[NL2-NL16] nl 10 JJ .

• dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      Everest - $0.10 NL (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 3

SB: $14.16
      Hero (BB): $5.80
      UTG: $8.08
      MP: $11.83
      CO: $5.80
      BTN: $14.41

SB posts SB $0.05, Hero posts BB $0.10

Pre Flop: ($0.15) Hero has J:diamond: J:heart:

fold, fold, fold, fold, SB raises to $0.30, Hero calls $0.20

Flop: ($0.60, 2 players) 8:spade: 8:club: K:club:
      SB bets $0.45, Hero calls $0.45

Turn: ($1.50, 2 players) 9:spade:
      SB bets $1.00, Hero calls $1.00

River: ($3.50, 2 players) 7:diamond:
      SB bets $2.00, Hero calls $2.00

typek miał 100% cb flop chciałem sprawdzic i zobaczyc jak sie zachowa na turnie...
      ale to co potem zrobiłem to chyba ztiltowałem bo jak teraz patrze to easy fold turn powinien byc.
  • 8 odpowiedzi
    • kNoq001
      kNoq001
      Brąz
      na forum od: 15.12.2008 Posty: 37 204
      1. czemu masz tylko 58bb w stacku?
      2. 3bet pf,
      masz przewaznie najlepsza reke,
      nie przeszkadza Ci zabranie kasy na pf,
      na Twoim stacku bym byl gotow wrzucic JJ pf,
      grajac just call pf bedzie Ci ciezko grac postflop gdy wypada Q+

as played, call flop, fold turn a juz na pewno river
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Napisane przez kNoq001
      1. czemu masz tylko 58bb w stacku?
      2. 3bet pf,
      masz przewaznie najlepsza reke,
      nie przeszkadza Ci zabranie kasy na pf,
      na Twoim stacku bym byl gotow wrzucic JJ pf,
      grajac just call pf bedzie Ci ciezko grac postflop gdy wypada Q+

as played, call flop, fold turn a juz na pewno river
      +1

3bet preflop.
      Tak jak zagrane call flop, fold turn. Na flopie faktycznie może cbetować AT itd. ale gdy barreluje turn, to daje mu kredyt zaufania na Kx/8x/FD.
    • tommko
      tommko
      Srebro
      na forum od: 09.10.2009 Posty: 284
      brak pełnego stacka
      Pre flop - obowiązkowy 3 bet
      flop - reraise, przy jego call, turn i river to c/f

zagranie call na flopie nie daje ci żadnej informacji co do jego kart. Reraise sprawdzi z setem, dwoma parami, Kx - w tym wypadku może zagrać pasywnie i doprowadzisz czasami rękę do taniego showdownu, bo jak ma TT, QQ lub innego pocketa to nie będzie podbijał
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Ale raise nie ma wiele sensu.

To jest bardzo częsty błąd raise dla... No właśnie, dlaczego?

Dostaniesz fold prawie od wszystkich gorszych (no może QQ spasuje, albo słaby Kx), call/raise od lepszych. Czyli powiedzmy raisując do 1.35$ to dodatkowe 0.9$ pójdzie tylko vs lepsze ręce, za podobną cenę możesz sprawdzić flop i turn i zobaczyć showdown zatrzymując np. potencjalne blefy.

Ja gram tak jak napisałem w poprzednim poście.

Flop: rywal cbetuje wszystko z czym otwiera i jesteś daleko do przodu, ponieważ ma masę np. Ax.
      Turn: rywal betuje głównie dla value np. Kx/8x/AA i w tym momencie Twoje JJ jest nic nie warte, ponieważ liczysz na blefy a hero nie daje readów że tak może być.

Czyli jeśli gra bet, to jesteś z tyłu a gdyby zagrał check (60-70%) będziesz w świetnej formie i dojdziesz na showdown.
    • dorotaprywgola
      dorotaprywgola
      Brąz
      na forum od: 02.10.2009 Posty: 485
      nawet nie zauważyłem ze mam 58 bb ,dopiero zaczynam na everku grać i czasem jak sie dokuje nie zauważam ze jest zaznaczony ten minimalny rebuy o 1 bb i dopiero potem sie orientuje.

czyli 3 betuje pr załóżmy na ze flopie ma KQx gram cb/fold? a jezeli on gra call flop co na turnie >na unka
    • tommko
      tommko
      Srebro
      na forum od: 09.10.2009 Posty: 284
      Napisane przez AutystycznyAndrzej
      Ale raise nie ma wiele sensu.

To jest bardzo częsty błąd raise dla... No właśnie, dlaczego?
      dla informacji..
      wg. mnie reraise daje mi wiedzę, czy grać o tą pulę czy nie już na flopie.
      sprawdzi mnie lepsza ręka lub draw - jeśli ten gracz to donk.
      Jeśli jest słabszy typu niskie pockety to turn i river może zagrać pasywnie,jeśli będzie betował to oszczędzam kasę bo gram fold.

W twoim założeniu cold call powoduje, że sprawdzam i wydaję więcej $$$ niż w mojej opcji.

Nie uważam, że Twoja linia gry jest zła - ale moje rozegranie tej ręki wg. mnie jest wersją bardziej oszczędną :D
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Nic do mojej linii nie masz, ale ja do Twojej jak najbardziej kilka zarzutów.

Zacznijmy od początku założę że rywal otwiera coś w stylu:

22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T9s,98s,87s,76s,A7o+,KTo+,QTo+,JTo
      Czyli A8+, Axs, broawdway + PP + kilka SC.

I teraz na tym flopie (bardzo suchym) on cbetuje wszystko czyli:

Hand 0: 36.630% 36.20% 00.43% 559008 6699.00 { 22+, A2s+, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A7o+, KTo+, QTo+, JTo }
      Hand 1: 63.370% 62.94% 00.43% 971994 6699.00 { JJ }
      Jeśli zagrasz raise to prawdopodobnie spasuje większość kart różnych od Kx/8x ewentualnie QQ-99. Więc spasuje około 60% zakresu = profit, ponieważ raise do 1.45$ będzie musiał się udać w 1.45/(1.45 + 0.45 + 0.60) = 58%, oczywiście możliwe że spasuje częściej czy coś takiego ale nie o to chodzi...

... jeśli dostajesz call to nie wiesz czy FD/QQ czy AK albo tripsa z który zastawia pułapkę.
      ... jeśli dostajesz raise, to jak wyżej - nie wiesz czy ma FD/tripsa czy AK ale musisz spasować.

Czyli na turnie zawsze musisz odpuścić i prawie nigdy nie wygrasz showdownu.

Jeśli natomiast zagrasz call, to dorzucasz $ vs szeroki zakres i na turnie rywal dalej ma:

22+,A2s+,K9s+,Q9s+,J9s+,T9s,98s,87s,76s,A7o+,KTo+,QTo+,JTo

Z tym że w tym momencie różnicuje swoje akcje z Kx+ będzie betował, podobnie z FD i dlatego na turnie zagra bet z:

equity win tie pots won pots tied
      Hand 0: 62.318% 61.74% 00.58% 421715 3978.00 { 88+, AcQc, AsQs, AcJc, AsJs, AcTc, AsTs, Ac9c, As9s, Ac8c, As8s, Ac7c, As7s, Ac6c, As6s, Ac5c, As5s, Ac4c, As4s, Ac3c, As3s, Ac2c, As2s, K9s+, QcJc, QsJs, QcTc, QsTs, Qc9c, Qs9s, JcTc, JsTs, Jc9c, Js9s, Tc9c, Ts9s, 98s, 87s, AKo, A8o, KTo+, JTo }
      Hand 1: 37.682% 37.10% 00.58% 253429 3978.00 { JJ }
      Czymś w tym stylu (Axs z FD, Kx, tripsy, fulle, JT) i przeciwko nim możesz sprawdzić na ~EV0, czyli nie ma sensu.

Jeśli gra check to w ~100% folduje na Twój bet, a stanie się to w około 50% przypadków. Dlatego taki board jest bardzo dobry do floatowania. Grasz call i jeśli na turnie gra check, to prawdopodobnie ma coś w stylu A4hh albo ATo które pasuje.

Po prostu floatując na turnie dostaniesz więcej informacji.

Grając call flop i np. betując na check turn w 50% dorzucisz tylko 0.45$ (kiedy rywal barreluje), a kiedy gra check to masz gigantyczne fold equity (ponieważ mówi Ci: "nie mam Kx/8x/FD") i w sumie inwestujesz pieniądze z lepszym efektem.

Raise dla informacji zamienia Twoją rękę w blef, ponieważ dostaniesz call głównie od lepszych rąk i równie dobrze zamiast JJ mógłbyś zrobić raise z 22. Na dodatek Twój raise "dla informacji" daje Tobie bezużyteczne informacje...

Call i fold flop > call flop i call turn > raise flop
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      Napisane przez dorotaprywgola
      czyli 3 betuje pr załóżmy na ze flopie ma KQx gram cb/fold? a jezeli on gra call flop co na turnie >na unka
      Tzn. na full stacku IP można callować, można 3betować zależnie od readów i gustu. Potem postflop możesz grać bet/fold flop licząc na to że zrzuci np. AJ które ma na Ciebie equity albo że sprawdzi z TT. Grając check behind dajesz informację o sile swojej ręki, jeśli wiesz że nie wyrzuci Ciebie z rozdania wtedy na niektórych możesz grac check behind np. call turn i fold river ale to jest naprawdę mocno zależne od readów.

Cbet flop i poddanie się na turnie jest std.