[NL2-NL16] Aa Nl10

• lukich1908
      lukich1908
      Brąz
      na forum od: 30.04.2009 Posty: 1 011
      $0.05/$0.10 No Limit Holdem
      FullTiltPoker
      9 Players
      Hand Conversion Powered by weaktight.com

Stacks:
      UTG Giehse1 ($11.66)
      UTG+1 Negrealanu ($17.21)
      MP1 awdtalon21 ($13.88)
      MP2 NiamMallon ($11.54)
      MP3 Hero ($13.81)
      CO Boom3rhp1 ($5.32)
      BTN sander3210 ($22.48)
      SB Emma914 ($12.71)
      BB Chiptuninger ($19.23)

Pre-Flop: ($0.15, 9 players) Hero is MP3 A:club: A:spade:
      1 fold, Negrealanu raises to $0.20, 2 folds, Hero raises to $0.75, 4 folds, Negrealanu calls $0.55

Flop: Q:spade: 8:spade: 4:diamond: ($1.65, 2 players)
      Negrealanu checks, Hero bets $0.90, Negrealanu raises to $1.80, Hero calls $0.90

Turn: J:heart: ($5.25, 2 players)
      Negrealanu bets $2.80, Hero calls $2.80

River: 3:club: ($10.85, 2 players)
      Negrealanu bets $4.05, Hero folds

Final Pot: $14.90

Negrealanu wins $14.18 (net +$4.78)

Hero lost $5.35

Rozdanie z jakim spotykam się bardzo często. Mam overparę, dostaję check minraise. I teraz pytanie: jak rozegrać tą rękę na każdym kolejnym streecie? Może najlepszy byłby 4bet/fold flop? Bo po callu, oddajemy praktycznie całą inicjatywę przeciwnikowi i poźniej mamy ciężką sytuację, aż do rivera... NA tych stawkach praktycznie nie spotkałem się z sytuacją, żeby przeciwnik grał semiblef z flushdrawem, raczej w jego range wchodzą tam overpary+sety, ew. jest to raise blef do wybadania sytuacji (czy moje zagranie było np. nietrafionymcbetem) i poddania puli na turnie. Czekam na jakąś konkretną radę, co do podobnych sytuacji, ponieważ dość często spotykam się z takimi rozdaniami i mam zawsze ciężki orzech do zgryzienia. :f_thumbsup:
  • 6 odpowiedzi
    • marcinshark
      marcinshark
      Brąz
      na forum od: 12.03.2009 Posty: 1 257
      już na flopie bet w 3/4 puli ze względu na możliwe FD
      na przeciwnika przydały by się staty; ma prawie 2 BI więc ogarnia
      mini raise z UTG to najczęściej monster ale ten by Ci grał 4beta raczej

już na flopie musisz zdecydować push albo fold
      jak zagrasz 4bet dostaniesz call i na turn kolejny bet

samemu mi się zdarza limpowac pockety przy agresywnym stole gdzie na moje podbicie parki często dostane 3beta
    • shovi
      shovi
      Brąz
      na forum od: 30.12.2008 Posty: 3 808
      W 3betowanej puli FD raczej się nie boimy. Jedyny względnie możliwy to jakieś AK :spade: ale to też już raczej naciągane (mało kto gra call 3beta bez pozycji mając AK).
      Ogólnie jest to dość ciężka decyzja na flopie, bo obaj jesteście 100+ deep i nawet na Twój 3bet preflop on ma oddsy na call z każdym pocketem.
      Dając mu na flopie zakres 44,88, QQ+ masz tu coin-flipa (przy czym jesteś lekko w tyle).
      Grasz albo raise/stacki albo fold i chyba mimo wszystko będąc deep i nie mając żadnych statów/readów nie bałbym się tego tutaj foldnąć.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hello!

Ale dodajac mu jakies AQ czy X:sY ( jakies face ) w range, to juz nie mamy takiego ez foldu na turnie, czy flopie, czy nawet na riverze... i teraz jesli ktos sie zastanawia, czemu mu daje takie rece w range... ? Bo koles miniraiseujacy pf nie ogarnia... on jest po prostu kiepskim graczem, stad dla mnie AA to tutaj nutsy na flopie, gdzie chcialbym grac broke.

Ps. To ze gosc siedzi prawie 200bb deep nie swiadczy o tym ze gra dobrze.
    • shovi
      shovi
      Brąz
      Napisane przez rusher88
      Bo koles miniraiseujacy pf nie ogarnia... on jest po prostu kiepskim graczem
      Mój błąd, nie zwróciłem uwagi, że on gra OR za 2bb... więc racja, można się spodziewać, że nie jest najlepszym graczem. Jednak często ludzie tak właśnie grają pockety (szczególnie jakieś 88+ i oczywiście najchętniej monstery KK/AA), bo nie wiedzą jak lepiej to rozegrać.
      Średnie pockety są dla nich za słabe na zwykły OR a z KK/AA chcą kombinować, żeby wciągnąć ludzi do rozdania :facepalm:
      No ale zgadza się, jakieś AQ :spade: czy KQ, KJ ( :spade: ) może być spokojnie w jego zasięgu, gdzie equity już przechyla się na naszą stronę.
      Czyli Rusher rozumiem, ze chcemy się stackować na tym flopie?
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Widzisz, w sumie lepszego flopa, no moze poza takim tylko K high i super niskimi, ktore malo wchodza w jego range, to raczej nie znajdziemy. On sie tutaj stackuje face cards + QX + KK, wiec wliczajac w to sety, fold jest tu slaby, nawet 130bb deep.
    • shovi
      shovi
      Brąz
      No rozumiem, spoko. Dzięki za ocenę/dyskusję :)