[NL2-NL16] A6s NL2

• korczu
      korczu
      Global
      na forum od: 17.04.2010 Posty: 961
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BB:
      $2.55
      UTG1:
      $2.30
      UTG2:
      $1.92
      MP1:
      $2.11
      MP2:
      $5.26
      MP3 (Hero):
      $2.00
      CO:
      $1.95
      BU:
      $1.42
      SB:
      $1.97

Preflop: Hero is MP3 with A, 6.
      4 folds, Hero raises to $0.08, CO calls $0.08, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) 5, 8, 7 (2 players)
      Hero bets $0.14, CO calls $0.14.

Turn: ($0.47) 3 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.33, Hero calls $0.33.

River: ($1.13) 9 (2 players)
      Hero bets $0.81, CO calls $0.81.

Final Pot: $2.75.

Results follow:

CO shows a pair of aces(As Ah).
      Hero shows a straight, nine high(Ad 6d).

Hero wins with a straight, nine high(Ad 6d).

Call na T był do przyjęcia ?
  • 7 odpowiedzi
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie grasz prawidłowy open raise. Flop to standardowa kontynuacja agresji cbetem w zakresie 2/3 - 3/4 puli. Gdyby spadła 3 to call na bet byłby jeszcze w miarę ok, ale tutaj jest to easy fold. Dlaczego? Ponieważ nie masz oddsów na drawowanie pod OESD, a o IO generalnie tutaj ciężko będzie jeśli skompletujesz strita, ponieważ na takim boardzie twoja ręka będzie mocno face up i ogarnięty gracz cię po prostu nie sprawdzi.

A teraz praca domowa. Jaki błąd popełniłeś na riverze i dlaczego jesteś w longrunie tutaj -EV?
    • korczu
      korczu
      Global
      Co do rivera to mam tylko jeden pomysł mianowicie bet powinien być wyższy. Bo granie check raczej nie ma sensu bo board jest wet. Myślę że bet na river powinien wynosić wartość puli.

Ps może ja źle zagrałem na turnie ale ten typ to już w ogóle :facepalm:
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Ty masz się przejmować swoją grą, a nie grą innych :) . Ja na twoim miejscu bym się cieszył mając takiego donka na stole, bo to jest bankomat. Jakbyś miał samych ogarniętych graczy to ciężko byłoby ci zarabiać.

Co do pracy domowej to jesteś już bliski rozwiązania. Tylko powiedz dlaczego ten bet powinien być wyższy?
    • korczu
      korczu
      Global
      Bo miałem tylko 8 outów które dadzą mi zwycięstwo co daje jakieś około 17% więc skoro call był na T to musi iść dobry bet na R
    • Sanczezzo
      Sanczezzo
      Brąz
      na forum od: 20.01.2009 Posty: 1 183
      wyzszy bet river? Chyba chodzilo Ci o nizszy, bo nie chcemy tu maxymalizowac FEq przeciez :) a co w decyzji na river jest EV-? :)
    • korczu
      korczu
      Global
      Wydaje mi się że jeśli gramy loose call na T to jak trafiamy nasz układ to musi się nam wypłacić skoro do T grał call czas linią check/call. Fakt dziwnie te rakiety rozegrał ale cóż to NL2.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      Samczezzo analizujemy tutaj sytuacje, która jest z założenia błędna, ponieważ tak jak napisałem w pierwszym poście jest to fold turn all day long, a powodu wypisałem powyżej. Chodzi o to, że chciałem korczowi przy okazji wytłumaczyć zagadnienie implied oddsów. Co prawda nie jest to może najlepszy spot do takiej nauki, bo analizujemy sytuację z założenie błędną, ale oddsy są podstawową kwestią przy drawowaniu i jak najszybciej kolegę trzeba tego nauczyć :) . Tutaj na potrzeby tej nauki przyjmujemy, że przeciwnik nas zawsze na riverze sprawdza, co oczywiście nigdy nie będzie miało miejsca, ale przy takim założeniu, że trafiamy i nas sprawdza zawsze, to bet musi być dlatego wyższy, żeby dociągnąć do tych 5:1, które potrzebne nam są wymagane przy drawowaniu do OESD. Na turnie dostałeś oddsy 2,4:1, czyli do tych 5:1 jak widać sporo brakuje. IO polega na tym, że sprawdzamy wbrew oddsom, ale mamy sporą pewność, że brakujące pieniądze damy radę wyciągnąć na riverze od przeciwnika, a przy takim becie mamy 4,8:1, czyli poniżej 5:1. Oczywiście wyższy bet zwiększe FE i to tylko potwierdza słowa w pierwszym poście, że jest to fold turn, ale jeśli przyjąć założenie, że zawsze jesteśmy sprawdzeni, to bet musiałby być wyższy, żeby spełnić wymagania IO. W tym rozdaniu popełniłeś podwójny błąd najpierw sprawdzając, a później betując za mało w stosunku do tego co było potrzebne do spełnienia założeń IO.