[NL2-NL16] AKo NL2

• TCzeslaw
      TCzeslaw
      Brąz
      na forum od: 09.06.2009 Posty: 414
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      BU:
      $2.13
      SB (Hero):
      $2.01
      BB:
      $2.04
      UTG2:
      $2.79
      MP1:
      $2.30
      MP2:
      $1.88
      MP3:
      $2.16
      CO:
      $2.83

Preflop: Hero is SB with A, K.
      5 folds, BU raises to $0.08, Hero raises to $0.24, 2 folds, BU folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $0.1.

Mam głupie pytanie, jak powinienem zachować się poprawnie w tej sytuacji? Dodam, że przeciwnik to unk miałem na niego niecałe 30 rąk z czego znane mi był tylko VPIP 8% i PFR 4%. Postanowiłem przebić jego podbicie ponieważ spodziewałem się steala. W tym momencie właśnie mam wątpliwości, czy lepiej było sprawdzić i doprowadzić do obejrzenia flopa, czy lepiej było właśnie przebić aby nie złapał lepszego układu na flopie. Jeszcze jedna sprawa mi się rzuciła w oczy podbijając tu zawęziłem jego zakres rąk, być może miał jakieś karty brodweyowe ale trafienie na silnego pokerta w tym wypadku jest dość niskie. Co byście zrobili na moim miejscu?
  • 2 odpowiedzi
    • M4cko
      M4cko
      Brąz
      na forum od: 31.07.2009 Posty: 979
      Elo
      Gram ja Ty :f_thumbsup:
      Na unka grasz 3bet bo bardzo często on będzie mieć szeroki zakres otwierając na guziku. ;)
      Na 4bet masz izi fold, jeśli Cię callnie masz już inicjatywę i w większości przypadków rozwiążesz sprawę cbetem.
      Nie polecam callować tego stealu bez pozycji i bez inicjatywy.
      Pozdro :P
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hello!

Well played. Nie gram nic innego z blindw majac AK vs CO/BU na tych limitach. To jest wg mnie no brainer 3bet preflop i fold do 4betu, kiedy gramy na unka. Bardzo rzadko dostaniemy light 4bety tutaj, stad stackowanie sie z AK raczej odpada, ale 3bet nadal robimy najczesciej for value, bo on z BU moze dosc light callowac.