[NL2-NL16] AKs NL5

• Gifl
      Gifl
      Brąz
      na forum od: 19.11.2008 Posty: 624
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      BU:
      $7.78
      SB:
      $1.97
      BB:
      $2.00
      MP1 (Hero):
      $13.35
      MP2:
      $4.00
      MP3:
      $12.50
      CO:
      $6.20

Preflop: Hero is MP1 with K, A.
      Hero raises to $0.20, MP2 folds, MP3 raises to $0.55, 4 folds, Hero raises to $1.50, MP3 calls $0.95.

Flop: ($3.07) 4, J, 5 (2 players)
      Hero bets $1.85, MP3 raises to $5.10, Hero raises to $11.85, MP3 calls $5.90(All-In).

Final Pot: $25.92.

Cześć!

Oboje tutaj siedzymy na 250 BB deep. NA pf gram z zamiarem 4bet/fold przy takich stackach, fold na 3bet wydaje mi się tutaj raczej weak, patrząc, że gość raczej nie jest ogarnięty specjalnie. Dostaje call. Jego zasięg moim zdaniem wynosi jakieś QQ+ AK, w bardziej pesymistycznej wersji będzie to JJ+ AK z czego stackuje się ze mną na tym flopie JJ+/QQ+ ew. pesymistycznie KK+ (jeśli nie callował QQ).

Licząc po kolei Equity wychodzi mi:

Stół: 4hJh5c
      Dead:

Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
      Gracz 1: 55,929% 55,838% 0,182% 43,980% JJ+
      Gracz 2: 44,071% 43,980% 0,182% 55,838% AhKh

Gracz 1: 51,528% 51,414% 0,227% 48,359% QQ+
      Gracz 2: 48,472% 48,359% 0,227% 51,414% AhKh

Gracz 1: 57,197% 56,970% 0,455% 42,576% KK+
      Gracz 2: 42,803% 42,576% 0,455% 56,970% AhKh

Potrzebuje 43,8% Equity, więc KK+ jest minimalnie EV-, JJ+ Break Even, a z range na jaki go obstawiam QQ+ jestem lekko do przodu. Dobry tok rozumowania / rozegranie ? Z góry dzięki :)

MP3 ->
      Hands: 93
      VPIP: 25
      PFR: 8
      AFq: 20
      WTS: 16
      3B: 3 (1/33)
  • 8 odpowiedzi
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 130
      Hey!

Srednio wymiern 3bet, ale widac ze on tu 3betuje raczej na bank tight nie loose, a tym bardziej na tym limicie nikt nie bedzie Ci loose callowal 4bety, stad zamnieniasz AK w bluff tak czy tak, co nie ma wg mnie sensu. Juz lepiej callowac ten 3bet nawet OOP, aby poszukac dobrych flopow. Masz tutaj gleboki stack, wiec masz ogromne IO...

A jesli jego calling range na 4bet obstawiasz na JJ+, AK/sth, to tym bardziej nie 4betuj, bo on raczej nic wiecej niz JJ+, AK nie 3betuje preflop, stad budujesz pule vs range na ktory jestes behind!
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Ale co ja tu mogę zrobić oop bez inicjatywy ? Na niskich flopach nie wyrzucę żadnej over, jak trafię K/A to mi się nic nie wypłaca, a ja mogę stack oddać dla seta smth. Anyway gość musi tutaj albo luźno callować, albo część wyrzucać ... innej opcji nie ma (chyba, że się ze wszystkim stackuje) i tutaj widzę value. Jeśli gość wyrzuca QQ-JJ/AK po 3becie, to mam tu FEq i blockery na to co nie wyrzuca (AA/KK). A jak nie wyrzuca to luźniej calluje

Gracz 1: 42,806% 27,760% 30,090% 42,149% AhKh
      Gracz 2: 57,194% 42,149% 30,090% 27,760% JJ+, AKs, AKo

Niby lekko w tył, ale np cbetem wywalam JJ na Qhigh flopie, czy AK, co daje jakieś tam value.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Hey!

Alw to Ty powiedziales ze on nie wyrzuca QQ albo JJ nie ja :) A poza tym zamieniasz AK w bluff tak czy siak, kiedy grasz tu 4bet :D

I skad wiesz,z e on na cbet na Q high stole folduje JJ, skoro on caluje z JJ 4beta?
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      No ale, coś musi z tym zrobić no nie ;> ? Zakładając, że nie gra 5 betu z JJ to albo calluje albo wyrzuca, a skoro założymy, że gość nie wyrzuca JJ na Qhigh flopie, to nagle mi się zaczyna go 4betować z AQ ;>

To może się zapytam, jaki przypisał byś mu range 3betu i callu na 4bet ;> ?

I jak widzisz value (skrótowo ofc) z callu AK oop ? :)
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Ale Ty masz dziwne myslenie :/ AQ > JJ? Od kiedy?

On wg Ciebie 250BB deep 3betuje value range, czy light?

"a skoro założymy, że gość nie wyrzuca JJ na Qhigh flopie"

'Jesli gosc calluje z JJ 4bet", to raczej nie po to, aby go na cbet foldowac.

Nie zdarza Ci sie grac calldown z JJ na stole Q high? Mi sie zdarza...
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Nie powiedziałem, ze AQ > JJ. Chodzi o to, że 4bet gramy z AQ, przy założeniu, że on nie zrzuca JJ na Qhigh, więc nam zapłaci ... błąd teraz tu zauważyłem, że my oddamy stacka reszcie, ale ok, teraz dopiero tu błąd zobaczyłem, 4bet z AQ ssie ... ale co z AK ?

My tu jesteśmy 250bb deep z powodu tego, że można się wkupić za 250bb na starsach na NL5, więc to raczej mocny standard, a nie jakaś anomalia ;>

Moim zdaniem on 3betuje tu jakieś JJ+ AK+ dajmy na to, KK, AA na pewno calluje do 4betu, albo 5betuje. Z pozostałymi coś musi robić, zakładam, że nie 5betuje, więc albo calluje albo folduje. Ogólne moje założenie było takie, że on calluje QQ+, AK w sumie powinno tu spasować po cbecie, na stołach bez A/K. QQ na K/A. No i mam tu blockery na AA/KK, prawdopodobieństwo, że ja złapie parę, a on na tej samej karcie seta, jest równe prawdopodobieństwu trafienia karety (m/w), więc nie obstawiam na to, jedyne co to wypłacam się AA na Khigh stole.

Rozumiem, że prawdopodobnie się tu mylę, ale nie potrafię przyjąć Twojego toku bez błędu w moim, bo to jest jak granie z tabelek, a tak to się czegoś nauczę ;)

"Nie zdarza Ci sie grac calldown z JJ na stole Q high? Mi sie zdarza..."
      no nie zdarza mi się, a powinienem ;P ? Od czego value dostaniesz ? Tylko od bluffów? TT ?

Ale nie wiem jak chcesz, wyciągać value callując cbet oop, a fold raczej weak jest, bo często wyrzucimy lepszą rękę. ;>

PS: nie wiem skąd jesteś, ale jak będziesz kiedyś we Wrocku to masz 0,5l odemnie ;P
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      Wiec tak... na wstepie rada ode mnie: wkupuj sie za 100BB nie za maxa, mimo ze mozna za 250BB, bo granie na deepach jest bardzo... bardzo trudne! Wielu regow, co pewnie mnie swoja wiedza miazdza, unika gry na deepach, jesli nie musza na nich grac :) .

Co do calldownu z JJ na Qhigh boardzie, to przyklad byl. Rownie dobrze moglem napisac QQ na K high boardzie/sth :) Czy callowanie 2nd pair do SD -> forma ciekawostki bardziej, niz rady. Prawde mowiac to nie jest nic dziwnego ;)

Moj gameplan, to raczej call OOP i c/r na niekatorych flopach, bo przeciez wlasnie jesli on 3betuje jakies TT, jakies JJ, to Q high board = wyrzucenie go z lepszej reki + jesli on cbetuje czesto, to do tego AQ/AJ ( o ile obv. 3betuje! ) tez mozesz wyrzucic + dostajesz od tego value w postacji cbetu.. i wiem, wyrzucasz gorsze rece, ale Ty sie nie dasz wyblefowac z lepszej!

Stoly A/K high mozna calldownowac, check/raiseowac/sth, zalezy od boardu juz konkretniej i wiele stolow bedziesz tez check/fodowal. To nie tak, ze na kazdym musisz wykonac/dac mu jakas akcje! Przeciez nie wszystkie stoly sie cbetuje np.

Ps. Do tego ze on folduje tu JJ/TT do c/r po cbecie na Q high stole np. jestem znacznie bardziej przekonany, ze calluje je do 4betu i folduje do cbetu -> jak napisalem, jesli sie kaze na tyle slaby, zeby je tu callowac do 4betu, to ich nie wyrzuci postflop.

A tak realnie najbardziej obstawiam go tu na scary grane KK, bo nie chcial sie stackowac za 250BB deep, rzadziej na tricky grane AA. Jesli mial cos innego, to jest slabszy niz mi sie wydawalo, mimo ze za 25/8 i tak go nie cenie zbyt dobrze :D
    • Gifl
      Gifl
      Brąz
      Ok, dzięki wielkie, dowiedziałem się trochę dzięki tej ręce. Ostatecznie miał tu QQ ;)