[NL2-NL16] NL2 AQo

• Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)

Known players:
      UTG2 (Hero):
      $2.00
      MP1:
      $2.90
      MP2:
      $0.49
      MP3:
      $2.43
      CO:
      $2.36
      BU:
      $2.00
      SB:
      $0.85
      BB:
      $0.74
      UTG1:
      $0.61

Preflop: Hero is UTG2 with Q, A.
      UTG1 folds, Hero raises to $0.08, 3 folds, CO calls $0.08, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Standard...

Flop: ($0.19) 2, 4, 3 (2 players)
      Hero bets $0.12, CO raises to $0.26, Hero calls $0.14.

Takiego flopa nie zamawiałem :facepalm:
      Ok co by tu z tym zrobić, ja chybiłem ten pot i vilian pewnie też.
      Check czy bet: Check mogło by być, ale ten gracz był stosunkowo agresywny więc mnie zabetuje ( po zaledwie 30 rękach miał AF 3.0 )... check odpada chyba że już poddałem pota...
      Bet: Dla value czy dla blefu... ofc nie dla value, a co wyrzucę? drawy i to by było na tyle. Każda made hand pójdzie dalej.

No i tu chyba powinienem skończyć z trą ręką po jego rise. Ten call to palenie pieniędzy. Ale wtedy przez chwilę mi przez głowę przeszyła myśl że koleś gra z pozycją, jest agresywny itd. i jest zdolny do blefowania. Sprawdziłem

Turn: ($0.71) 6 (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.40, Hero folds, CO gets uncalled bet back.

Check? :facepalm: na jego miejscu zagrał bym tak samo nawet z air. Po jego becie stwierdziłem że to nie ma sensu i znajdę na niego lepszy spot.

Final Pot: $0.71.

A pytanie jest takie... bo to że źle to rozegrałem wydaje się być faktem oczywistym, jak to rozegrać?
  • 5 odpowiedzi
    • andrzejL
      andrzejL
      Brąz
      na forum od: 10.02.2010 Posty: 267
      Myślę że po prostu powinieneś odpuścić cbet i zagrać check/fold. Nie piszesz nic o przeciwniku, ale to chyba nie ma tutaj zbytniego znaczenia. Na takim flopie ogarnięty gracz raczej nie zrzuci się do Twojego cbeta, a calling station i tak będzie sprawdzał.

Pozdrawiam
    • Zygfryd80
      Zygfryd80
      Brąz
      na forum od: 31.05.2009 Posty: 737
      Według mnie masz dwie opcje check/fold, lub bet 0,14$/fold ciężko powiedzieć która lepsza. Inna sprawa jest taka, że należy unikać stołów z 4 graczami z małymi stackami.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 132
      Napisane przez Zygfryd80
      Według mnie masz dwie opcje check/fold, lub bet 0,14$/fold ciężko powiedzieć która lepsza. Inna sprawa jest taka, że należy unikać stołów z 4 graczami z małymi stackami.
      Na tych limitach to ja tu proponuje c/f chociaz nasza reka jest an tyle dobra, aby grac tu c/c, ale nie polecam tego robic poczatkujacym. Anyway c/f jest tu OK, bo takie boardy sa idealne w oczach innych, aby tu blefowac + ludzie overplayuja tu pare reczne 66 czy 55. Takie spoty na tych limitach po prostu omijamy :) .
    • 4greg4
      4greg4
      Brąz
      na forum od: 07.07.2010 Posty: 990
      Witam,

Wiem że AQ jest dosyć atrakcyjną kartą, ale czy zgodnie ze strategią BSS nie pasujemy tego układu będąc na wczesnej pozycji ? (w tym wypadku UTG2)

Sorry jeżeli moje pytanie wyda się bardzo głupie, ale jestem totalnym newbie :)
    • Estoroth
      Estoroth
      Brąz
      na forum od: 14.10.2009 Posty: 1 052
      Napisane przez 4greg4
      Witam,

Wiem że AQ jest dosyć atrakcyjną kartą, ale czy zgodnie ze strategią BSS nie pasujemy tego układu będąc na wczesnej pozycji ? (w tym wypadku UTG2)

Sorry jeżeli moje pytanie wyda się bardzo głupie, ale jestem totalnym newbie :)
      Moim skromnym zdaniem:

ABC stworzone zostało aby ludzie nie wtopili całego rola, w podobnych sytuacjach. Wiele początkujących osób nie umie zrzucić faced cards niezależnie od tego jaki jest board (jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacje dobierania do 5 :s_ugly: ), czy z jakim graczem mają do czynienia. Sam bardzo często przeceniam wartość AQ i wielu innych rąk, nie mniej jednak, są sytuacje takie jak ta powyżej, gdzie potrafię stwierdzić że coś jest nie tak, nie wiem tylko co.
      Na początku przygody z pokerem, ABC "is a must", jednak poker to nie gra którą gra się według książki czy tabelek, ale gra sytuacji i przeciwników.

I nie ma za co przepraszać.. nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi :s_tongue:
      (choć mogę przytoczyć dobry dowcip w tym temacie). Tak czy siak pytanie nie jest głupie, mam nadzieję tylko że teraz moja odpowiedz nie wygląda ... głupio :s_p:

A co do zagrania... powoli też coraz bardziej podoba mi się c/f niż bet/f. Szczególnie że jak napisałem, gracz był stosunkowo agresywny, więc bet to palenie kasy bo tak czy siak nas zaatakuje. ( jak widać na załączonym obrazku :s_p: )