[NL2-NL16] Nl2 66

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Największa przegrana porannej sesji, po tej ręce musiałem zamknąć stoliki, poczułem jak TILT przepływa mi w żyłach, i strumienie pary wydobywające się z uszu...
      Moim zdaniem WP, tylko wynik niewłaściwy :facepalm: Koleś typowy CS. Dokładam się do puli, mam 2 kolesi z dużą ilością kasy, i jeśli trafię dobry board, wypłacą się. Gram donk beta for value, bo on rzadko tu zabetuje (CS) , ale na pewno sprawdzi... Nie wiem co zrobi UTG, ale jest mi wszystko jedno... tu już wiem że pakuje staka w ten board... Przez chwilę tylko się zawahałem że skoro CS idzie AI zamiast call, to on tu musi coś mieć. Bije mnie tu tylko QQ/99 ma czy nie ma... decyzję podjąłem jak już zobaczyłem flop, i stawiałem donk beta... OGNIA pomyślałem i klepnołem call... na river miałem ochotę przywalić w klawiaturę... ale kosztowała mnie 200... szkoda by jej było.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $2.85
      MP3:
      $1.74
      CO:
      $0.92
      BU:
      $2.01
      SB:
      $2.81
      BB:
      $5.42
      UTG1:
      $1.41
      UTG2:
      $5.06
      MP1 (Hero):
      $3.17

Preflop: Hero is MP1 with 6, 6.
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.02, Hero calls $0.02, MP2 raises to $0.08, 5 folds, UTG2 calls $0.06, Hero calls $0.06.

Flop: ($0.27) 9, Q, 6 (3 players)
      UTG2 checks, Hero bets $0.20, MP2 raises to $2.77(All-In), UTG2 folds, Hero calls $2.57.

Turn: ($5.81) T (2 players)

River: ($5.81) J (2 players)

Final Pot: $5.81.
      Results follow:

MP2 shows a flush, ace high(Q A).
      Hero shows three of a kind, sixs(6 6).

MP2 wins with a flush, ace high(Q A).

Można to było zagrać inaczej?
      Bo z poprzednich analiz wiem że nawet jak on tu ma FD, to i tak jestem sporo ahead.
  • 3 odpowiedzi
    • M4cko
      M4cko
      Brąz
      na forum od: 31.07.2009 Posty: 979
      Easy boy ;)
      Runner runner zdarza się, to część pokera.

Bo z poprzednich analiz wiem że nawet jak on tu ma FD, to i tak jestem sporo ahead.

Zawsze jesteś ahead bo masz made a on ma draw. Skoro to CS to nigdy nie zabetuje Ci tutaj z drawem, także donk jak najbardziej. Wydaje mi się, że trochę błędnie interpretujesz jego statsy. Skoro to pure CS, to jego pf raise, flop overbet push krzyczy do mnie QQ.

Preflop raise!
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pulę.

Nie limpuj, bo jest to słabe i czytelne. Najpierw zajmijmy się analizą przeciwnika, ponieważ źle odczytujesz go jako calling station. CS-y z reguły nie podbijają na preflopie nawet mocny rąk i nie robią też overbet push, a na pewno nie z TPTK, także calling station to nie był. Co do decyzji czy sprawdzić to zagranie czy nie, odpowiedź brzmi oczywiście tak, mimo że ryzykujesz tutaj 1,5 BI to i tak będzie to opłacalne, bo taki push raczej oznaką siły nie jest, a bardziej jakiejś średniej ręki typu TP czy też TP z drawem do flusha. Stack off był tutaj poprawny. Dobrze by było, gdybyś nauczył nie patrzeć się na wyniki rozdania, chociaż wiem, że jest to niezwykle trudne. Wrzuciłeś stack i zajmujesz się kolejnym stołem, bo tutaj liczy się fakt, że jesteś ahead na flopie, a to że złapał backdoora to po prostu bad beat. Long run jest po twojej stronie. Inna sprawa, że dobrze, iż potrafisz odejść od gry, gry czujesz, że dopada cię tilt. Gra na tilcie nie jest dobrą rzeczą.

Pozdrawiam.
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Strasznie trudno jest mi się mentalnie zmusić do riseowania z PP mniejszymi niż 88 pre flop na pozycjach innych niż Late. Będzie trzeba nad tym popracować.

Inna sprawa, że dobrze, iż potrafisz odejść od gry, gry czujesz, że dopada cię tilt. Gra na tilcie nie jest dobrą rzeczą.
      Przychodzi to o wiele łatwiej wraz z doświadczeniem, bolesnym niestety doświadczeniem.

Dobrze by było, gdybyś nauczył nie patrzeć się na wyniki rozdania
      A to miejmy nadzieję że nadejdzie z doświadczeniem :s_biggrin:

Thanks