[NL2-NL16] nl2 QQ

• MartyM
      MartyM
      Brąz
      na forum od: 08.11.2009 Posty: 111
      Party Poker No-Limit Hold'em, $0.02 BB (9 handed) - Party-Poker Converter Tool from FlopTurnRiver.com

CO ($1.98)
      BB ($1.13)
      Button ($2)
      Hero (MP2) ($2.45)
      MP1 ($2)
      UTG ($2.11)
      MP3 ($5.97)
      SB ($2.09)
      UTG+1 ($2.28)

Preflop: Hero is MP2 with Q, Q
      3 folds, Hero bets $0.08, 3 folds, SB raises $0.21, 1 fold, Hero calls $0.14

Flop: ($0.46) 3, J, A (2 players)
      SB bets $0.33, Hero folds

Total pot: $0.46

Znowu panienki na rece i znowu ciezka decyzja :( Lepiej 4bet/fold czy call i przy odpowiednim flopie stackoff?
      Przeciwnik: vp 21, pfr 14 AFq 63 po 117h wiec 3bet niewymierny.
  • 2 odpowiedzi
    • Iwona56
      Iwona56
      Brąz
      na forum od: 24.06.2010 Posty: 485
      Jak dla mnie, to przede wszystkim read. Jeżeli widzisz, że gracz jest agresywny, może udało się zauważyć jakieś jego reraise z Axs czy samym Ax, albo TT JJ. Na tym limicie przebicie przed flopem nawet z niską parą nie jest takim znowu rzadkim zjawiskiem.
      Osobiście podjęłabym decyzję przed flopem albo się stackuję, albo odpuszczam przebitkę. Ale jak już mówiłam na tym limicie raczej warto atakować z QQ przed flopem, o ile nie gra się przeciwko regularsowi.
      Skoro jednak doszło do flopa to dla mnie jest to fold, gdyż as jest nader często zagrywaną kartą przed flopem.
    • rusher88
      rusher88
      Trener
      Trener
      na forum od: 26.06.2008 Posty: 38 132
      Hey!

Call preflop IP jest OK i jest raczej 'standardowym' zagraniem, bo QQ jakby nie bylo to mocna reka, wiec do foldowania sie srednio ( :D ) nadaje.

esli chodzi o flop, to jest to konsekwencja gry preflop. Na tym limicie mozesz grac call pf, aby grac broke na niskich boardach, a przy OC foldowac po prostu i tyle, mimo ze nie musisz byc tu gorszy. Jednak bez readow, gra ma sredni sens.