[NL2-NL16] [NL10] Kolor na river, możliwy pas ?

• tommko
      tommko
      Srebro
      na forum od: 09.10.2009 Posty: 284
      No-Limit Hold'em, $0.10 BB (5 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP ($1.91)
      Hero (Button) ($11.85)
      SB ($9.51)
      BB ($9.43)
      UTG ($9.74)

Preflop: Hero is Button with A, K
      UTG bets $0.40, 1 fold, Hero calls $0.40, 2 folds

Flop: ($0.95) J, J, 10 (2 players)
      UTG bets $0.71, Hero calls $0.71

Turn: ($2.37) 8 (2 players)
      UTG checks, Hero checks

River: ($2.37) 5 (2 players)
      UTG bets $1.77, Hero raises $4.40, UTG raises $6.86 (All-In), Hero calls $4.23

Total pot: $19.63

Przeciwnik po 1800 Hands
      WPIP 24
      PFR 10
      Agg Fregg 28 %
      3-bet 4%

Moim zdaniem dobrze rozegrałem tą rękę, ale ... nie jestem pewien tak na 100%.
      Pre-flop call bo grałem z pozycją
      Na flopie call na c-bet to standard, turn po nie trafieniu over karty tylko backdoor flusha chceck dla kontroli puli.
      River ???
      call na jego bet to za słaby - tracę sporo value.
      A na jego reraise ? powinienem dopuścić myśl o kliknięciu fold ?
  • 4 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      imo
      albo grasz call river
      albo raise/fold

wiec z dwojga zlego lepiej call ;)

bo na sparowanym boardzie, jednokartowy nuts flush po reraisie imo jest prawie zawsze z tylu

w tym spocie praktycznie liczysz na to ze overplayuje jakies JxK :heart: , K :heart: Qx, moze jakies Q :heart: Qx, K :heart: Kx

wszystko inne co on otwiera z UTG (88, TT, 55, JJ) cie bije

tak w ogole to po jego checku na turnie na takim scary boardzie mogles krasc pule (floating), masz 9 outow do straighta/TPTK i 9 outow do nuts flusha
    • tommko
      tommko
      Srebro
      na forum od: 09.10.2009 Posty: 284
      sz3sz z tą grze na turnie masz rację, ale ostanio moja gra skupia się na kontroli puli, bo sporo potów przegrywałem w zbyt agresywnej grze.

dlatego check na turnie wydawał mi się opcją bezpieczniejszą niż bet i fold do jego reraisa. Nie chciałem budować puli mając tylko do obejrzenia river i liczyć na drawy
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      kontrola puli to nie chekanie behind kiedy villain poddaje reke ;)
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siemano

Jesli chodzi o turn to zgadza sie-> zdecydowanie lepszy jest tutaj bet. Wygrywasz bardzo czesto pot od razu repujac swobodnie Jx (wyrzucasz go z lepszej ręki) + masz troche outow w spocie, gdy on zagra c/c. Nie zrobi tego moim zdaniem za czesto, ale to sa stawki 10nl wiec niczego nie mozna sie po nich spodziewac.

As played, na river to jest albo call albo raise/fold. Nie powinienens grac raise/call na paired boardzie majac 1card flush, poniewaz nawet na tych stawkach od solidnego przeciwnika nie mozesz spodziewac sie za czesto b3b rivera z 2nd-3rd nutsem albo nawet tripsem na 4-to-flush boardzie.

Pozdrawiam