[NL2-NL16] AQs nl5

• MaciekG
      MaciekG
      Brąz
      na forum od: 14.05.2010 Posty: 147
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG2:
      $8.15
      MP1:
      $5.55
      MP2:
      $1.19
      MP3 (Hero):
      $5.80
      CO:
      $5.22
      BU:
      $5.31
      SB:
      $4.19
      BB:
      $1.24
      UTG1:
      $3.69

Preflop: Hero is MP3 with Q, A.
      UTG1 folds, UTG2 raises to $0.10, MP1 calls $0.10, MP2 folds, Hero calls $0.10, 4 folds, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.37) 6, 6, A (3 players)
      UTG2 bets $0.10, MP1 raises to $0.44, Hero calls $0.44, UTG2 folds.

Turn: ($1.35) 8 (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $1.00, MP1 calls $1.00.

River: ($3.35) K (2 players)
      MP1 checks, Hero checks.

Final Pot: $3.35.

Results follow:

Hero shows two pairs, aces and sixs(Qd Ad).
      MP1 shows a pair of sixs(Qs Ts).

Hero wins with two pairs, aces and sixs(Qd Ad).

czesc,

zagrałem call bo jeden gracz przede mną już sprawdził, raise nie grałęm ze wzgledu na ten raise - czy może lepszy byłby tutaj 3bet ze wzgledu na miniraise ?

tutaj na flopie spadł mi as, chyba mała szansa, że ktoryś z nich miał 6 więc pominąłem ten fakt.

nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem, że zagrałem call na reraise. Pomyslalem ze byla to próba odrzucenia tego gracza ktory ponownie minimalnie przebijał, natomiast podejrzewałem go o jakąś pocket parę, może twarze.

następnie na zwolnienie gry postanowiłem zabetować, zeby zobaczyć gdzie jestem w rozdaniu i odrzucić go jeśliby blefował

na riverze zagrałem juz tylko check z racji, że do wysokich pull są wysokie układy więc uznałem ze tak bedzie lepiej

dzięki z góry za ocenę i pozdrawiam
  • 2 odpowiedzi
    • tango12x
      tango12x
      Brąz
      na forum od: 24.07.2010 Posty: 646
      Pierwsza uwaga to na pewno nie call tylko raise/fold preflop :f_grin:
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Miniraise traktujemy w zasadzie jak trochę mocniejszy limp, także tutaj jak najbardziej byłbym za raise'owaniem tego, ponieważ call jest słaby i nie daje ci dużych perspektyw na rozegranie postflop. Co do gry postflop to też nie wygląda to zbyt różowo z tego względu, że owszem masz top pair, ale board jest drawowaty, dlatego pasywne podejście do tematu nie do końca mi się podoba, ponieważ UTG2 dostaje niezłe oddsy, a u MP1 też nie możemy wykluczyć drawa, dlatego gramy tutaj raise. 6x nie będzie zbyt dużo w range przeciwnika, a value możemy ciągnąć od drawów oraz gorszych Ax. Turn już ok, a na riverze dobry check behind, bo nie chcemy się stackować z top pair.

Pozdrawiam.