[NL2-NL16] AKo NL10

• imfar
      imfar
      Brąz
      na forum od: 20.07.2009 Posty: 2 693
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($7.11)
      BB ($9.91)
      UTG ($5.90)
      Hero ($10)
      CO ($10)
      BTN ($9.30)

Dealt to Hero A:diamond: K:spade:

fold, Hero raises to $0.35, CO raises to $1.20, fold, fold, fold, Hero raises to $3.35, CO calls $2.15

FLOP ($6.85) Q:heart: 6:spade: 5:club:

Hero bets $6.65 (AI)

21/17/4 3Bet=8 Fvs4Bet=70 (10) 2,1k

Na gościa mam sporą próbkę, ale handy pochodzą nie tylko ode mnie.
      Pierwszy raz zauważyłem, żeby callował 4Beta
      Nie wiem jaką on ma na mnie próbkę, ale gram 18/16.

Na flopie zastanawiałem się z czym on mógł tak zagrać i jedyne co mi przychodzi do głowy to AK i gra fof na flopie. Druga opcja to KK+, to jednak wykluczam, bo ja nie 4Betuję light, więc 5Bet(shove) by mnie nie wystraszył. Odrzucam też opcję JJ-QQ bo za rzadko trafi T, czy J-high flop gdzie i tak może być z tyłu, a nikt normalny nie robi setminingu w 4Betowanych potach.
      Postawiłem na AK które po prostu nie trafił i zrzuci.
  • 8 odpowiedzi
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      Taki koleś imo nigdy nie sprawdzi 4bet z AK on po prostu z tym zagra all in pf on tu ma raczej coś typu QQ+.

Dlatego dla mnie ch/f
    • malin89
      malin89
      Brąz
      na forum od: 06.09.2008 Posty: 314
      Ja tu tylko calluje 3bet preflop. Gośc wygląda na ogarniętego i nie chciałbym na niego wrzucać stacka pre z AKo, bo on raczej zawsze pokaże QQ+, może AK. A 4betując commitujesz się na tyle, że raczej juz nie możesz spasowac na jego AI.

As played, preflop jak juz 4betujesz to dawałbym troche mniej 2,9-3$.

Na flopie też bym chyba shovował. Ja bym mu tu jeszcze oprócz AK przypisał QQ. Ludzie często callują 4bety z QQ, bo chcą się zestackować na niskim flopie, co jest oczywiście bez sensu.

Wątpie, żeby on tu slowplayowal AA/KK, bo robiąc 4beta dajesz mu jasno do zrozumienia, że chcesz wrzucać stacka
    • 0rdon
      0rdon
      Brąz
      na forum od: 06.05.2007 Posty: 399
      Napisane przez malin89
      Ja tu tylko calluje 3bet preflop. Gośc wygląda na ogarniętego i nie chciałbym na niego wrzucać stacka pre z AKo, bo on raczej zawsze pokaże QQ+, może AK. A 4betując commitujesz się na tyle, że raczej juz nie możesz spasowac na jego AI.
      Hero chce tu wrzucić stacka - nie gra przecież 4bet/fold z AK.

PRF gram tak samo, przeciwnik 3betuje 8%, więc ma w rangu nie tylko same premium handy, a call PRF bez pozycji mi się zupełnie nie podoba - już wolałbym foldować.

Jego call 4beta jest supermocny i z doświadczenia najczęściej zobaczysz tu QQ, czasami AA/KK - także gram tu c/f.
    • imfar
      imfar
      Brąz
      malin89
      Jaki call... bez sensu, bo będę musiał grać przeważnie fof na flopie, a nie trafie wystarczająco często. Poza tym to gość nie jest nitem, żebym się bał 4Betować go z AK.

A na dodatek... skoro dajesz mu tam AK bądź QQ, to przecież mój cBet jest bez sensu, bo jest nie opłacalny (zakładając, że AK zrzuca, a QQ... wiadomo =) )
      Jak możesz dawać mu EV+ zakres i pisać, że też byś grał shove :facepalm:

Jak za duży 4Bet? Hero raises to (ang. do) $3.35. Czyli podbiłem jego 3Bet dokładnie o 2,5 raza. To jest za dużo??

Ordon, czak2
      Sami dobrze wiecie, że hero "chce" wrzucić stacka pf. Myślicie, że ogarnięty villain tego nie wiem i musi kombinować...? Ordon... jakie doświadczenie...? Ile razy widujesz, żeby ogarnięty gość callował 4Bety. Ja chyba drugi w życiu =) I dalej do końca nie wiem co o tym myśleć
    • czak2
      czak2
      Srebro
      na forum od: 04.07.2010 Posty: 3 691
      [quote][i]

Ordon, czak2
      Sami dobrze wiecie, że hero "chce" wrzucić stacka pf. Myślicie, że ogarnięty villain tego nie wiem i musi kombinować...? Ordon... jakie doświadczenie...? Ile razy widujesz, żeby ogarnięty gość callował 4Bety. Ja chyba drugi w życiu =) I dalej do końca nie wiem co o tym myśleć[/quote]Bet sizing 4beta jest ok bo jesteś oop więc standardem jest 2,5x. nigdy bym tu nie grał call 3bet oop na niego.

A i sam widzisz po jego statystykach że vilain tez chce wrzucić stacka z AK na pf więc on tu nigdy nie zagra call z tym a przynajmniej nie powinien.

A teraz przyjmijmy że on nawet nie gra slowplay z AA (gdzie imo często ta kzagra) to jego call 4bet range będzie tu 99-QQ i jak myślisz że on którą kolwiek reke z tego wyrzuci ?? Mając tu 99 on raczej nie będzie w stanie tego już wyrzucić tylko przy 1 Oc która nie trafia ciebie.

A z doświadczenie wiem że albo to zazwyczaj właśnie będą jakieś dziwne ręce typu 99-TT-JJ i bardzo często AA
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      gosc scallowal 4beta, nic nie bijesz na tym flopie co on scallowal pre
    • imfar
      imfar
      Brąz
      Trzyma się to wszystko kupy. Nie jestem jakoś super przekonany, ale może i wam zaufam. Ważne jest jeszcze co powie sędzia.

Napisane przez czak2
      A i sam widzisz po jego statystykach że vilain tez chce wrzucić stacka z AK na pf więc on tu nigdy nie zagra call z tym a przynajmniej nie powinien.
      To mi się nie do końca podoba. Mimo tego, callnął 4 beta daję mu kredyt na bycie co najmniej średnim graczem. Nie chcę więc oceniać jego gry tylko na podstawie jego stat, ale i tego jak on mnie widzi. Jak pisałem gram 18/16, 4Bet range 1.6%. Poszlibyście chętnie na stacki z AK na mnie?
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop jako std 4bet do 2.8-3.0, nie chcę grać wyżej ponieważ wtedy od razu mówisz że nie spasujesz. Nie lubię callować bez pozycji, ponieważ nie mam pewności że się wypłaci gdy trafię albo że wygramy gdy nie trafię...

Postflop gram c/f ponieważ gdy on calluje 4beta zazwyczaj ma TT+, AQ+ może KQ albo AJ. Shovując dostaniesz call od Qx, QQ+ a nie wiesz czy rywal spasuje wystarczająco często.