[NL2-NL16] 88 Nl2

• iqnorant
      iqnorant
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 558
      Known players:
      SB:
      $2,04
      BB:
      $3,92
      UTG1:
      $2
      UTG2:
      $2
      MP1:
      $2
      MP2:
      $2,07
      Hero:
      $2,81
      CO:
      $3,47
      BU:
      $1,9

0,01/0,02 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.88 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with 8:heart: , 8:spade:
      2 folds, MP1 checks, MP2 folds, Hero calls $0,02, CO calls $0,02, BU calls $0,02, SB calls $0,01, BB checks.

Flop: ($0,10) J:heart: , T:diamond: , 8:club: (6 players)
      SB checks, BB checks, MP1 checks, Hero bets $0,12, CO raises to $0,48, 4 folds, Hero calls $0,36.

Turn: ($1,06) 2:diamond: (2 players)
      Hero bets $0,68, CO raises to $2,97 (All-In), Hero folds.

Final Pot: $4,71

Prawdopodobnie najlepszym wyjściem byłby fold na flopie po jego raisie, ale jakoś nie mogłem zrzucić seta. Po jego raisie na turnie już odpuściłem, bo zbyt wiele układów mnie dominuje. Gdyby to był halfstack, to pewnie wrzucałbym stacka, ale ten CO wydawał się być ogarnięty.
  • 4 odpowiedzi
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pule.

Limp jest tutaj dopuszczalny, ale jest to zagranie słabe i czytelne. Lead bet na flopie po złapaniu seta jest ok, chociaż jest to max bet pot - overbet był niepotrzebny. Call na raise to błąd, ponieważ mnóstwo kart zabija ci akcję na kolejnych streetach. Jest to obowiązkowy 3-bet, bo ty chcesz się tutaj stackować, a fold z setem jest tu mega weak. Mnóstwo rąk ci się wypłaca od pary przez parę z drawem, 2 pary, czasami czyste drawy mogą tak zagrać. Na tych limitach nie widzę foldu na flopie z setem na unka. Zagrałeś na każdym streecie mega weak.

Pozdrawiam.
    • Iwona56
      Iwona56
      Brąz
      na forum od: 24.06.2010 Posty: 485
      Proponuję zaktualizować SHC. Ucząc się gry stosuję się do zaleceń płynących z tabelki i przeważnie limpuję niskie pary preflop, a tu się nagle okazuje, że to niepoprawnie.
    • N4taku
      N4taku
      Brąz
      na forum od: 11.01.2009 Posty: 64
      Tutaj grasz BSS wiec nie widze innego rozegrania tej pary jak wlasnie poprzez podbicie pre flop. Bet na flopie jak dla mnie troszkę za wielki max pula byłoby ok ale to trener juz powiedzial :) Na raise przeciwnika wrzucałbym stack.

Na tych stawkach jest wielu slabych graczy nie mających pojęcia o grze i oddsach wiec wiele słabych układów bedzie zagrywac w ten wlasnie sposób.
    • iqnorant
      iqnorant
      Brąz
      na forum od: 04.02.2010 Posty: 558
      Dziękuję za wylanie kubła zimnej wody na moją głowę :D