[NL2-NL16] Qj Nl4

• Qbaloz
      Qbaloz
      Brąz
      na forum od: 21.05.2010 Posty: 1 582
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.04 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      SB:
      $4.26
      BB:
      $3.98
      UTG1:
      $5.28
      UTG2:
      $10.51
      MP1:
      $3.96
      MP2:
      $4.00
      MP3:
      $3.92
      CO:
      $5.38
      BU (Hero):
      $4.33

Preflop: Hero is BU with Q, J.
      UTG1 folds, UTG2 calls $0.04, 4 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, UTG2 raises to $0.36, Hero calls $0.16.

Flop: ($0.78) J, Q, 8 (2 players)
      UTG2 bets $0.75, Hero raises to $3.97, UTG2 calls $3.22.

Turn: ($8.72) T (2 players)

River: ($8.72) 5 (2 players)

Final Pot: $8.72.

Jeden limp, więc gram oczywiście 4bb + 1bb za niego jednak dostaję od niego jakiś dziwny raise. Czy w takim przypadku mogę sobie pozwolić na call tego? Na flopie od razu wrzucam stacka, bo raz, że przeciwnik zabetował za pulę, dwa, że to był donk, więc uznałem, że moje dwie pary spokojnie na niego wystarczą i raczej byłem pewny, że po tym becie również wrzuci mi tutaj stacka.
  • 1 odpowiedź
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Nie możesz sobie pozwolić na call nawet na mini3-bet. Proste pytanie. Czy sprawdziłbyś open raise przeciwnika mając QJo? Odpowiedź brzmi nie - przynajmniej mam nadzieję, że takiej odpowiedzi byś udzielił :P . QJo jeszcze w miarę można pograć mając przewagę agresji i pozycję nad przeciwnikami, ale do pasywnego rozegrania ten układ się nie nadaje, a już na pewno nie w 3-betowanej puli (nawet mini 3-betowanej), także jest to bardzo łatwy fold preflop, tym bardziej że linia limp/3-bet bardzo często oznacza na tych stawkach mosntera, więc nie zdziwiłbym się, gdybyś zobaczył AA. Postflop skoro już zagrałeś to musisz zestakować się z top 2 pairs, bo fold tu już w ogóle był pozbawiony sensu w perspektywie rozegrania na preflopie.

Pozdrawiam.