[NL2-NL16] NL2 KQs

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      BU (Hero):
      $2.21
      SB:
      $2.74
      BB:
      $0.95
      UTG1:
      $2.12
      UTG2:
      $2.00
      MP1:
      $2.01
      MP2:
      $0.93
      MP3:
      $0.69
      CO:
      $0.72

Preflop: Hero is BU with K, Q.
      UTG2 posts deadblind, UTG1 folds, UTG2 checks, 3 folds, CO calls $0.02, Hero calls $0.02, SB folds, BB checks.

Dlaczego call... mam 2 limperów przed sobą i mam nad nimi pozycje. 2c które wpłacam do pota mogą być ostatnimi 2 centami. Mamy fajną familiadę, trzymamy kciuki aby nikt nie miał Ax :diamond:

Flop: ($0.09) K, Q, A (4 players)
      BB checks, UTG2 bets $0.05, CO calls $0.05, Hero calls $0.05, BB calls $0.05.

Fajny i nie fajny flop. Gram WA/WB, choć już wiem że jeśli dojdzie runer runer :diamond: to mam monstera :s_biggrin:

Turn: ($0.29) 2 (4 players)
      BB checks, UTG2 checks, CO checks, Hero bets $0.20, BB folds, UTG2 calls $0.20, CO folds.

Pojawia się FD, w tym momencie już jest nie fajnie. Po pasywności graczy przedemną, i call BB na poprzednim stricie, obstawiam że ten pot to dead money i go chce... niestety UTG2 odmawia współpracy :s_evil:

River: ($0.69) T (2 players)
      UTG2 checks, Hero checks.

Check? Trafił stright i obstawia mnie na flush? czy też może ma flush, i obstawia mnie na stright, a tym samym chce abym ja zabetował pierwszy.
      Nie wiem, ale nie podoba mi się to i jeśli mam best hand wystarczy mi to co już jest w pocie...

Final Pot: $0.69.

Results follow:

UTG2 shows a straight, ace high(Jc Ah).
      Hero shows two pairs, kings and queens(Kd Qd).

UTG2 wins with a straight, ace high(Jc Ah).

WP? czy jednak nie?
  • 3 odpowiedzi
    • Zygfryd80
      Zygfryd80
      Brąz
      na forum od: 31.05.2009 Posty: 737
      Na flopie raise for value bez dyskusji. Masz całkiem silną kartę w HU. W familiadzie dużo mniej fajną, chyba, że jako draw. Dodatkowo gdy podbijesz to uzyskujesz fold equity (i możesz zgarnąć pule przed flopem), masz inicjatywę i w razie nie trafienia możesz ukraść pulę C-Betem, dodatkowo podbicie będzie już całkiem wysokie, więc spora szansa, że zostaniesz grając z pozycją. Na Turnie po podbiciu byłby to idealny flop, ale i tak jest bardzo dobry. Po tym minibecie i call masz obowiązek robić 2beta za przynajmniej 0,25$ for value, bo jak nie to dajesz odpowiednie odsy do drawowania z Jx, Tx i każdym pocketem 99-. W chwili obecnej przegrywasz tylko z JT. Turn prawidłowo 2/3 pota. River prawidłowo check behind, bo nie bijesz nic co by Cię sprawdziło, a trochę tego jest.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Dlaczego na preflopie gramy raise lub fold. Po pierwsze limpując nie zyskujemy żadnych informacji o rękach przeciwników. Po drugie dopuszczamy marginalne karty do rozdania, które mogą nas wykończyć. Po trzecie nie mamy przewagi agresji w grze postflop i ciężko będzie nam kogoś wyrzucić z rozdania, a tak naprawdę showdowny to nie jest rzecz, do których dążymy. Showdowny chcemy mieć tylko z nutsami, a resztę rozdań, należny wygrywać na wcześniejszych streetach. I jeszcze czwarty powód. Jeśli trafimy układ, na który polujemy to nie wyciągniemy z niego pożądanej wartości, ponieważ nasze bety będą ograniczane przez pule.

My chcemy tutaj wykorzystywać nasze umiejętności i przewagę nad przeciwnikami, a nie zdawać się na łaskę kart. Limp jest tutaj słaby. Call flop również mi się nie podoba. Masz tutaj raczej best hand, ponieważ nie widzę tutaj specjalnie AQ czy AK u przeciwników, natomiast Ax jak najbardziej i od nich należy ciągnąć value. Call jest tutaj błędem z 2 powodów. Po pierwsza pula jest mega niska, po drugie każde Tx i Jx na kolejnym streecie zabija ci akcję i to nie tylko chodzi o to, że przeciwnik może złapać strita, tylko bardziej o to, że Ax nie wypłaci ci się na boardzie, na której do skompletowania strita potrzebna jest jedna ręka. Dlatego raise flop, bet turn, river przy takiej karcie check behind.

Pozdrawiam.
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Zdecydowanie łatwiej rozgrywało by mi się tą rękę z inicjatywą, szczególnie że mam pozycje. Oj mam nadzieję że to wszystko spamiętam do następnego razu :s_ugly: