[NL2-NL16] AA nl 2

• teampoland
      teampoland
      Brąz
      na forum od: 28.03.2010 Posty: 542
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.01/$0.02 No-Limit Hold'em (8 handed)

Known players:
      UTG2:
      $2.36
      MP1 (Hero):
      $2.10
      MP2:
      $2.00
      MP3:
      $3.93
      CO:
      $1.99
      BU:
      $5.51
      SB:
      $2.44
      BB:
      $2.00

Preflop: Hero is MP1 with A, A.
      UTG2 folds, Hero raises to $0.08, 2 folds, CO calls $0.08, 3 folds, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.19) J, 9, 3 (2 players)
      Hero bets $0.14, CO calls $0.14.

Turn: ($0.47) J (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.22, Hero calls $0.22.

River: ($0.91) T (2 players)
      Hero checks, CO bets $0.65, Hero calls $0.65.

Final Pot: $2.21.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and jacks(A A).
      CO shows two pairs, jacks and tens(K T).

Hero wins with two pairs, aces and jacks(A A).

koles generalnie fish, overplayujacy bardzo duzo rak, z wysokim donkbetem, jak tu stoje?
  • 8 odpowiedzi
    • maxxiseek
      maxxiseek
      Brąz
      na forum od: 23.01.2010 Posty: 1 736
      Donkbet w tym rozdaniu jest kompletnie nieważny bo grasz tutaj OOP. Pre standard. Na flopie dobry cbet. Nie ma co zaniżać na fisha tylko betować wysoko, bo mu to nie robi różnicy, jednak ch/c na turnie możnaby zamienić na bet/fold i samemu ustalać wysokość puli na river i ew. kolejny bet zależny od karty na river.

Pozdrawiam
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      Aq Nl2

dlatego check/call turn, wlasciwie tu sie sprawdzil dokladnie ten przypadek o ktorym rusher pisze
    • M4cko
      M4cko
      Brąz
      na forum od: 31.07.2009 Posty: 979
      W pokerze jest tyle zmiennych, że nie ma dwóch takich samych rąk.
      Jack na turn zmniejsza prawdopodobieństwo, że villain trzyma Jx. Nie zmienia to faktu, że dalej leżą na stole drawy. Gram tu bet/fold. Drawy zagrają tutaj fold lub call, raisować będzie mocniejsza ręka.
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      ale jaka tu jest dla ciebie istotna roznica miedzy tymi rekoma? tu i tu sa drawy i rusher napisal czamu c/c. W momencie gdy gram bet/fold i dostaje calla to co na river? check?
    • M4cko
      M4cko
      Brąz
      na forum od: 31.07.2009 Posty: 979
      nvm zobaczyłem wyniki to nawet tam nie zjeżdzałem suwakiem i nie przeczytałem reada :f_thumbsup:
    • kalamasz
      kalamasz
      Brąz
      na forum od: 18.06.2010 Posty: 540
      potencjalnie w tym rozdaniu masz i FD i str8 draw, tam był tylko str8 draw.Ja bym bet/fold na każdym streecie i nie igrał z ogniem.Ochrona jest tutaj imo ważniejsza niż value.
      Zresztą wystarczy spojrzeć na jego rękę żeby sobie uświadomić ile miałeś szczęścia :P
    • teampoland
      teampoland
      Brąz
      jezu, przeciez dalem linka, nietrudno chyba przeczytac? i nie ile ja tutaj mialem szczescia, tylko jesli juz to ile ja tutaj nie mialem pecha, bo na kazdym streecie bylem faworytem.
    • Thorek
      Thorek
      Brąz
      na forum od: 25.12.2007 Posty: 59 761
      Witaj.

Akurat te 2 rozdania różnią się od siebie diametralnie. Tam drawy stanowią małą część range przeciwnika i niewiele kart jest nam w stanie popsuć sytuację na river, bo w jego range jest niewiele drawów do strita, a do flusha w zasadzie on tam ma dosłownie garstkę jakiś zabłąkanych rąk i backdoor flusha się tam nie obawiamy. Poza tym tam paruje się middle pair, która zupełnie nie zmienia sytuacji w rozdaniu, bo QJ i tak nas biło na poprzednim streecie. Tutaj natomiast paruje się top pair, a drawy do flusha + T8s do strita mamy tutaj już od flopa, a co za tym idzie range przeciwnika w tym rozdaniu na turnie wygląda diametralnie inaczej niż w tym rozdaniu. W tym rozdaniu grasz na Jx, sety, jakieś zabłąkane QQ lub też bardzo ostatecznie TT no i oczywiście flush drawy. Niewiele wiesz o przeciwniku i nie wiesz czy on będzie overplay'ował drawy. Normalny graczy zagra bet z Jx, a z drawem w większości sytuacji weźmie sobie freecard korzystając z pozycji i twojej dobroczynności. Jeśli chcesz ciągnąć value od betów to tylko betując tutaj turna. O ile w przytoczonym przez ciebie rozdaniu check/call był dużo lepszym rozwiązaniem, to tutaj sytuacja jest całkowicie różna od tamtej i nie ma się zupełnie jak doszukiwać analogii.

Pozdrawiam.