[NL2-NL16] A8s NL10

• mikhail4
      mikhail4
      Brąz
      na forum od: 20.01.2009 Posty: 51
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.10(BB) Replayer
      SB ($9.06)
      Hero ($10)
      UTG ($5.19)
      UTG+1 ($10.07)
      CO ($10.04)
      BTN ($5.75)

Dealt to Hero A:spade: 8:spade:

UTG raises to $0.35, UTG+1 calls $0.35, fold, fold, fold, Hero calls $0.25

FLOP ($1.10) J:spade: K:spade: A:diamond:

Hero checks, UTG checks, UTG+1 checks

TURN ($1.10) J:spade: K:spade: A:diamond: K:club:

Hero bets $0.90, UTG folds, UTG+1 calls $0.90

RIVER ($2.90) J:spade: K:spade: A:diamond: K:club: 5:club:

Hero checks, UTG+1 bets $2.90, Hero calls $2.90

Preflop call zaznaczyć pragnę tylko pod "fishy" + pot odds. (Totalne debile :)
  • 8 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      na takim turnie gralbym juz check/fold do konca
      oczywiscie pomijajac uzupelnienie sie flusha

max co dostaniesz to split ze slabym asem, a po jego becie na riverze prawdopodobnie jestes z tylu
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 239
      A ja powiem: fold albo 3bet pre. Słaby A na takim flopie przeciwko otwarciu z utg to często problemy.
      Na fisze chcesz mieć mocne ręce, żeby zapłacili Ci ze słabszymi.
    • Janosikgdy
      Janosikgdy
      Brąz
      na forum od: 06.05.2007 Posty: 4 480
      Ja to na preflopie lubię callnać z sb.
      3bet może wyrzucić fisha, a nie cchę się izolować z lepszymi rękami od utg.

Na flopie to pot leaduje.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Preflop jest bardzo zły.

Flushdrawa/flusha/dwie pary trafisz bardzo rzadko, a Twoja TP będzie bardzo często zdominowana. Dlatego ja pasuje na preflopie, czasami sqzuje.

Tak jak zagrane, to na flopie można donkbetować ale nie trzeba. Masz masę equity vs lepsze asy a możesz dostać call od Kx/Jx/QQ, TT które mogą zagrać check behind ale jako standard gram c/c flop albo c/r. Chociaż jak teraz patrzę na to rozdanie to faktycznie donkbet jest bardzo kuszący, ponieważ Kx na turnie (o ile zabetuje flop) weźmie check behind, a tak mógłbyś betować flop i turn dostając call od gorszych rąk.

Jeśli gram check flop, to na turnie c/c ponieważ z Ax masz split a od Jx nie masz value, rywale mogli zagrać check z Kx.

River to jest c/f przeciwko takiemu sizingowi. Rywal (raczej) nie będzie betował Ax z takim sizingiem, ani nie będzie blefował.
    • Janosikgdy
      Janosikgdy
      Brąz
      Andrzej,
      Nie rozumiem za bardzo Twojego foldu na preflopie.

Mamy mało do dołożenia w multipocie z ręką, która ma potencjał.

Range raisera jest znacznie szerszy niż dominujące nas Asy, i nawet z TP mając jakieś info na przeciwnika będziemy mogli zagrać rękę z zyskiem.
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 239
      Mamy mało do dołożenia w multipocie z ręką, która ma potencjał.

Jaki potencjał? Przeciwko otwarciu z UTG jeśli trafisz toppair to jesteś przeciwko ATs+, szanse na flopnięcie flusha masz 0.84%, na flopnięcie FD 11% gdzie bardzo często nie dostaniesz oddsów 4:1 po cbecie.
    • Janosikgdy
      Janosikgdy
      Brąz
      Jego range to jest dużo szerszy niż Ats.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Okej, przesadziłem z tym "bardzo zły" ale i tak mi się nie podoba o ile któryś z rywali nie jest fiszem (= opłaci nuts) albo w jakiś inny sposób potrafisz wykorzystać słabości rywali.

Problem polega na tym że rzadko trafisz nutsa. Część będzie to zdominowany Ax albo nic nie warta 8x, ewentualnie FD którego trudno będzie rozegrać OOP.

Jakbym wiedziałem co oznacza "totalni debile", to faktycznie można to spróbować rozegrać bez pozycji ale wtedy np. na A92 calluje tylko raz, a z FD albo gram super agresywnie dla fold equity albo jak najpasywniej żeby móc dorzucić $ kiedy trafię, zależy od rodzaju fiszaków.