[NL2-NL16] Nl2 44

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      BB:
      $5.00
      UTG2:
      $0.75
      MP1:
      $2.17
      MP2:
      $1.14
      MP3:
      $5.15
      CO:
      $1.00
      BU:
      $2.15
      SB (Hero):
      $2.64

Preflop: Hero is SB with 4, 4.
      CO posts deadblind, 4 folds, CO raises to $0.06, BU calls $0.06, Hero calls $0.05, BB folds.

Call czy Rise? Na początku pomyślałem o rise, gdyby był tylko jeden gracz to zagrał bym rise lub fold(częsciej rise niż fold), mając jednak 2 graczy, uznałem że call tu wystarczy, bo gram fit or fold, jeśli trafię to możliwe że jeden z nich się wypłaci, jeśli nie trafię set'a to stracę tylko 6c. Aha dodam jeszcze że CO wyglądał na loose (17 rąk 47/20 choć to mała próbka) , za to BU jednak grał Tight (12/3 po 58 rękach) (VP$IP/PRF), co jeszcze bardziej przekonało mnie do zagrania call.

Flop: ($0.2) 4, Q, 2 (3 players)
      Hero bets $0.12, CO folds, BU raises to $0.36, Hero calls $0.24.

Jest set, jest bet, 2/3 pota. Miałem zagrać 4bet, ale board był dość suchy. Pomyślałem że jak zagram 4bet, a on nie ma AQ to się zrzuci. Wolałem zagrać tak jak bym miał KQ czy QJ, free card po prostu nie wydawało mi się tu niebezpieczne.

Turn: ($0.92) 8 (2 players)
      Hero bets $0.50, BU raises to $1.73(All-In), Hero calls $1.23.

No tu chyba nie ma wątpliwości, vbet... i mam jego stak jeśli nie ma QQ, lub Q nie padnie na river... choć na River Stars wszystko jest możliwe :s_evil:

River: ($4.38) 9 (2 players)

Final Pot: $4.38.

WP? czy przekombinowane?
  • 5 odpowiedzi
    • Kaczmarol
      Kaczmarol
      Diament
      na forum od: 24.09.2009 Posty: 4 967
      Jezus maria :O

Preflop ok. Raise nie ma sensu. Fold zbyt weak masz oddsy na call po callu od BU. Natomiast flop już są jakieś fajerwerki z Twojej strony. Standard jest tu check/raise na takim flopie. Bo liczymy że CO będzie cbetować. As played bet/call jest w miarę ok. I turn znowu. Czemu nie poczekasz na jego zagranie ? Taki donkbet wygląda mocno. I ja na jego miejscu mając nawet AQ bym zgłupiał i zrzucił się. Twoja linia bardzo niestandardowa :)
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      Napisane przez Kaczmarol
      Jezus maria :O

Preflop ok. Raise nie ma sensu. Fold zbyt weak masz oddsy na call po callu od BU. Natomiast flop już są jakieś fajerwerki z Twojej strony. Standard jest tu check/raise na takim flopie. Bo liczymy że CO będzie cbetować. As played bet/call jest w miarę ok. I turn znowu. Czemu nie poczekasz na jego zagranie ? Taki donkbet wygląda mocno. I ja na jego miejscu mając nawet AQ bym zgłupiał i zrzucił się. Twoja linia bardzo niestandardowa :)
      Ale c/r jest mocniejsze od donk bet'a :s_confused: grając c/r ryzykuje chyba bardziej że się nie wypłaci :s_confused: Jeśli ma rękę to sprawdzi mój bet, jak nie ma to i tak nie zapłaci tylko poczeka na darmową kartę.
    • Kaczmarol
      Kaczmarol
      Diament
      na forum od: 24.09.2009 Posty: 4 967
      Na NL2 raczej i tak sie wypłacą ;) Jeszcze flop w ostateczności rozumiem ale na turnie już raczej check spokojnie ;) Jak coś ma to wypłaci się
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Zagranie na flopie idzie zrozumieć, aczkolwiek pozwalając przeciwnikowi na cbet wyciągasz value od gorszych rąk, które twojego donka nie sprawdzą. Niemniej jednak przeciwnik jest dziwny, a dodatkowo ma 2 przeciwników także może opuścić cbet, dlatego twój donk jest tutaj w miarę sensowny. Call na raise owszem wchodzi w grę, ponieważ board jest tutaj bezpieczny, ale call na raise i donk turn nie ma najmniejszego sensu, bo wygląda to zagranie bardzo mocno. Jeśli obrałeś taką linię to powinineś pozwolić przeciwnikowi na kontynuację agresji na turnie, a do tego z kolei przydałyby się ready odnośnie jego agresji. As played na push masz oczywiście easy call. Co do decyzji na flopie to jest to easy call. Raise tutaj nie ma najmniejszego sensu, bo zamieniasz perspektywiczną rękę w blef.

Pozdrawiam.
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      Ok, już rozumię o co c'mon. Sorki Kaczmarol, jakoś za pierwszym razem po prostu źle Cię zrozumiałem.
      Mam teraz takie pytanie jednak, gdyby 4 lub 2 było w :heart: , to jednak lepiej zagrać donk bet? Czy pozwolić gościowi z inicjatywą jednak zagrać cbet na takim boardzie?