko traci, bo sie mniej zarabia :]
    • simoo
      simoo
      Brąz
      btw: nj Fizoloff! Pozdrawiam
    • Fizoloff
      Fizoloff
      Brąz
      na forum od: 29.08.2007 Posty: 1 899
      I chodzi o to, że ja niby mam się czuć połechtany? Tak?

No dobra, jestem połechtany :)

Original od simoo
      Fizoloff kocha swoją pracę, więc stuka ile może - mam rację Fizoloff? :D

Pozdrawiam
      A kocha! I co z tego? Nic tylko żona jest zazdrosna :)

Pozdro
    • hdr13
      hdr13
      Brąz
      Dzięki wielkie za odpowiedź :) Co do tego złego raisu na pf, to troszkę byłem stiltowany bo nic nie szło i chciałem zaryzykować, no ale nikomu nic nie podeszło.
      Jeszcze raz thx za odp.
      Pozdro!