[NL2-NL16] A7s nl5

• masterxaz
      masterxaz
      Brąz
      na forum od: 04.01.2010 Posty: 583
      rush
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BB:
      $8.49
      MP2 (Hero):
      $9.45
      MP3:
      $6.98
      CO:
      $3.64
      BU:
      $5.00
      SB:
      $5.00

Preflop: Hero is MP2 with A, 7.
      Hero raises to $0.20, 2 folds, BU calls $0.20, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.47) 6, 5, 4 (2 players)
      Hero bets $0.39, BU calls $0.39.

Turn: ($1.25) J (2 players)
      Hero bets $0.99, BU calls $0.99.

River: ($3.23) Q (2 players)
      Hero checks, BU checks.

Final Pot: $3.23.

standardowo open raisuje wszystkie Axs, flop jest genialny mam 15 outów nie licząc Asów, standardowo cbet (nie wiem czy c/r nie lepiej ale chciałem budować pule),
      turn 2nd barrel, nadal mam ponad 30% że mi dojdzie
      niestety river nie pomógł więc bym zagrał c/f, nie ma sensu 3rd barrel z Ahigh robić

czy zbytnio overplayowałem swoją ręke?
  • 5 odpowiedzi
    • Supernite
      Supernite
      Brąz
      na forum od: 28.02.2009 Posty: 1 532
      standardowo open raisuje wszystkie Axs

Wot?
      To na pewno nie jest standard, a imo nie jest to nawet dobre zagranie.

Grajac kazde Axs zostajemy za czesto callowani przez rece, ktore nas dominuja w znacznym stopniu - np. twoje A2s, ktore otwierasz ma czesto tylko equity, jezeli bedziesz mial combodrawa.

Za kazdym razem kiedy trafisz TP ze slabym Ax, to nie dosc ze nie bedziesz mogl swobodnie rozgrywac reki przez brak pozycji, to jeszcze bedziesz musial za kazdym razem grac check/fold, bawic sie w kontrole puli na kazdego gracza (co znowu utrudnia brak pozycji) etc. etc.

Z tego powodu na UTG otwieram na standardowym stole tylko ATs+, na MP moze A8+.

Tak jak zagrales na preflopie, na flopie oczywiscie c-bet z taka reka to super standard. Na turnie raczej bym juz nie kotynuuowal, bo nie wyrzucisz go z niczego gorszego z czym callnal na flopie. Check/call turn i check/fold na takim river.
    • masterxaz
      masterxaz
      Brąz
      na forum od: 04.01.2010 Posty: 583
      no dobra to widze trzeba zacieśnić open raise z utg
      bo rozumiem że limp/call to jeszcze gorsza opcja z utg z niskimi Axs?
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      pf fold Z utg powinieneś otwierać coś w stylu AJ+/KQ/pp jedynie kiedy otwierasz inne ręce z utg takie jak QJ/QT itp to wtedy kiedy na blindach masz jakiegoś fisha z vp 50+.

As played na unka gram tak samo. Na jakiegoś rega który tak zagra gram zawsze 3rd R ponieważ on wszystkie made hand raiseuje na F więc w range zostają mu tylko słabe ręce.
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Ole

Fold pre- polecam przeczytanie podstawowych artykulow/poradnikow odnosnie selekcji rąk preflop albo przegladnij serie Crushing Microstakes, gdzie staram sie to omowic i robie to tez na treningach. Na tych limitach taka gra (luzna z early pos) bedzie -EV.

As played, trafiasz monster flopa gdzie stackujesz sie za 100bb deep praktycznie zawsze (najlepiej pushujac), na turnie spadla nie najgorsza karta do 2ndbarrel blefu (majac nadal 18 outow liczac Asy jako outy) a na river airballujesz-> poddajesz ręke-> pretty standard :) Bet na river moze miec miejsce tylko przy dokladniejszych statystykach/informacjach/readach na villaina.

Pozdr
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Napisane przez muckinfella
      Ole

Fold pre- polecam przeczytanie podstawowych artykulow/poradnikow odnosnie selekcji rąk preflop albo przegladnij serie Crushing Microstakes, gdzie staram sie to omowic i robie to tez na treningach. Na tych limitach taka gra (luzna z early pos) bedzie -EV.

As played, trafiasz monster flopa gdzie stackujesz sie za 100bb deep praktycznie zawsze (najlepiej pushujac), na turnie spadla nie najgorsza karta do 2ndbarrel blefu (majac nadal 18 outow liczac Asy jako outy) a na river airballujesz-> poddajesz ręke-> pretty standard :) Bet na river moze miec miejsce tylko przy dokladniejszych statystykach/informacjach/readach na villaina.

Pozdr
      Gdybyś miał info że to jest reg i jakieś tam statystyki czy grał byś tu 3rd?? On sety raczej raisuje najpóźniej na T tak smao z 2pair. Więc call/call zagra tylko z niską OP i z jakimś 6x. A my repujemy praktycznie monstera OP/seta/str8 więc imo on to powinen bez chwili zastanowienia foldowac??