[NL20-NL50] Nl50 Aa

• panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.25/$0.5 No-Limit Hold'em (7 handed)

Known players:
      SB:
      $39.35
      BB:
      $23.75
      MP1:
      $65.40
      MP2:
      $68.35
      MP3:
      $17.50
      CO:
      $66.35
      BU (Hero):
      $61.40

Preflop: Hero is BU with A, A.
      4 folds, Hero raises to $1.75, SB folds, BB raises to $5.50, Hero raises to $12.00, BB folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $5.75.

Przeciwnik jak widać gra dość tight. W przeszłości zdażało mi się już kilkukrotnie go stealować i zdawałem sobie sprawę, że on może tutaj grać trochę luźniej niż tylko value range'm, mógł chcieć się w końcu odwinąć.

Pytanie jest trywialne: po jego 3becie raise taki jak mój, call, czy push? Na początku chciałem zagrać call ale przypomniało mi się stwierdzenie, aby nie kombinować za dużo z półstackami. Za callem przemawia pozycja i fakt, że po postawieniu Cbeta przeciwnik i tak będzie już mocno przywiązany do puli. Za raise'm to, że na flopie A/K high może on mniej chętnie stackować QQ-JJ, czy nie trafić flopa z AK, a może z tym wsunąć pre. No i sizing: 4betując w ten sposób pozwalam mu samemu na wsunięcie AI, co może mu dać złudne wrażenie posiadania fold equity.
  • 2 odpowiedzi
    • muckinfella
      muckinfella
      Trener
      Trener
      na forum od: 05.04.2009 Posty: 16 884
      Siema

Zdecydwoanie 4bet- dlaczego? Jego 3bet range jest tight, ale:

- to jest sytuacja BvB i jesli on zna podstawy gry (a raczej zna), bedzie wiedzial ze nalezy tutaj grac/stackowac sie tutaj szerzej
      - jesli grasz call, jestes oop i ciezko Ci rozegrac ręke po flopie + nie wiesz, czy on moze grac/blefowac na boardach A/K/Q high
      - jesli widzisz tutaj _duzo_ wiecej blefow, call jest lepszy ale masz za malo info, zeby to wiedizec
      - on jest halfstackiem, co jest _bardzo_ istotne
      - nie 4betujac w tym spocie AA, nie mozesz 4betowac blefow a dosc czesto chcesz to robic w takich spotach

Pozdrawiam
    • panq1990
      panq1990
      Brąz
      na forum od: 23.07.2009 Posty: 1 258
      Na halfa ja tutaj niechętnie kiedykolwiek będę 4bet-bluffował, bo moim zdaniem on tutaj niewystarczająco często będzie bluffował i to, że zostaje mu mało behind raczej zmniejsza moje feq. Dlatego balansing na halfów zostawiłbym tutaj na boku.

OOP to jest dla mnie easy 4bet/shove ale ja jestem na BU i wystarczy, że przeciwnik postawi Cbet i już jest przywiązany do puli, stąd moje wątpliwości.