[NL2-NL16] Aa Nl10

• sirciacho
      sirciacho
      Brąz
      na forum od: 25.05.2009 Posty: 121
      PokerStars - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

Hero (SB): $10.00
      BB: $9.92
      UTG: $28.37
      MP: $10.29
      CO: $12.12
      BTN: $11.17

Hero posts SB $0.05, BB posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has A:spade: A:club:

fold, fold, CO raises to $0.30, fold, Hero raises to $1.30, fold, CO calls $1.00

Flop: ($2.70, 2 players) J:diamond: K:heart: 8:diamond:
      Hero bets $2.00, CO calls $2.00

Turn: ($6.70, 2 players) K:club:
      Hero checks, CO bets $3.80, fold

CO wins $6.38

CO 15/11 AFq 53 214Hands

Do T rozegrane standardowo.
      Na T spada 2-gi K, który wydaje mi sie moze byc jak najbardziej w zasiegu CO. Po sposobie rozgrywania poszczególnych str. przez CO , decyduje sie na check/fold, CO nie gra praktycznie blefów i semiblefów, a srednie rece rozgrywa linia c/c.
      Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej byloby postawic jednak bet za 1/3 puli na T i rozegrac to b/f i c/f F.
  • 9 odpowiedzi
    • 00thunder00
      00thunder00
      Brąz
      na forum od: 05.10.2007 Posty: 761
      Napisane przez sirciacho

Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej byloby postawic jednak bet za 1/3 puli na T .
      w ten sposob wiekszosc ogarnietych graczy znajdzie tu dobry spot do blefowania.

Pre gram tak samo.

flop gram troche wyzej, tak z 2.35, gdyz jest sporo kart ktore nam zaplaca str8drawy, fd, Kx, i QQ

turn gram 2nd barrel....problem pojawia sie jak dostaniemy raise to juz chyba nie mozemy zzrucic a w wiekszosci przypadkow bedzie mial tego K lub fulla
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      Ja gram podobnie jak ciacho. Jedyna sensowna ręka, którą bijesz na turnie to QQ i drawy, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że on trzyma tam coś gorszego, a na bet/fold nie ma miejsca, bo betowanie za 1/3 czy 1/2 puli to dla mnie jednak strata kasy i prowokacja do ewentualnego blefu ze strony przeciwnika.

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 31,878% 28,788% 6,179% 65,033% QQ-JJ, AKs, AdQd, AKo
      Gracz 2: 68,122% 65,033% 6,179% 28,788% AsAc

Inna sprawa, że miałbyś miejsce na bet/fold gdybyś nie grał tak wysoko na preflopie. Grasz standardowo 3bet x4?
    • Fil1987
      Fil1987
      Brąz
      na forum od: 24.12.2008 Posty: 1 629
      dosc duzy raise PF, ale to dlatego, ze 3xraise +pot - w danym momencie pot to juz .45 stad 1.3. Nie grasz tak? to chyba calkiem niezla opcja do wyciagania value, chyba ze czesto lubisz bronic blindow z gorszymi handami?:)

second barrel to chyba za mocna sprawa - badz co badz, raczej taki gracz nie sprawdzi cbeta bedac bez inicjatywy na flopie, wiec second barrel to chyba oddanie darmowo stacka, bo juz sie bedzie pot commited..
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      gosc cie sfloatowal pewnie z air/pocketem

w 3bet pocie on tam nie zabetuje sam ani JJ, ani Kx, ani 88
      bo jak poczeka behind to jesli masz QQ/AA to zabetujesz sam na river i jeszcze dasz mu value
      dlatego, ze z niczym procz Kx go nie callniesz na turnie
    • siweq86
      siweq86
      Brąz
      na forum od: 28.12.2009 Posty: 8 757
      3betując gram tak jak się nauczyłem na PS, czyli x3 bet przeciwnika. Oczywiście na fisza mógłbym grać więcej, ale w tym wypadku gramy na nita i nie chce go wyrzucać z jego TT-KK, a tak mocny 3bet na to wygląda. Mój resteal z BB jest bardzo szeroki, ale akurat to jest bardzo opłacalne na NL10, więc staram się zawyżać jego wysokości, czyli gram x3 +1BB za brak pozycji. Czy to asy czy 78s (najlepiej w pikach, moje ulubione :f_biggrin: ) to dla mnie bez różnicy.

szesz, ale napisz jakbyś to rozegrał.
    • sirciacho
      sirciacho
      Brąz
      na forum od: 25.05.2009 Posty: 121
      Napisane przez siweq86
      Ja gram podobnie jak ciacho. Jedyna sensowna ręka, którą bijesz na turnie to QQ i drawy, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że on trzyma tam coś gorszego, a na bet/fold nie ma miejsca, bo betowanie za 1/3 czy 1/2 puli to dla mnie jednak strata kasy i prowokacja do ewentualnego blefu ze strony przeciwnika.

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 31,878% 28,788% 6,179% 65,033% QQ-JJ, AKs, AdQd, AKo
      Gracz 2: 68,122% 65,033% 6,179% 28,788% AsAc

Inna sprawa, że miałbyś miejsce na bet/fold gdybyś nie grał tak wysoko na preflopie. Grasz standardowo 3bet x4?
      Na SB gram 3bet x4 + 1BB z reguły z uwagi na brak pozycji.Z kazdej pozycji podbijam tak samo - wlasnie aby uniknac notatek u przeciwniko ze AA podbijam tak pf a z xx inaczej.

A co do miejsca na bet/fold - masz racje tylko majac AA,chce wyciagnac jak najwiecej value od slabszych rak na kazdym str.
    • deivid2
      deivid2
      Global
      na forum od: 23.05.2009 Posty: 6 366
      PRF: myślę ze taki tight gracz może cie tutaj callowac z czymś takim JJ-88, AK, AQs, KJs+, QJs, JTs.

F: kiedy dostaje call na flopie, stawiam go tutaj na Kx, Jx, sety, KJ, moze QQ.

T: fatalna karta i teraz masz dwie opcje

bet/f - moim zdaniem + tego zagrania jest czyste sumienie, kiedy gram tutaj bet i dostaje rasie praktycznie w 90% daje mu tutaj nutsa i folduje, nawet jak dostaje call gram c/f any river, bo nie sadze żeby mnie tutaj sprawdził z Jx czy QQ, FD.

c/f tez mi sie wydaje okey bo Krol to na prawdę fatalana karta, a z twoim readem mysle ze QQ, Jx gra pod showdown i jak betuje to prawie zawsze ma tutaj AK, KQ lub seta.
    • Fil1987
      Fil1987
      Brąz
      na forum od: 24.12.2008 Posty: 1 629
      @deivid:

na Turnie:

b/f nie istnieje - zagraj choćby za pół pota i jesteś pot commited..

imo c/f jest tutaj jedyną opcją..
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Według mnie 3bet na preflopie możesz zrobić bardzo duży ponieważ rywal jest nitem = ma silną rękę i nity często przeceniają set mining.

Postflop: gram podobnie ponieważ nit... jest nitem i pewnie nie ma wielu rąk poza Kx/QQ/Jx/TT może od święta jakiś pocket ale np. QT nie daje mu w zakres a ręce typu AQ pewnie pasuje na flopie.

Na flopie oczywiście masz value od Kx/QQ/Jx/TT.
      Na turnie bije Ciebie Kx, QQ/Jx/TT Ciebie nie sprawdzi dlatego gram check a nie sądzę żeby rywal betował np. Jx na turnie i dlatego pasuje.

Raczej nie ma sensu bawić się z nitem na niewygodnym dla nas boardzie. Jeśli miałbym notkę że np. floatuje, wtedy można c/c turn. Ponadto do oceny przydałby się ATS CO ponieważ przyzwoici gracze grają luźniej na CO niż na UTG, ale w tym przypadku niewiele to zmienia.