[NL2-NL16] Jj Nl4.

• Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG2:
      $4.20
      MP1:
      $4.32
      MP2 (Hero):
      $4.00
      MP3:
      $4.41
      CO:
      $6.81
      BU:
      $2.02
      SB:
      $4.05
      BB:
      $1.86
      UTG1:
      $1.10

Preflop: Hero is MP2 with J, J.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.16, MP1 folds, Hero calls $0.16, 5 folds, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.38) 3, 5, T (2 players)
      UTG2 bets $0.28, Hero raises to $0.80, UTG2 raises to $1.92, Hero folds, UTG2 gets uncalled bet back.

Final Pot: $1.18.

Zagrywam tutaj pod seta. Sam nie wiem czy JJ jest odpowiednie do zagrywania 3betu, ale stwierdziłem, że w jeżeli poszedl open raise z UTG, a ja jestem na MP2 to po prostu zrobię call. Na flopie leci standardowy cbet od przeciwnika i ja z racji tego, że mam over parę decyduję się na raise. Troszkę za mały, te kilka centów, ale bardziej chodzi mi o samą ideę tego zagrania. Można raisować czy gramy no set no bet nawet z over para?
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Na preflopie grasz dobry call. Generalnie JJ można już 3-betować ale na unka podbijającego z early raczej bym tego nie praktykował. Call jest tutaj ok. JJ jest troszkę za mocne, żeby grać wyłącznie pod seta, więc czasami można powalczyć z overpair. I taki układ trafiasz na flopie. Teraz pytanie po co raise'ujesz? Przeciwnik cbetuje cały swój range i jest tam sporo rąk gorszych, które swoim raisem wyrzucisz. Nie ma sensu izolować się na top range przeciwnika na boardzie, na którym nie masz się specjalnie przed czym bronić. Co prawda Ax to może być dla ciebie killer, ale to wszystko. Dlatego zgodnie z założeniami wa/wb gram tutaj call i pozwalam przeciwnikowi na kontynuację agresji na turnie z szerszym range. As played na push masz fold.

Pozdrawiam.