[NL2-NL16] AQs nl5 #2

• MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      MP2:
      $6.15
      MP3:
      $2.00
      CO:
      $24.84
      BU:
      $2.56
      SB (Hero):
      $5.95
      BB:
      $5.07
      UTG1:
      $5.36
      UTG2:
      $1.58
      MP1:
      $4.91

Preflop: Hero is SB with Q, A.
      UTG1 raises to $0.15, UTG2 folds, MP1 calls $0.15, 4 folds, Hero calls $0.13, BB folds.

Flop: ($0.5) 2, 9, A (3 players)
      Hero checks, UTG1 bets $0.35, MP1 folds, Hero calls $0.35.

Turn: ($1.2) 3 (2 players)
      Hero checks, UTG1 bets $0.50, Hero calls $0.50.

River: ($2.2) T (2 players)
      Hero checks, UTG1 checks.

Final Pot: $2.2.

Results follow:

Hero shows a pair of aces(Qd Ad).
      UTG1 shows a pair of jacks(Jd Js).

Hero wins with a pair of aces(Qd Ad).

czesc,

call z racji tego, że ktoś już przede mną sprawdził podbicie ( bylo o 1bb za małe więc tym bardziej ? )

na flopie trafiłem asa, w miare dobrego kickera mialem więc postanowiłem sprawdzic

na turnie nie spadł dopelniajacy kolor, więc wciaż miałem top pare, tutaj grałem bez pozycji więc nie betowałem

na riverze spadl ew dopelniajacy kolor, przeciwnik zaczekal i ja tez postanowilem zaczekac, aby nie wpuszczac sie w ewentualnie zastawioną pułapkę ;)

dzięki z góry za ocenę i pozdrawiam
  • 6 odpowiedzi
    • arkadiusz582
      arkadiusz582
      Brąz
      na forum od: 21.12.2009 Posty: 1 142
      Napisane przez MaciekG
      na riverze spadl ew dopelniajacy kolor, przeciwnik zaczekal i ja tez postanowilem zaczekac, aby nie wpuszczac sie w ewentualnie zastawioną pułapkę ;)
      przecież jesteś OOP :f_ugly:

a co do rozdania, to ja bym raczej grał c/r na turnie
    • Kaczmarol
      Kaczmarol
      Platyna
      na forum od: 24.09.2009 Posty: 4 967
      Preflop powinienneś zagrać raczej sqz. Granie w 3way spocie bez pozycji z AQ do najprzyjemniejszych nie należy. As played ch/c flop i ch/c turn raczej ok chociaz na turnie można spróbować donkbeta. Dostaniesz tam value od FD które grając check po prostu możesz się naciąć na check behind. River ch/c chyba będzie lepsze mimo wszystko od ch/f
    • arkadiusz582
      arkadiusz582
      Brąz
      na forum od: 21.12.2009 Posty: 1 142
      ja bym tu grał sqz tylko jakbym miał notkę na UTG1 że raisuje tak samo szeroko z każdej pozycji.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Napisane przez Tokarwwl
      ja bym tu grał sqz tylko jakbym miał notkę na UTG1 że raisuje tak samo szeroko z każdej pozycji.
      Co za roznica? Ciebie malo interesuje co on otwiera i z jakiej pozycji, a interesuje Cie co on folduje do Twojego 3betu. Z racji ze grasz squeez z SB, to on tu widzi mocna reke i raczej powinien miec srednio szeroki calling range -> AK, QQ+ ( + to jest 4bet range obv ). Stad wyrzucasz mu powiedzmy 77-JJ, AQ, AJ, z czego bijesz tylko AJ. Jesli otwiera szerszy range PP, to lepiej dla Ciebie, ze on je folduje.

Call preflop OOP aby grac majac TPGK, czy TPTK tworzy bardzo ciezki spot i czesto nawet zaawansowani gracze sie w tym gubia.

Ps. Jego otwarcie jest OK. Otworzyl 3bb preflop przeciez.
    • MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      hmm, ja podbijam 4bb zgodnie z :

"Jeśli nikt przed tobą nie podbił, podbijasz tak, aby dać graczowi na big blindzie pot odds 2:1. Ten gracz zainwestował dotąd najwięcej w pulę i dlatego ma najlepsze pot odds.

Jeśli nikt nie wszedł jeszcze do puli, to podbicie o wysokość puli wynosi dokładnie 3,5 BB (=big blindy). Wtedy w puli znajdzie się dokładnie 5 BB (0,5 BB od small blinda, 1 BB od big blinda i twoje 3,5 BB), a gracz na big blindzie musi dołożyć jeszcze 2,5 BB, aby móc zobaczyć flopa.

W praktyce zaokrągla się tę kwotę często do 4 BB. Ma to sens, ponieważ przeciwnicy na mikro- i niskich stawkach sprawdzają zbyt dużo rąk, a ty w związku z tym podbijasz tylko dobre ręce.

Jeśli byli przed tobą limperzy, to pula jest większa o 1 BB na każdego limpera. Dlatego musisz też na każdego limpera podbić o 1 BB więcej, tak aby znowu dać big blindowi odpowiednie pot odds 2:1.

Podbijasz 4 BB + 1 BB na każdego limpera."

z :
      http://pl.pokerstrategy.com/strategy/bss/1635/1/
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 128
      Napisane przez MaciekG
      hmm, ja podbijam 4bb zgodnie z :

"Jeśli nikt przed tobą nie podbił, podbijasz tak, aby dać graczowi na big blindzie pot odds 2:1. Ten gracz zainwestował dotąd najwięcej w pulę i dlatego ma najlepsze pot odds.

Jeśli nikt nie wszedł jeszcze do puli, to podbicie o wysokość puli wynosi dokładnie 3,5 BB (=big blindy). Wtedy w puli znajdzie się dokładnie 5 BB (0,5 BB od small blinda, 1 BB od big blinda i twoje 3,5 BB), a gracz na big blindzie musi dołożyć jeszcze 2,5 BB, aby móc zobaczyć flopa.

W praktyce zaokrągla się tę kwotę często do 4 BB. Ma to sens, ponieważ przeciwnicy na mikro- i niskich stawkach sprawdzają zbyt dużo rąk, a ty w związku z tym podbijasz tylko dobre ręce.

Jeśli byli przed tobą limperzy, to pula jest większa o 1 BB na każdego limpera. Dlatego musisz też na każdego limpera podbić o 1 BB więcej, tak aby znowu dać big blindowi odpowiednie pot odds 2:1.

Podbijasz 4 BB + 1 BB na każdego limpera."

z :
      http://pl.pokerstrategy.com/strategy/bss/1635/1/
      Nie mniej, nie widze tu nic, na temat tego, ze podbicie 3bb jest bledem..? Co wiecej, na wyzszych limitach jest to 'standard'. Ja nie polemizuje na temat waszych otwarc, bo sam polecam 4bb + limperzy, chociaz nigdy nie kwestionuje 3,5bb np. :) Ale nie polecam wam tez zwracac szczegolna uwage na to, ze ktos podbija 3-3,5bb preflop, bo to nie jest blad!