[NL2-NL16] KQo nl10

• malin89
      malin89
      Brąz
      na forum od: 06.09.2008 Posty: 314
      Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Graj rękę

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $10.52
      SB:
      $16.11
      BB (Hero):
      $10.00
      MP2:
      $10.04
      MP3:
      $18.00
      CO:
      $10.37

Preflop: Hero is BB with K, Q.
      MP2 raises to $0.30, MP3 calls $0.30, CO folds, BU calls $0.30, SB folds, Hero calls $0.20.

Flop: ($1.25) K, 6, 2 (4 players)
      Hero checks, MP2 checks, MP3 checks, BU checks.

Turn: ($1.25) 4 (4 players)
      Hero bets $1.10, MP2 folds, MP3 calls $1.10, BU folds.

River: ($3.45) 8 (2 players)
      Hero bets $2.00, MP3 raises to $4.00, Hero folds, MP3 gets uncalled bet back.

Final Pot: $5.45.

UTG(198) 20/12 WTS:31 AFq:25
      MP3 unk

Preflop dużo calli. Moje KQ ma jakis potencjał w multiway potach, więc just calluje. Sqezz z KQo na niciarza chyba nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Flop:zagrywam pierwszy, daje check, bo nie chcę sie nadziać na jakiegoś blefraisa od agresora, po którym prawdopodobnie musiał bym foldować.

Turn: na flopie przeleciała cała kolejka nikt nie zabetował, więc stwierdzam, że jestem najlepszy i daję bet na blanku. Dostaję calla od unka, stawiam go na słabsze Kx, może jakieś pockety 99-JJ.

River: znowu spada blank (ewentualnie może przypasować jakiemus K8s), więc daję valuebeta i dostaję mini raisa. Betując dwa strtity myślę, że daję jasno do zrozumienia, że mam conajmniej Kx i nie wiem z czym gorszym on mógłby mnie raisowac na river.
      Taki miniraise na river wygląda mi na valueraisa i dlatego się zrzucam, bo nie widzę gorszych Kx, z którymi on mógł tak grać. A po callu PFR preflop on często będzie miał w rangu jakies niskie PP, które mógł trafić.
  • 3 odpowiedzi
    • sz3sz
      sz3sz
      Brąz
      na forum od: 20.04.2010 Posty: 5 824
      20/12 to zaden nit, mogles spokojnie squeezowac
      przy tylu limperach dostalbys same foldy albo 4bet od UTG (i wtedy masz izi fold)
    • imgoingtomirage
      imgoingtomirage
      Head admin
      Head admin
      na forum od: 03.07.2010 Posty: 23 266
      Ja bym grał squeez pf/fold, donkbet na flopie.

Betując dwa strtity myślę, że daję jasno do zrozumienia, że mam conajmniej Kx i nie wiem z czym gorszym on mógłby mnie raisowac na river.

Nie, bo czekałeś flopa, to prędzej może zostać odebrane właśnie jako brak tego K i próbę zgarnięcia puli na turnie po tym jak wszyscy wykazali się pasywnością, a co za tym idzie ktoś mógł floatować stawiając Cię na air.

Moim zdaniem easy call na riverze. Nie widzisz gorszych króli (po za KJ), ale on mógł równie dobrze założyć, że ty też tego K nie masz skoro czekałeś na flopie i chciał wyciągnąć value od jakiejś underpary.
    • AutystycznyAndrzej
      AutystycznyAndrzej
      Złoto
      na forum od: 12.01.2009 Posty: 7 676
      Nie wiem co myślisz przez: "ma potencjał w multiwayach" KQo trafi TP i najwyżej TP, bardzo rzadko strita/tripsa/dwie pary. TP nie jest idealnym układem w 4 osobowych pulach...

Sqz/fold preflop jest okej ponieważ:
      - czasami wygrasz
      - nit spasuje i może zostaniesz z którymś z pozostałych graczy

Jedyny problem to fakt że musiałbyś sqzować wysoko.

Według mnie postflop można i donkbetować i grać c/c flop. Obie opcje mają swoją zaletę. Board jest bardzo suchy i nie musisz aż tak bardzo martwić się o danie darmowego turna.

Turn betuje jakieś 0.9$.
      River 70% pota i też folduje nawet na miniraise. Nie sądzę żeby unk miniraisował z KT a może mieć seta/dwie pary które chciał zagrać c/r flop.